Strona 1 z 20 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 193

Wątek: Co wybrać? e65 740d albo 745i/li

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    333
    BMW
    MB E500 V8
    Skąd
    Katowice
    Blog
    1

    Co wybrać? e65 740d albo 745i/li

    Witam wszystkich forumowiczów bardzo serdecznie, nazywam się Sebastian. Mieszkam w Chorzowie(Śląsk :D )
    Mam do Was taką gorącą prośbę, dotyczącą tych dwóch motorów. Który z nich byłby lepszym wyborem.
    Jaki się spisuje skrzynia biegów w 740d czy moment obrotowy nie doprowadzi do rozsypania się skrzyni.
    Następnie o co chodzi z tym że początkowe egzemplarze miały problemy z elektroniką i oprogramowaniem? Tak słyszałem.
    Oraz jak to wygląda z układem wydechowym, ponieważ chciałbym sobie przerobić go całkowicie....i wyciągnąć go na zewnątrz po dwie na każdej stronie.

    Pozdrawiam Seb

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    333
    BMW
    MB E500 V8
    Skąd
    Katowice
    Blog
    1
    Sorki za błąd chodzi o 745i:P

  3. #3
    Kolego najpierw dział Przedstaw się :)
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  4. #4
    KOLEGO ZAPRASZAM DO DZIAŁU PRZEDSTAW SIE PKT.5 REGULAMINU!!!!

  5. #5
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    na początek to co koledzy Ci wyżej napisali dopnij sprawy związane z regulaminem inaczej tu nie pojedziesz!!!!

    a dlatego że:

    Cytat Zamieszczone przez kolonkos
    w Chorzowie(Śląsk )
    to ci powiem żę faktycznie modele do 2003r miały bolączki związane z elektroniką od 2003r zostało to sporo poprawione i wiele błędów nie wyskakuje
    co do modelu to osobiście mam 745li i zdecydowanie polecam ten model ze względu na moc,przyspieszenie,odgłos silnika

    a co do przerabiania całkowitego wydechu??? hmmm szczerze mówiac to bmw zwłaszcza e65/66 to nie wyscigówka z pod znaku Opla czy VW i moim zdaniem będzie to wyglądało ;( ale to moje subiektywne zdanie w tym temacie
    pozdrawiam i życze szybkiego i trafnego wyboru pojazdu
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    47
    BMW
    730d
    Skąd
    Saturn
    Odnośnie modeli jakie zaproponowałeś - mam 745i, rocznik 2002. Wiele się naczytałem o magicznych problemach z elektroniką itp - fakt, jak sprowadzasza auto z niemiec być może będziesz miał takie problemy. Ja mam auto z polskiego salonu i wiele problemów zostało w nim wyeliminowanych przez serwis w Polsce. Silnik 745i jest rewelacyjny , wcześniej jeździłem chryslerem z silnikiem 3,5 - między 3,5 a 4,5 w bmw jest różnica. Jeżeli w trakcie rozmowy ze znajomymi o samochodach waszym głównym tematem nie jest "a mój samochód to pali 1 litr na 100000 km" to bierz 745 :)

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Volumax
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    415
    BMW
    Corvette C7, BMW BMW X6 40d, Jeep Grand Cherokee Summit
    Skąd
    Warszawa
    A ja mam 745i z końca 2002 roku i nie mam żadnych problemów z elektroniką użytkuje auto dość intensywnie od roku czasu i zero problemu z elektroniką więc kolego nie słuchaj bajek tylko szukaj egzemplarza zadbanego abyś nie miał później problemów. Odnośnie modelu - ja szukałem poczatkowo diesla ale po oblukaniu kilku sztuk stwierdziłem że wolę zadbaną w benzynie niż trupa w dieslu - wyszło chyba na dobre.
    Jeśli nie przeraża cię średnio 15/100 to polecam 745i

  8. #8
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Pare groszy ode mnie.

    Co do problemow z elektronika, tak byly, dlatego w roku 2003 zostal wykonany mikro lift elektroniki. Mozna go poznac po np. po czytniku DVD nawigacji. Wersje przed mikro liftem maja czytnik CD. Powiedzialem ze byly, bo w wiekszosci aut z poczatku produkcji zostaly wyeliminowane na gwarancji.

    Co do silnika, ilu uzytkownikow tyle zdan.

    Ja posiadam 745i i taki tez zachwalam, choc nie ukrywam ze wolalbym 750i (4,8 V8).

    Co do ukladu wydechowego, rozni sie od tego w e38, wydech wyprowadzony jest tylko na jedna strony. Tlumik koncowy jest podwojna konstrukcja, przy czym jedna czesc wyposazona jest w klapke zamykajaca i otwierajaca wylot spalin w miare wysokosci obrotow silnika.

    Poprzez ten zabieg tlumik jest bardzo cichy a w aucie praktycznie nic nie slychac.

    745i wspolpracuje bez zadnych problemow z dobrymi instalacjami LPG.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  9. #9
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,298
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    Cytat Zamieszczone przez SEBEK
    wyposazona jest w klapke zamykajaca i otwierajaca wylot spalin w miare wysokosci obrotow silnika.

    Poprzez ten zabieg tlumik jest bardzo cichy a w aucie praktycznie nic nie slychac.
    ta klapke mozna zaspawac lub na srube zablokowac w pozycji otwartej i wtedy odglos silnika jest ciekawszy i tylko trochce glosniejszy natomiast w srodku dalej jest cicho....przetestowalem w swojej e65 i wszystko bylo super i dzwiek byl glebszy...jak prawdziwy v8 :d
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    333
    BMW
    MB E500 V8
    Skąd
    Katowice
    Blog
    1
    Dzięki bardzo za info. Dokonałem wpisu do "Przedstaw się..."
    A co do przeróbki związanej z wydechem to jest u mnie firma która się zajmuje tego rodzajem przedsięwzięciem. A mianowicie MG Motorsport.
    Dla wglądu to podpinam link: http://www.nrw-tuning-center.de/shop...roducts_id=983
    Tylko tam jest przedstawiona w kolorze białym ja myślę o szarym bądź czarnym:)

    Nie przeraża mnie 15 litrów, nie jest to tak strasznie dużo ponieważ ja szczerze mówiąc jak zrobię tym autem 8 tys km na rok to uznam za dobry wynik:)
    Akurat nie mam takich znajomych którzy klapią że ile to ich auto nie spali:P

    Kilku jest bardzo szalonych:P z e65 760 cuda wyprawili:P
    Jeden to z e38 zrobił rakietę że m powery mają ciężko:D

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •