Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: [ pozostale] Jak założyć listwę ozdobną na rynne dachową?

  1. #1
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków

    [ pozostale] Jak założyć listwę ozdobną na rynne dachową?

    Witam,

    mam kolejne pytanie do bardziej doświadczonych ode mnie forumowiczów. Kupiłem w ASO nowe zatrzaski i kołki jednak nie mam koncepcji na założenie tego chromu na rynne dachową.

    http://www.realoem.com/bmw/diagrams/b/c/190.png

    (część nr 1)

    Nie mam również pomysłu jak tu pomóc sobie młotkiem ani niczym innym, jeśli ktoś już przerabiał ten temat prosiłbym o pomoc.
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  2. #2
    Wiktor, pierwsza sprawa, czy w "siekierce masz trzy zatrzaski ze stożkowymi zatrzaskami? Elementy plastikowe należy założyć na samochód (po około 8 - 10 szt. na stronę). Następnie rozpoczynasz montaż od wbicia tych trzech zatrasków w siekierce a następnie po kolei dociskasz listwę wędrując w kierunku przodu auta. Nie zapomnij uprzednio wydłubać z listwy starych plastików.....

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Wiktor, pierwsza sprawa, czy w "siekierce masz trzy zatrzaski ze stożkowymi zatrzaskami? Elementy plastikowe należy założyć na samochód (po około 8 - 10 szt. na stronę). Następnie rozpoczynasz montaż od wbicia tych trzech zatrasków w siekierce a następnie po kolei dociskasz listwę wędrując w kierunku przodu auta. Nie zapomnij uprzednio wydłubać z listwy starych plastików.....
    Dokładnie, nie dawno to przerabiałem, bo musiałem ściągnąć jedną listwę.
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  4. #4
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Wiktor, pierwsza sprawa, czy w "siekierce masz trzy zatrzaski ze stożkowymi zatrzaskami? Elementy plastikowe należy założyć na samochód (po około 8 - 10 szt. na stronę). Następnie rozpoczynasz montaż od wbicia tych trzech zatrasków w siekierce a następnie po kolei dociskasz listwę wędrując w kierunku przodu auta. Nie zapomnij uprzednio wydłubać z listwy starych plastików.....
    Tak, mam te 3 stożkowe zatrzaski i puste gumki w aucie. Prawdę powiedziawszy zaczynałem montaż od przodu auta... Czyli na odwrót niż powinienem? Najpierw wbić te 3 na tylnym słupku a następnie po prostu wbijać pozostałe na siłe?
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  5. #5
    Dokładnie tak, Wiktorze. Jak zaczniesz od przodu, to możesz nie trafić z tymi bolcami na właściwe miejsce a w konsekwencji je połamać lub odkleić. Wciskanie listwy na zatrzaski nie wymaga ponadprzeciętnej siły.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Mała uwaga, ja zakładałem listwę tylną lewą i okazało się, że brakuje partu milimetrów, (bo kolo wcześniej musiał przy niej kombinować) i musiałem ją kilka milimetrów przesunąć do tyłu (tą główną na wysokości dachu) żeby pasowała. (sorki za pisownię, szwagier wrócił z morza) :DDDDD :!!!!!
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  7. #7
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    Przy demontażu listew resztki spinek zostały w środku. Wydłubałem je i na ich miejsce wcisnąłem nowe spinki. Czy aby nie popełniłem błędu? Bo za żadne skarby świata nie moge teraz tej listwy założyć, przy próbie nabicia jej młotkiem uszkadza się metalowa rynienka 8/

    Spinki najpierw na metalową rynienkę a potem na to listwę?
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  8. #8
    Wiktor, kup sobie klej marki BIZON, przyklej do metalowej siekierki 3 elementy (no chyba że masz je przyklejone i sprawne. Spinki osadź na rynience a z listwy wydłub. Jak klej zwiąże (24h), zacznij nakładanie listwy właśnie od tyłu (siekierka) i przemieszczaj się w kierunku przodu pojazdu. Musi się udać. Ogólnie instalacje tej listwy nie powinna zająć więcej niż 5 minut.

  9. #9
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    3 spinki na siekierce są sprawne (niektóre poklejone) i nie mam problemu z ich montażem, natomiast pozostałe to istna rzeź jak się zabieram za to zupełnie nie tak jak trzeba :P

    Dzięki sylwekk za wyjaśnienie. Jutro musi się udać ;)
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  10. #10
    Spinki montujesz na rynience, nie w listwie!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •