Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: dziwne objawy /gaśnie

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    162
    BMW
    E-38, 728
    Skąd
    Oświęcim

    dziwne objawy /gaśnie

    Witam wsyztskich
    wiem ze temat byl poruszany wiele razy , szukalem ale nie doszukalem sie objawow jakie mam ja w aucie . DLatego pozwolilem sobie zamiescic opis jaki dostalem"objawow"

    "..... Rano wyjechalem z garazu i pojechalem do sklepu ok. 4 km. Po wyjsciu ze sklepu (kilka minut) uruchomilem silnik, wlaczylem swiatla i wsteczny. Stalem czekajac na mozliwosc wlaczenia sie do ruchu, wtedy zgasl po raz pierwszy. Odpalil ponownie bez problemu, wlaczylem sie do ruchu i po 30m zgasl. Odpalil za 2 razem i pojechalem nastepne dwa kilometry, zgasl. Zaraz odpalil i dojechalem do celu jeszcze ok.400 m gdzie sie zatrzymalem. Zalatwilem sprawy i
    po 15 minutach zapalilem i kontynuowalem jazde bez zadnego problemu. Jezdzilem po rownej drodze (jest kawalek takiej), bez bocznych przeciazen. Silnik mial prawidlowa temperature (wsk. na srodku). Temp. zewn. ok 11 st C.
    Po godzinie postoju wybralem sie na jazde. Kilka postojow i wszystko dziala normalnie. Temp. zewn ok 5 st C. Po 10 km spokojnej jazdy jechalem z gorki, hamowalem i skrecalem w lewo - zgasl w luku. Odpalil za 1 razem. Ujechal 30m zgasl. Odpalalem ok 10 min. Dlugie krecenie nie dawalo efektu. Krotkie krecenie powodowalo kilka samodzielnych obrotow po czym gasl. Po 10 min prob zapalil kontynuujac jazde ok.12 km bez drgniecia....."

    czy ktoś mi może pomóc lub coś doradzić ....??
    silnik M52, skrzynia 5H18. BMW e38 728 .

    dziekuje serdecznie za pomoc i pozdrawiam

    Cyga

  2. #2
    Czujnik wałka lub wału?
    Tak czy siak najlepsze będzie podpięcie po kompa i zczytanie błędów bo napewno się jakieś pojawiły.
    Ja miałem podobnie. Raz gasł, raz nie gasł, czasem często, czasem było ok dłuższy czas i był to faktycznie czujnik. Ale potwierdzenie było w błędach.
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    A ja stawiam kolego albo na czujnik wałka albo na przepływomierz ewentualnie problemy z przepustnicą. Na 1 miejscu postawiłbym przepływke.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    162
    BMW
    E-38, 728
    Skąd
    Oświęcim
    Dzis albo jutro autko bedzie "na kompie"

    dam znac co bylo przyczyna

    dziekuje za pomoc

    pozdrawiam - Cyga

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    162
    BMW
    E-38, 728
    Skąd
    Oświęcim
    Juz wiem
    przyczyna - czujnik polozenia walka rozrzadu
    cena naprawy 220zl


    we wtorek autko jedzie do naparwy:)

    pozdrawiam i dziekuje jeszcze raz za pomoc :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •