Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Wątek: [mechanika] SPRZEGŁO SIE SLIZGA

  1. #11
    Jak się zapowietrzy wysprzęglik (jak?), to będą kłopoty z rozłączeniem sprzęgła a nie ze ślizganiem się.

    Nadal sądzę że tarcza jest zjechana przez źle założony/niewłaściwy docisk. Bez rozbiórki się nie obędzie
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    185
    DOCISK I CALA RESZTA TO BYL KOMPLET-wszystko mialo znaki luk-a

    co mozna popsuc i jak mozna zle zalozyc sprzeglo-pytam z ciekawosci bo jestem laikiem w tym temacie

    po nastepne-dzisiaj pojawil sie objaw jakbym jezdzil caly czas na tzw PÓŁSPRZĘGLE...

    jutro jade do mechanika, ale doradzcie jak to zrobic, bo mechanicy jak zwykle-kup drugie sprzeglo to sie wymieni, tak bedzie najlepiej

    moze ucieklo troche plynu od sprzegła???jakas nieszczelnosc np odpowietrznika

    a i co moze byc wazne
    na 1 biegu brak poslizgu, sprawdzalem, nawet koleczko zakrecilem i nic
    na 2 biegu-minimalnie, prawie niewyczuwalne
    na 3 juz czuc, dramat jest na 4 biegu, po prostu slizga sie okrutnie


    wiem ze rozbiorka bylaby najlepsza, jest problem jeden-mechanik co to robil umywa rece-twierdzi ze sprzeglo wadliwe, sklep-ze mechanik zle zrobil a ja nie umiem jezdzic i spalilem sprzeglo, a inny mechanik co ma to teraz ogarnac twierdzi ze w rachube wchodzi tylko zakup innego sprzegla i jego montaz


    mam chlopaczka co to zrobi, ale chcialbym zaczac od czegos w miare prostego do sprawdzenia zeby nie generowac kosztow

  3. #13
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Jak sklep umywa ręce, a gwarancja? Musi to jakoś działać, między innymi po to kupuje się nowe części a nie niepewne używki.

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    185
    Cytat Zamieszczone przez mrekor
    Jak sklep umywa ręce, a gwarancja? Musi to jakoś działać, między innymi po to kupuje się nowe części a nie niepewne używki.
    JAK DLA MNIE DOBRA UZYWKA BEDZIE LEPSZA NIZ NAJLEPSZY ZAMIENNIK, CHYBA ZE SIE KUPI NOWKE W SERWISIE....
    gwarancja????takie slowo w polsce znaczy tyle ze gwarancja do drzwi sklepu, paragonem to sobie nawet d nie podetrzesz bo za malo papieru....


    teraz to chodzi o minimalizacje kosztow, i o to zeby auto jezdzilo jak trzeba

  5. #15
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Z tego co wiem to LUK produkowało sprzęgła dla BMW(albo produkuje dalej) więc to nie jakiś zwykły zamiennik :) a co do gwarancji to zależy kto jakie ma podejście do sprawy, ja tam jestem za tym żeby walczyć o swoje. Ale wiadomo najpierw diagnoza bez wymontowania się nie obejdzie :|

  6. #16
    Cytat Zamieszczone przez JACEKK.
    JAK DLA MNIE DOBRA UZYWKA BEDZIE LEPSZA NIZ NAJLEPSZY ZAMIENNIK, CHYBA ZE SIE KUPI NOWKE W SERWISIE....
    gwarancja????takie slowo w polsce znaczy tyle ze gwarancja do drzwi sklepu, paragonem to sobie nawet d nie podetrzesz bo za malo papieru....


    teraz to chodzi o minimalizacje kosztow, i o to zeby auto jezdzilo jak trzeba
    JACEKK., po pierwsze nie krzycz. Raz już Cię o to prosiłem. Następna sprawa - po czym poznajesz "dobrą" używkę? Nowe to nowe, pod warunkiem, że markowe. A i ta roczna gwarancja ma swoje znaczenie. Mając paragon nie jesteś bezradne. Kolejny temat - wyjęcie skrzyni manualnej, żeby sprawdzić sprzęgło to naprawdę "pikuś". Od razu chciałbym rozwiać Twoje nadzieje, że to kwestia wysprzęglika. Albo masz zblokowany zacisk albo tarcza skończyła swój żywot. Cudów nie ma.

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    185
    chodzi o to ze auto potrzebne do jazdy, jezdze naprawde duzo.....i nie mam czasu na wyjmowanie i wkladanie skrzyni, ciagle kupowanie sprzegla

    ps... nie bede wiecej pisac duzymi...

  8. #18
    Wycieki łatwo zdiagnozować. Płyn nie wysycha :)

    LUK - naprawdę porządne sprzęgiełko i nie powinno być z nim kłopotu.

    Wyjęcie skrzyni to faktycznie godzinka w jedną stronę a sprawa będzie oczywista. Podpytaj mechanika co Ci zakładał, czy coś wie na temat samoregulatora w docisku. Jak zrobi duże oczy - będziesz wiedział że się uczy na Twoim samochodzie. Wszystko dokładnie TIS opisuje co i jak składać :)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  9. #19
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    LUK to solidna firma jeżeli tarcz miała wadę to w badaniach jakości gdy odeślesz na gwarancję to wyjdzie. Jeżeli gwarancji nie uznają to błąd leży po stronie mechanika.
    Pewnie wielu zacznie grymasić, że GWARANCJA to ściema ale w cale tak nie jest ja miałem niestety nieprzyjemność reklamować produkty Lemfordera ze względu na wadę fabryczną (jakiś słaby materiał coś na takiej zasadzie) i wszystkie tego typu reklamacje były uznawane! Firma przyznawała się, że materiał był złej jakości i produkt posiadał wadę, zwracali pieniądze.

    Jedyna rzecz jaka mnie bulwersuje to fakt, że takie błędy jakościowe mają miejsce.
    Oczekuję po najlepszych producentach takiego badania jakości, że takie produkty nie powinny wychodzić po za fabrykę!
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    323
    BMW
    745iLi320i
    Skąd
    Murowana Goślina
    jedź do warsztatu, wymontują to co jest, sprawdzą co się dzieje. Ja miałem coś podobnego, kupiłem auto, które miało robione sprzęgło, po 20k zaczeło sie ślizgać. Rozmontowane... i... spalona tarcza, uszkodzone koło dwumasowe. Duże prawdopodobieństwo, że dwumas został przetoczony (foty są na forum :] )
    Mam nowy komplet dwumas i kompletne sprzęgło. Jedzie rewelacyjnie (zrobiłem około 8k od wymiany). Jeśli cośby siezaczęło dziać to jade do warsztatu gdzie robiłem, rozmontują i wtedy gdybamy. Jesli widać coś, to idzie rozpoznać błąd (czy kierowca czy wada materiału czy mechanik dał ciała).

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •