Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 53

Wątek: Padnięty Alternator chłodzony cieczą

  1. #31
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    222
    BMW
    bmw 740
    Skąd
    łódz
    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    Nie wiem co kombinujecie z tymi alternatorami, ale jedne z prostszych urządzeń. Mostki a tych alternatorach nie powinny padać, bo są mocno przewymiarowane te diody. Uważam, że problem leży po stronie akumulatora oraz odbiorników w aucie, alternator jest regularnie przeciążany. No chyba, że jeździcie z uszkodzonymi łożyskami w alternatorze, to wtedy może dojść do przetarcia izolacji wirnika i w konsekwencji uszkodzenia jego samego jak i diód. Łożyska się sprawdza przy każdej wymianie pasków osprzętu.



    Jest jeszcze opcja gigantycznego przebiegu...
    W teorii to wszystko wygląda dobrze, a w praktyce jest inaczej.
    Alternatory te ulegają przegrzaniu jest to bardzo częsta usterka w tych silnikach, jednym słowem niewypał, bo niby jak ma ta ciecz chłodzić jak ma ponad 100 C ????????

  2. #32
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    527
    BMW
    wiele
    Skąd
    Śląsk
    Cytat Zamieszczone przez tgracing Zobacz posta
    Dowiedziałem się również, że te alternatory padają głownie przez stare akumulatory, które mają już małą pojemność, a tym samym alternator próbuje go ciągle ładować (regulator dostaje taka info od kompa, ładowanie na voltomierzu np. 12,3, ale alternator ładuje non stop max prądem) i w końcu się w środku wszystko pali.
    Serio e38 jest takie 'kumate'? :) ktoś to potwierdzi? Właśnie dzisiaj nieoczekiwanie padł alternator po zmianie tego małego akumulatora na taki z mniejszą pojemnością (nie pamiętam niestety jaką dokładnie, akumulator ten byl moze z 3-4 cm węższy od oryginalnego). Auto długo stało i poprzedni całkiem się rozładował a trzeba było wyjechać więc na szybko został wymieniony na taki jaki był pod ręką. Po około 10km przy przeciągnięciu pod 4 tyś obr zaświeciła się lampka ładowania i tak już została. Ładowania brak. Tak krótki dystans wystarczy aby ubić alternator?
    Ostatnio edytowane przez dobrus ; 23-11-2015 o 17:34

  3. #33
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    527
    BMW
    wiele
    Skąd
    Śląsk
    Jako że ostatnio rozkminiłem system ładowania w 750 do bólu mogę stwierdzić z całkowitą pewnością - nie ma czegoś takiego jak pomiar pojemności akumulatorów w tym modelu. :)

  4. #34
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2017
    Posty
    30
    BMW
    BMW E66 760Li 12V, BMW E39 2.8i
    Skąd
    Wrocław
    Witam,

    Pomóżcie !!!! jestem załamany. Usmażyłem alternator pod koniec listopada. Dużo latam po autostradach i podobnie było to tym razem. Z tym że przy pierwszym usmażeniem alternatora (jak go nazwali elektrowni 180A) wziąłem go na klatę bo obciążyłem go maksymalnie leciałem odcinek wrocław - płock prawie cały czas pod 260 - no i się stalo :/ info z serwisu regenerowany 3tys nowy 4800zł .... telefon do stando nowy 4800, regenerowanych nie zakładają bo mają złe doświadczenia z wodniakami. Udało mi się znaleś w płocku dawce (wymiana + alternator 1300zł) wiec jak dar z niebios. I co udało mi się wrócić nim 350zł .... i potem kolejnego dnia zrobiłęm po mieście całe 10km i to samo usmażony .... stwierdziłem ze może używka może był wadliwy. Znalazłem magików od alternatorów i rozruszników którzy twierdzą że spokojnie regeneracja zrobi robotę. Że praktycznie zostaje tylko obudowa. No i się zdecydowałem regeneracja 1700zł i po 2 tygodniach jazdy kolejny alternator usmażony - wspomnę tylko że przy montażu alternatora tego po regeneracji wymieniłem alumulator na nowy który został zaadaptowany w serwisie Stando. Aito tez było sprawdzone czy nie ma nigdzie gdzieś jakiegoś niekontrolowanego poboru prądu. I teraz mam zgrzyt Stando twierdzi ze to wina regenerowanego alternatora a firma regenerująca nie chce uwzględnić reklamacji - twierdzi ze wina jest w aucie. Serwis mówi ze przy takim spaleniu alternatora ze popękały wszystkie diody to powinieniem świecić podczas jazdy ze to praktycznie powinno iskrzyć jak spawarka. Nie wiem o mam z tym zrobić. Obawiam się ze nawet jak zdecyduje sie na nowy w serwisie za 4800 potem odzucą mi gwarancje bo powiedzą ze to wina elektroniki w aucie :/

    Jakieś mądre porady ?
    Słyszałem w stando już mieli 3,4 przypadki takie z regenerowanymi alternatorami wodnymi - ale ja juz usmarzyłem 3 w ciągu miesiąca :/ wszystkie oryginały - także nie sądzę żeby to był przypadek. A niby żadnego zwarcia nie stwierdzono przy sprawdzeniu auta. Czy może w e66 jest jakaś wada konstrukcyjna, nie wiem może gdzieś śniedzieją kable może gdzieś wilgoć ... nie wiem , proszę o pomoc i jakieś sugestie.
    D1 FLY - BMW E39 528i
    D7 FLY - BMW E66 760Li V12

  5. #35
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,441
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    No zajeżdża to trochę winą auta. Ciekawi mnie, czy da się zrobić przeszczep zwykłego alternatora? Ja w swojej 745i miałem już zwykły, więc może to być tylko kwestia przełożenia paru maneli i kodowania. Pytałeś się o to w stando?

    Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

  6. #36
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2017
    Posty
    30
    BMW
    BMW E66 760Li 12V, BMW E39 2.8i
    Skąd
    Wrocław
    Nie, stando jakoś chyba najchętniej by odsunęło temat. Zaproponował mi jeden elektryk ze zrobi zabezpieczenie dla altenatora, aby przy osiągnięciu jakieś tam temperatury odłączał go. Ale to wydaje mi się średnie rozwiązanie.
    D1 FLY - BMW E39 528i
    D7 FLY - BMW E66 760Li V12

  7. #37
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,441
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Teraz mi przyszło do głowy: a może coś z obiegiem chłodzenia jest nie tak? Poszperaj w dziale E38, bo w tym modelu też zdaje się był problem. Może tam chłopaki lepiej rozpracowali temat.

  8. #38
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2017
    Posty
    30
    BMW
    BMW E66 760Li 12V, BMW E39 2.8i
    Skąd
    Wrocław
    Ale ja nigdy nie miałem problemu z chłodzeniem. Żadnych problemów. Zobaczę ale tam chyba takich motorów nie było ... inny model inny silnik .... nie za dużo różnic ...

    Czy znacie jakiś dobrych elektryków z okolic Wrocławia ??
    D1 FLY - BMW E39 528i
    D7 FLY - BMW E66 760Li V12

  9. #39
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,441
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Motorów tam takich nie było, ale w E38 został wprowadzony alternator chłodzony cieczą. Może problemy są identyczne dla E38 i E65. Może płyn za słabo odprowadza ciepło?

  10. #40
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    1,569
    BMW
    E38 750i 1997 rok
    Skąd
    Opolskie
    Kolega mi opowiadał o dobrym elektroniki z Wrocławia,który z pozytywnym skutkiem odgruzowal jedno E65 730.
    Jeśli chcesz to mogę podpytac o namiar.
    No i..tani to on ponoć nie jest.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •