Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 53

W±tek: Padniêty Alternator ch³odzony ciecz±

  1. #1
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Dec 2007
    Posty
    465
    BMW
    740iL Indywidual
    Sk±d
    Wroc³aw

    Padniêty Alternator ch³odzony ciecz±

    Mam pytanie, mianowicie pad³ mi wczoraj alternator okaza³o siê niestety, i¿ jest to urz±dzenie ch³odzone ciecz± i nie da siê go tak ³atwo dostaæ jak w przypadku zwyk³ego ch³odzonego powietrzem ... Najgorsze jest to ¿e pad³ z dnia na dzieñ i ¿adnych objawów wcze¶niej nie by³o ... Kolega przyjecha³ z komputerem servisowym i niestety sprawdzi³y siê moje najgorsze obawy. Uda³o mi siê dostaæ urz±dzenie za 250 z³ wiêc my¶lê, ¿e dosyæ rozs±dna cena jednak boje siê, ¿e zamontuje to ustrojstwo i znowu padnie :/ Moje pytanie brzmi : Czy s± du¿e trudno¶ci z wymontowaniem i zamontwaniem alternatora ?? Jest sens regenerowaæ co¶ takiego ?? Podobno s± tam jakie¶ diody na p³ytce steruj±cej, które lubi± siê posypaæ ...

  2. #2
    Maciej Vip Awatar sennapowieka
    Do³±czy³
    Sep 2008
    Posty
    3,296
    BMW
    ORIENT
    Sk±d
    O N A

    Re: Padniêty Alternator ch³odzony ciecz±

    Cytat Zamieszczone przez MastaKleszcz
    Mam pytanie, mianowicie pad³ mi wczoraj alternator okaza³o siê niestety, i¿ jest to urz±dzenie ch³odzone ciecz± i nie da siê go tak ³atwo dostaæ jak w przypadku zwyk³ego ch³odzonego powietrzem ... Najgorsze jest to ¿e pad³ z dnia na dzieñ i ¿adnych objawów wcze¶niej nie by³o ... Kolega przyjecha³ z komputerem servisowym i niestety sprawdzi³y siê moje najgorsze obawy. Uda³o mi siê dostaæ urz±dzenie za 250 z³ wiêc my¶lê, ¿e dosyæ rozs±dna cena jednak boje siê, ¿e zamontuje to ustrojstwo i znowu padnie :/ Moje pytanie brzmi : Czy s± du¿e trudno¶ci z wymontowaniem i zamontwaniem alternatora ?? Jest sens regenerowaæ co¶ takiego ?? Podobno s± tam jakie¶ diody na p³ytce steruj±cej, które lubi± siê posypaæ ...
    Czy warto ... zale¿y ile rzeczy u Ciebie pad³o/
    Je¶li masz wirnik ok + mostek z diodami to prawdopodobnie siad³ regulator napiêcia, je¿eli wi±zki w mostku s± przepalone to lepiej kupiæ dobr± u¿ywkê.

    Ch³odzone ciecz± wystêpuj± te¿ w x5, s± o niebo dro¿sze od tych ch³odz±cych powietrzem.
    250 pln to bardzo tanio- sprawd¼ go z jakim¶ elektrykiem
    Pewno¶æ na ka¿dym kilometrze ...

  3. #3
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Oct 2009
    Posty
    159
    BMW
    bylo e38 4.4
    Sk±d
    Ko³obrzeg
    Zagadaj do Przemo9999 bedzie wieczorem on niedawno wyciagal sam

  4. #4
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jun 2008
    Posty
    165
    BMW
    E38 740i z 1999 r. i E39 528i z 1997 r. ma³¿onki
    Sk±d
    Bia³ystok
    Czy aby za 250 z³ to ch³odzony wod±????????? Bo ostatnio jak przegl±da³em to tañszego jak za 800 z³ nie widzia³em, a jaka¶ firma og³asza po 1200 z³ regenerowane. Wyjêcie jest banalne (prostrze ni¿ zwyk³ego) bo wyjmuje siê go tylko z korpusu ch³odzenia, który jest przymocowany do bloku silnika, tylko przy zak³adaniu trzeba daæ najlepiej nowy oring.

  5. #5
    Wyjêcie jest do¶æ proste. Koniecznie daj nowy O-ring jak Wojtek pisa³. Rzeczywi¶cie dziwne, ze 250 za wodny alternator
    Czyste sumienie wynika najczê¶ciej ze z³ej pamiêci

  6. #6
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Dec 2007
    Posty
    465
    BMW
    740iL Indywidual
    Sk±d
    Wroc³aw
    Kole¶ od którego kupi³em zapewnia³ mnie ¿e alternator jest z auta z 2000 roku dok³adnie o 4.4 L m62 z vanosem, ponadto powiedzia³, ¿e jest to na pewno alternator ch³odzony ciecz± ... swoj± drog± to chyba w tym roczniku i z tym silnikiem nie by³o ju¿ ch³odzonych powietrzem ??

  7. #7
    250 to bardzo dobra cena ja mia³em taki zam przypadek kosztowa³o mnie to 200 za lawetê i 1700 za regenerowany w Boschu z oddaniem tego zepsutego. Po za³o¿eniu regenerowanego wszystko oki
    Moja Nunia

  8. #8
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar przemo9999
    Do³±czy³
    Nov 2008
    Posty
    765
    BMW
    740i M62TuB44
    Sk±d
    Ko³obrzeg
    Kolego ja u siebie to robilem zdjecie arternatora zajmuje gora 30min.
    Silnik M62B44 vanos. Calego alternatora nie zdejmujesz. Bo on siedzi w takiej kopulce nie wiem jak to nazwac odkrecasz o 8 srub i elegancko wychodzi. Tylko trzeba wyjac chlodnice spucic plyn zdjac pasek napinacz i weze od alterantora pamietaj visco odkreca sie w lewa strone. Daj do elektryka zaplacisz cos okolo 200zl i bedzie dalej hulalo. U mnie diody sie odkleily. Wiec mozliwe ze u ciebie jest to samo.
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...4fbf127c9.html
    ten napinacz co jest wy¿ej tez trzeba odkrecic. Bo inaczej alternator nie zejdzie.
    Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleñców.
    Pêdz± na z³amanie karku i wbrew rozs±dkowi...
    Czasami a¿ ciê¿ko ich wyprzedziæ...

  9. #9
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Dec 2007
    Posty
    465
    BMW
    740iL Indywidual
    Sk±d
    Wroc³aw
    I sta³o siê .. Kole¶ który mia³ mi wys³ac alternator stwierdzi³ nagle, ¿e nie mo¿e go znale¼æ ;] Czyli jestem w dupie ... Dwa dni zmarnowane a kole¶ nawet nie da³ mi znaæ ¿e nie wys³a³ paczki ... Dzwonie do kolesia w celu potwierdzenia wysy³ki a tu ZONK ;] W zwi±zku z tym jak to ugry¼æ ?? Zapewne jak pojade do warsztatu BMW oka¿e siê ¿e wyniesie mnie to 2000 ;] Op³aca siê to wymontowaæ i oddaæ komu¶ do regeneracji ? Jak tak to gdzie to oddaæ i czy jest w ogóle sens bawienia siê z tym czy mo¿e od razu szukaæ innej u¿ywki ??

    ........................

    godzinke pó¼niej ;)

    Orientuje siê mo¿e kto¶ czy alternator z e38 750il po lifcie bedzie pasowa³ do 740il po lifcie ?? Z katalogu czê¶ci wynika, i¿ wygl±daj± tak samo, maj± te same dane tech. i obydwa ch³odzone s± ciecz± jednak nie pasuj± do siebie po numerach czê¶ci ... Czy kto¶ wie co¶ na ten temat ??

  10. #10
    Do¶wiadczony U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Sk±d
    POLSKA
    Ja na twoim miejscu da³bym to do dobrego elektronika, dzi¶ siê pyta³em w zale¿no¶ci co jest zepsute od 250 do 500 z³ naprawa, tak jak kolega Przemo napisa³ najczêsciej odklejaj± siê lub przepalaj± diody ( ok 300-350 z³ ).
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •