Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Witam Was Siódemkowicze !!!

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    18
    BMW
    e39
    Skąd
    Kalisz

    Witam Was Siódemkowicze !!!

    Cześć i czołem!!!
    Jestem klubowiczem BMW CLUB KALISZ i szczęśliwym posiadaczem e39 touring ;D
    No ale za sprawą waszych Klubowiczy regularnie jest mi zaszczepiany bakcyl na 7.
    I tu pojawia się coś fajnego na horyzoncie...
    http://allegro.pl/item813558423_bmw_...a_allegro.html
    Ktoś zna to autko, a może jest z okolic sprzedającego i mógłby oblookać to autko zebym nie jechał przeszło 350km dla zabawy.. ;(
    Poważnie się zastanawiam nad zakupem tego egzemplarza...

  2. #2
    Banned
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    365
    BMW
    E38 4.4 97' i E38 750iL 98' INDIVIDUAL
    Skąd
    Warszawa
    Witaj.

    Pierwszy raz spotykam się z takim potworem... Myślałem że 750 i 5.4 to najmocniejsza wersja E38... No no no, ładna maszyna, tylko po co aż takiego smoka kupować? Spalanie musi być przerażające

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    18
    BMW
    e39
    Skąd
    Kalisz
    Duży silnik wcale dużo nie musi palić - kwestia umiejętnej jazdy 8/ Ale wiadomo 8l/100 też nie spali :x
    hyhy Alpina jest jedyna w swoim rodzaju a ja lubię takie rzeczy :P

  4. #4
    Banned
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    365
    BMW
    E38 4.4 97' i E38 750iL 98' INDIVIDUAL
    Skąd
    Warszawa
    Powiem tak. Jak szukałem swojego na celowniku było tylko 4.4 i 5.4 ale żadnego 5.4 nie znalazłem w przyzwoitym stanie. Ogólnie V12 to bardzo kłopotliwe i drogie w naprawach jednostki. O gazie można zapomnieć (teoretycznie może i da radę zrobić z dwóch sekwencji od V6 - ale teoretycznie to i można pojedynczy wtrysk mu dać, a rezultat może być podobny). Ze spalaniem mnie nie czaruj bo mój przy spokojnej jeździe w mieście nie schodzi poniżej 17L, w trasie po bożemu, czy na tempomacie w dyszce się zmieści. Wszystkie okazy V12 którymi miałem okazję się przejechać pokazywały spalanie rzędu 22-25L także jest to spora różnicą. Mało to problematyczny i wyjątkowo drogi serwis, mało kto potrafi to naprawiać. No i z całym szacunkiem dla wspaniałej magii V12, różnica w przyśpieszeniu jak dla mnie minimalna. Nie miałem nigdy okazji przejechać się 5.7 ale myślę że będzie podobnie. Mnie odstrasza w nim wiek (bo jednak 95' to już sporo), lakier który nie podchodzi mi na oryginał no i cała masa przeróbek. Jestem miłośnikiem tradycyjnego wyglądu 7er. Radził bym go dokładnie sprawdzić przed kupnem...

  5. #5
    Cytat Zamieszczone przez ginspirations
    Witaj.

    Pierwszy raz spotykam się z takim potworem... Myślałem że 750 i 5.4 to najmocniejsza wersja E38... No no no, ładna maszyna, tylko po co aż takiego smoka kupować? Spalanie musi być przerażające
    ginspirations, to nie największy silnik.... Alpina zrobiła jeszcze 6.0 ;)


    DaBlaz, Witam na forum. ;)

  6. #6
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Witam serdecznie! Co do auta to mało zdjęć, nie podobają mi się lusterka(chyba na wzór z M3) i chromowane klamki zewnętrzne(pewnie to i tak tylko nakładki). Przebieg torche za mały jak na ten rok.. to tyle mojego zdania na temat tej alpiny pozdrawiam.

  7. #7
    Banned
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    365
    BMW
    E38 4.4 97' i E38 750iL 98' INDIVIDUAL
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Alpina zrobiła jeszcze 6.0 ;)
    O matko... Chyba rzadko spotykane są te alpiny?

    Cytat Zamieszczone przez mrekor
    Witam serdecznie! Co do auta to mało zdjęć, nie podobają mi się lusterka(chyba na wzór z M3) i chromowane klamki zewnętrzne(pewnie to i tak tylko nakładki). Przebieg torche za mały jak na ten rok.. to tyle mojego zdania na temat tej alpiny pozdrawiam.
    Dokładnie się z tobą zgadzam. Bardzo nie podoba mi się to auto... Niech wyśle dodatkowe zdjęcia, poda nr VIN. Potem dzwonić do ASO i najwyżej na koniec zastanawiać się czy jechać oglądać.

  8. #8
    Dokładnie się z tobą zgadzam. Bardzo nie podoba mi się to auto... Niech wyśle dodatkowe zdjęcia, poda nr VIN. Potem dzwonić do ASO i najwyżej na koniec zastanawiać się czy jechać oglądać.
    Spokojnie i bez pośpiechu z tym ASO. Do BMW w sprawie Alpiny nie ma po co dzwonić, numery VIN Alpina nadaje własne i tam ewentualnie trzeba szukać wsparcia. Oczywiście coś takiego jak Alpina-Polska Sp. Z O. O. nie istnieje ;)


    Kolejna sprawa - jest to wątek powitalny i sprawę oceny pojazdu prosze umieścić w stosownym dziale, w nowym temacie.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    504
    BMW
    e38 740i 98
    Skąd
    WWA
    witaj :) a z vin z Alpiny nic się nie dowiesz w ASO to osobny VIN

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Cychol
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    751
    BMW
    R 1200 RT
    Skąd
    się biorą dzieci?
    cześć :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •