Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 44

Wątek: [ wnetrze] zamiana foteli, kanapy i boczków

  1. #1
    Banned
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    365
    BMW
    E38 4.4 97' i E38 750iL 98' INDIVIDUAL
    Skąd
    Warszawa

    [ wnetrze] zamiana foteli, kanapy i boczków

    Dziś doszedłem do wniosku że bardzo brakuje mi skórzanej tapicerki. Być może dlatego że dotąd żadne z moich poprzednich aut nie miało szmat, a być może dlatego że w mojej ocenie tak zacny samochód jak 7er nie może obyć się bez skór.

    Tutaj nasuwa się kilka pytań. Na allegro rozpiętość cenowa dosyć szeroka, bo ceny wahają się ok 600-1200zł. Zależało by mi na skórach w naprawdę przyzwoitym (czyt. zadbanym) stanie, no i sprawnych technicznie, a jak wiadomo allegro ma tę wadę że kupujemy niemal w ciemno. Być może któryś z kolegów ma na sprzedaż komplet czarnych (bo nie chcę bawić się w zmianę tunelu itd) skórek i boczków?

    Ponad to obecnie mam fotele z pompowaniem, ale bez wysuwanego podudzia i bez grzania. Chciał bym kupić fotele z podgrzewaniem i najchętniej łamaniem i tutaj pytanie czy będą one działać w mojej wersji, czy będą wymagane jakieś dodatkowe zakupy, czy jedynie przyciski do konsoli sterującej? Jeśli chodzi o tylną kanapę to dobrze by było aby miała elektrykę (grzanie nie koniecznie) i to samo pytanie, czy będzie działać poprawnie? Mój egzemplarz wyposażony jest też w pamięć i chciał bym aby ta pamięć również działała poprawnie po montażu nowych foteli.

    Cena kupna kompletu to raz, czy ktoś orientuje się może ile mogą krzyczeć za montaż? Bo o ile boczki założę sam, to jednak fotele i kanapę wolał bym pozostawić fachowcom. Być może znajdzie się też po prostu ktoś gotów pomóc przy samodzielnym montażu?

    Będę wdzięczny za wszelkie cenne wskazówki i uwagi dotyczące takie zabiegu.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar MariuszE38
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,161
    BMW
    Sprzedane
    Skąd
    Toruń
    Właśnie noszę się z zamiarem zmiany tego wszystkiego u siebie, więc pewnie na dniach miałbym taki komplet. Tylko pytanie czy manualna czarna skóra z podgrzewaniem Cię zadowoli czy chcesz pełną elektrykę?
    ex:
    E36 325 TDS AC Schnitzer (160KM, 305Nm)
    E38 728iA Shadowline Individual
    E53 X5 4,4i Sport Pack

  3. #3
    Przekładka foteli to żadna trudność. Jak już posiądziesz upragnione siedzenia to śmiało pytaj o szczegóły (swoją drogą myślę, ze na forum znajdziesz przynajmniej część odpowiedzi na nurtujące zagadnienia).

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    196
    BMW
    bylo e38 735i
    Skąd
    londyn

    Re: zamiana foteli, kanapy i boczków

    Cytat Zamieszczone przez ginspirations
    Być może któryś z kolegów ma na sprzedaż komplet czarnych (bo nie chcę bawić się w zmianę tunelu itd) skórek i boczków?

    idz w bezowe

    http://files.myopera.com/kamiltar/albums/761312/32.jpg

    ja tez mialem czarne wnetrze i zrobilem sobie tak, nawet bez tunelu wyglada fajnie.

  5. #5
    Banned
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    365
    BMW
    E38 4.4 97' i E38 750iL 98' INDIVIDUAL
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez kamiltar
    idz w bezowe
    Faktycznie nieźle to wygląda :)

    Cytat Zamieszczone przez MariuszE38
    pytanie czy manualna czarna skóra z podgrzewaniem Cię zadowoli czy chcesz pełną elektrykę?
    Manualna na pewno nie wchodzi w grę. W tej chwili moje fotele mają wszystko poza grzaniem i podudziem. Musi być elektryką i podgrzewane fotele, najlepiej łamane, masaże nie potrzebne Tylna kanapa dobrze by było jak by też była na elektryce, grzanie nie potrzebne, a i wtedy musiał bym się bawić z tylnym sterowaniem, także bez sensu.

    Panowie słyszałem że nie wystarczy tylko podłączyć fotele aby elektryka działała. Podobno jeśli u mnie nie są fotele grzane to nie mam modułu i będę musiał go kupić? Jeśli tak to gdzie taki dostanę, skąd wziąć przyciski do konsoli i jaka cena takie zestawu do podłączenia?

    Ktoś też z kolegów w prywatnej korespondencji wspominał że fotele od angola nie pasują i trzeba uważać... i tutaj kolejny problem, z racji że raczej rzadko ufam sprzedawcy na słowo. Jak rozpoznać które angole, a które nie?

    Jeszcze jedno pytanie mnie nurtuje. Czy wersje przed liftem miały inne fotele niż te po lifcie? Tzn. Czy te z wersji po lifcie będą pasować i DZIAŁAĆ u mnie w 98' przed liftem?

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    201
    BMW
    740i M62
    Skąd
    Warszawa
    Witam

    Po lifcie są inne wtyczki i przełączniki w konsoli. Jeżeli chcesz zamontować po lifcie to musisz w konsoli zmienić przełączniki na nowsze + zmienić wtyczki do foteli.
    Fotele od anglika można tylko rozpoznać jak są w aucie :)

    Pozdrawiam

  7. #7
    Cytat Zamieszczone przez Marcin_BMW
    Fotele od anglika można tylko rozpoznać jak są w aucie :)
    Jak należy rozumieć to zdanie??

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar MariuszE38
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,161
    BMW
    Sprzedane
    Skąd
    Toruń
    Cytat Zamieszczone przez ginspirations
    Tylna kanapa dobrze by było jak by też była na elektryce, grzanie nie potrzebne, a i wtedy musiał bym się bawić z tylnym sterowaniem, także bez sensu.
    Dlaczego? Ja w sobotę montuję u siebie tylną kanapę podgrzewaną i zrobię fotorelację - dla mnie ma to sens...
    ex:
    E36 325 TDS AC Schnitzer (160KM, 305Nm)
    E38 728iA Shadowline Individual
    E53 X5 4,4i Sport Pack

  9. #9
    Banned
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    365
    BMW
    E38 4.4 97' i E38 750iL 98' INDIVIDUAL
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez MariuszE38
    Dlaczego? Ja w sobotę montuję u siebie tylną kanapę podgrzewaną i zrobię fotorelację - dla mnie ma to sens...
    W takim razie czekam z niecierpliwością na Twoją fotorelacje :) Z pewnością się przyda...
    Na razie niestety nie mam jeszcze foteli i prawdę mówiąc zastanawiam się gdzie kupić. Skoro mówicie że ciężko rozpoznać które są od anglika a które nie to rozumiem że małe szanse kupić pasujące do mojego auta? Liczę jeszcze że ktoś z kolegów z forum będzie miał coś na sprzedaż....

  10. #10
    Banned
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    365
    BMW
    E38 4.4 97' i E38 750iL 98' INDIVIDUAL
    Skąd
    Warszawa
    Marcin_BMW
    Kolega usilnie namawia mnie na swoje fotele. Jednak po pierwsze są one z wersji po lifcie więc dla mnie z oczywistych względów odpada, po drugie ze zdjęć wcale nie wyglądają rewelacyjnie, no i cena... w mojej ocenie z kosmosu. Mianowicie 2,5tyś + 250zł przesyłka gdzie na allegro jak wspomniałem średnio 600-1200zł. Fakt że kolega sprzedaje w zestawie z kilkoma innymi elementami wnętrza, ale jak już wspomniałem, ja poszukuje samych foteli i skórzanych wkładek pod klamki (oczywiście wszystkie pod airbag) Postanowiłem napisać o tym publicznie ponieważ kolega dosyć mocno na mnie naciska, a mało tego uważa że jest odpowiednia cena. Chciałbym prosić o zweryfikowanie i ewentualne poprawienie któregoś z nas. Być może faktycznie 2,750zł to rozsądna cena za fotele do E38, ale jeśli tak faktycznie jest to chyba jednak zrezygnuję z takiego zabiegu.

    Link do aukcji allegro kolegi "Marcin_BMW":
    http://www.allegro.pl/item827475215_...rzew_full.html

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •