Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: [elektryka] 3 dni postoju i ZONK!

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    301
    BMW
    e32, 730, m30b30
    Skąd
    Siemianowice Śląskie

    [elektryka] 3 dni postoju i ZONK!

    Witam,
    Dzisiaj rano wsiadlem do auta po 3 dniach postoju, centralny sie normalnie otworzyl, wsadzilem kluczyk przekrecam - kontrolki swieca - przekrecam dalej i kontrolki przygasly autko nie odpalilo. Akumulator kupiony nowy rok temu. Po I probie zrezygnowalem. Po wszystkim juz nawet nie chcial zamknac sie z pilota. Co moze byc powodem ew. rozladowania? Czy ktos mial podobny przypadek?
    Gilu_e32

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Cychol
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    751
    BMW
    R 1200 RT
    Skąd
    się biorą dzieci?
    powodów może być tyle ile w aucie jest odbiorników... zacznij od alarmu bo to alarm najczęściej potrafi wydoić akumulator jak ma jakąś awarię (jeżeli go masz) no i prozaiczne rzeczy czy nie zostało coś (jakaś ładowarka, czy zasilacz) w którymś gnieździe zapalniczki

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    223
    BMW
    e32 735iL
    Skąd
    Kraków
    Witaj ,e32 najmłodsze nie jest niestety :( ,a elektryka zwłaszcza ma swoje kaprysy . Sprawdź czy przypadkiem nie zaświeca się oświetlenie wnętrza po zamknięciu auta ,moja czasem tak ma więc raz się zdziwiłem i teraz jak zostaje na kilka dni bez jazdy to profilaktycznie gaszę na zero .

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    301
    BMW
    e32, 730, m30b30
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    Witam,
    Wczoraj udalo mi sie odpalic auto od dawcy pradu pojezdzielm troche i dzisiaj rano od kopa odpalil - natomiast mierzylem ladowanie i bylo na poziomie 13,8V. Dzisiaj rano po rozruchu dochodzilo nawet do 14,2V i po jakichs 10 min. jazdy spadlo do 13,8V i praktycznie z drobnymi wahaniami utrzymywalo ten stan. Jade dzisiaj na pomiary do elektrykow i jak tylko bede wiedzial jaka jest diagnoza to podziele sie z kolegami.
    Gilu_e32

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    639
    BMW
    ex E32 735
    Skąd
    Trzebinia
    sprawdz przewód masowy ;)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    301
    BMW
    e32, 730, m30b30
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    witam,
    u elektrykow bylem, ale ja majac podstawowa wiedze z zakresu elektryki i elektrotechniki wiedzialem tyle samo.
    Zdecydowalem sie kupic zregenerowany aternator - ok.300zł, jak mi zaczeli spiewac ceny w warsztatach to zwatpile - rekordzista pojechal 600zeta, za naprawe.
    Dzisiaj dotarl do mnie alternator. Zalozylem go, zauwazylem ze rozni sie numer na regulatorze od tego co mialem. Na starym mialem nr: 1 197 311 027, natomiast na nowym jest: 1 197 311 021 - nie wiem sam do konca jaka jest roznica skoro podaja wedlug katalogow ze to do alternatora do silnika m30b30.
    Ponadto zauwazylem, ze napiecie ladowania jakos znaczaco nie wzroslo.
    Czy moge podejrzewac rozwalony aku - zasiarczenie?
    Prosze o info odnosnie tych numerow i akumulatora.

    pozdrawiam
    Gilu_e32

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    324
    BMW
    e32 m30b30 88r. e38 m62b44 99r.
    Skąd
    Stce
    numery możesz olać:)
    o ile wzrosło napięcie?? zmierz na aku. bez obciążenia i z, następnie dokonaj tych samych pomiarów na alternatorze,
    ciężko jest sprawdzić na odległość w jakim stanie jest twój akumulator, lecz istnieje tak możliwość, że zniszczony aku. będzie nadmiernie obciążał alternator i w rezultacie napięcie ładowania będzie zaniżone,
    jak masz prostownik (min 15A) i aerometr to możesz we własnym zakresie zbadać aku. jeżeli nie to radze udać się to jakiegoś fachowca od akumulatorów.
    Aku. może się zasiarczyć tylko w jednym przypadku, stał długo rozładowany. 2-3 miesiące

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    225
    BMW
    szukam znów....
    Skąd
    Wrocław
    jak już kiedyś pisałem miałem podobnie! u mnie było w półrocznym akumulatorze zwarcie dwóch cel! niby odpalił ale z oporem na granicy przygaśnięcia zegarów.. mogłem śmigać cały dzień i było ok a na drugi dzień rano znów to samo... Sprawdź aku.. myślę że to najtańszy sposób i powinien byc wykonany w pierwszej kolejności

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    301
    BMW
    e32, 730, m30b30
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    Takie jeszcze jedno pytanie mi sie urodzilo: Jaki pobor pradu na postoju powiwnien byc? Wiem, ze to na forum gdzies bylo ale jakos nie odszukac tego posta.
    Gilu_e32

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    324
    BMW
    e32 m30b30 88r. e38 m62b44 99r.
    Skąd
    Stce
    0,04-0,06 A

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •