Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 53

Wątek: Padnięty Alternator chłodzony cieczą

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar przemo9999
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    765
    BMW
    740i M62TuB44
    Skąd
    Kołobrzeg
    ja za naprawe alternatora zaplacilem cos kolo 200zl diody sie odkleiły.
    A nie ma co dawac do jakis zakladow zeby ci to demontowali bo to sa zdzierusy a sam wymontujesz bez problemu.
    Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców.
    Pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
    Czasami aż ciężko ich wyprzedzić...

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Cytat Zamieszczone przez przemo9999
    ja za naprawe alternatora zaplacilem cos kolo 200zl diody sie odkleiły.
    A nie ma co dawac do jakis zakladow zeby ci to demontowali bo to sa zdzierusy a sam wymontujesz bez problemu.

    Dokładnie, jak się diodki odkleiły to tak jak mówisz ok 200-240 zł robocizna i altek jak nówka.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    465
    BMW
    740iL Indywidual
    Skąd
    Wrocław
    A ile wytrzymały wam te diody jak na razie po regeneracji ?? Bo koleś mi mówił, że to jest tylko chwilowe rozwiązanie i za miesiac bede musiał znowu ściągać alter ...

  4. #14
    Maciej Vip Awatar sennapowieka
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    3,296
    BMW
    ORIENT
    Skąd
    O N A
    Cytat Zamieszczone przez MastaKleszcz
    A ile wytrzymały wam te diody jak na razie po regeneracji ?? Bo koleś mi mówił, że to jest tylko chwilowe rozwiązanie i za miesiac bede musiał znowu ściągać alter ...
    Jeżeli zrobi to ktoś, kto sie na tym zna to będziesz miał spokój na długo, ale Ty kolego nie masz pewności że to diody ...

    Daj komuś alternator na sprawdzenie !
    -mostek (diody)
    -wirnik
    -regulator napięcia
    Pewność na każdym kilometrze ...

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar przemo9999
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    765
    BMW
    740i M62TuB44
    Skąd
    Kołobrzeg
    Cytat Zamieszczone przez MastaKleszcz
    A ile wytrzymały wam te diody jak na razie po regeneracji ?? Bo koleś mi mówił, że to jest tylko chwilowe rozwiązanie i za miesiac bede musiał znowu ściągać alter ...
    Jakies głupoty ci wciska, niby dlaczego maja tak krotko trzymac jak dobrze zrobione u mnie juz ponad rok i ładuje jak trzeba.
    Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców.
    Pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
    Czasami aż ciężko ich wyprzedzić...

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    335
    BMW
    E38 740IL 2001r
    Skąd
    Grantham UK
    Ja też miałem ten problem z alternatorem.
    Powiem ci że ja wymieniłem na regenerowany , tz dałem stary za nowy, bo tego ile kosztuje nowy to nie chcesz wiedzieć ;) Ja jestem zadowolony od roku działa bez zarzutu ,
    Wiem jedno że jak dasz grzebać jakimś dupkom to może ci i coś tam wymienią ale czy dobrze?
    A teraz policz płyn do chłodnicy bo zawsze trochę ucieka, o-ring,robocizna , no i czas .Teraz masz bilans co ci się opłaca.
    Mnie to kosztowało 250 funt

  7. #17
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    79
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Warszawa
    Witam. Panowie przepraszam że odkopuję temat ale niestety mam identyczny problem. Zdechł mi alternator, wymiana na inny to około 1k. czyli dosyć sporo. Czy ktoś zna jakiegoś magika w okolicach Warszawy, który byłby w stanie rzetelnie to rozebrać i zobaczyć co tam słychać? Może u mnie też się odkleiły diody albo coś w ten deseń. Jak będę musiał to kupię używkę ale nie ukrywam że 300 pln pasuje mi znacznie bardziej niż 1k. Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.

  8. #18
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Poszukaj oficjalnego przedstawicielstwa BOSCHa -- może się okazać, że za 1300zł będziesz miał fabrycznie regenerowany.

    O, zobacz - 1100 zł:
    http://motoryzacyjni.com/Alternator-...-0-986-041-750

    EDIT:
    Ogólnie mówiąc, szukaj po numerach BOSCHa:
    0 986 041 750
    0 122 0AA 1J0
    Ostatnio edytowane przez hatecraft ; 09-11-2012 o 09:53
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  9. #19
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    79
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Warszawa
    Udało mi się kupić w pełni zregenerowany Boscha z gwarancją 1 rok za 800 złotych. Myślę że cena dosyć atrakcyjna o ile w ogóle można mówić o atrakcyjności w przypadku takich alternatorów:(. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maxtoto
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    352
    BMW
    740iA M62TUB44 S2, 530iA M54
    Skąd
    Poltoriko
    Witam, podpinam się pod temat alternatora. Zaczyna mi się żarzyć kontrolka ładowania więc prawdopodobnie alternator ma już dosyć.
    Jest na forum jakiś magik który sam zregenerował sobie układ diodowy może jest jakaś fotorelacja?

    Jeśli nie to czy jest jakiś zakład specjalizujący się w regeneracji alternatorów chłodzonych cieczą na terenie dolnego śląska który ktoś z czystym sumieniem mógłby polecić?

    Pozdrawiam
    Broń Masowego Wyprzedzania

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •