Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: Klimatronic na tył

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    83
    BMW
    730d
    Skąd
    Bogatynia

    Klimatronic na tył

    Koledzy mam pytanie, a minowicie zastanawiem się nad wstawieniem klimatyzacji na tył. Jest pare ofert sprzedaży na allegro nawet widziałem taką na naszym forum. Czy ktoś już to przerabiał, chodzi mi o to jak mocno trzeba zaingerować w orginalną postać tylnego nawiewy, żeby taka klima tam zadziałała, czy mósimy coś dodatkowo przerabiać czy wystarczy kupić gotowy zestaw i poprostu tam go zamontować. Z góry dzięki za info.
    walczak.tomek

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Zdaje się że cały tunel środkowy trzeba zmienić.
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  3. #3
    Vip Vip Awatar wisior
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    1,296
    BMW
    BMW E61 525ia
    Skąd
    Gdańsk
    Jeszcze do niedawna również się zastanawiałem nad tym klimatronikiem na tył , też z allegro , pewnie mmmowimy o tym samym gościu , bo chyba jest tylko jeden który to sprzedaje , jeżeli tak to on ma caly komplet który jest potrzebny do montażu , zrezygnowałem z tego po tym jak wsiadłem do kolegi auta któru ma takie cuś orginalne ...

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    201
    BMW
    740i M62
    Skąd
    Warszawa
    Witam

    Co do montażu to wcale nie trzeba zmieniać całego tunela, bo klimatronic jest po prostu doczepiany do tunela. Aby zamontować taki zestaw, trzeba by wymontować tunel środkowy w celu poprowadzenia przewodów i tyle. Trzeba tylko zamontować stelaż z klimatronicem i po kłopocie.
    Wisior a dlaczego zrezygnowałeś ? Mi się to bardzo podoba, tylko najgorsze jest to, że skóra nie ma koloru Englischgruen.

    Pozdrawiam

  5. #5
    Mi w tym ustrojstwu przeszkadza to, że nie ma funkcji AUTO. Jak ktos tam z tyłu przestawi tak jest :/

    Jak doposażę samochód odpowiednio to i nad 3-cią strefą się zastanowię :)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Cytat Zamieszczone przez Marcin_BMW
    Co do montażu to wcale nie trzeba zmieniać całego tunela
    Mogę się z tym nie zgodzić, bo jest trochę inny tunel środkowy
    http://bmwfans.info/parts/catalog/E3...entre_console/ (występowało ponad 30 rodzajów, pomijam oczywiście te po względem koloru i rodzaju tapicery)
    a mianowicie nie ma w nim tego drugiego schowka (a może popielniczki), oraz podłokietnik (tak jak u mnie) ma telefon (ale jak go nie ma to jest jeden płytki schowek) i ma tylko dwa małe płytkie schoweczki, które w klimie na tył będą przeszkadzać. Ale oczywiście jeżeli się mylę to mnie poprawcie




    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    Mi w tym ustrojstwu przeszkadza to, że nie ma funkcji AUTO. Jak ktos tam z tyłu przestawi tak jest
    Zapomniałeś dodać, że jak załączysz klimę na max to z tyłu też wieje na max i jak załączysz grzanie na przednią szybę to tył wieje też na max.

    Pozdrawiam :!!!!!
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  7. #7
    Tez mi się wydaje że z klimatronikiem na tył tunel środkowy jest inny. Jego tylna część, ta w której jest nawiew i panel do sterowania jest wyższa od standardowej wersji
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    154
    BMW
    730d
    Skąd
    Warszawa
    U mnie brak klimatronica na tył i jest schowek pod podłokietnikiem, z kolei u brata jest klimatronic i schowka już nie ma. Wydajność tego klimatronica jest średnia, zdaniem osób, które jeżdziły z tyłu, temperatura i tak była zależała od tego co jest ustawione z przodu. Osobiście nie polecam, choć miło jest doposażyć samochód, to jednak schowek pod podłokietnikiem jest bardzo przydatny. No chyba, że jesteś pewien co do tej zmiany - wtedy wymiana całej zabudowy, a przynajmniejsz konieczność jej rozebrania.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    123
    BMW
    e38
    Skąd
    lublin
    doczepie sie do tematu i zadam pytanie
    mam u siebie klime zwykła i z tyłu nawiew na pasażerów i moge ustawiać ciepło i zimno
    ale niestety jak przestawie na ciepło to to ciepło wcale nie leci tylko wali lodem ;)
    u brejdaka w e39 jest tak samo o co chodzi ??

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    201
    BMW
    740i M62
    Skąd
    Warszawa
    Witam

    Niestety ale nie zgodzę się z wami. Konsola jest taka sama - sprawdźcie w ETK -> nie ma tam informacji, że jest inna. Co do działania to również się nie zgodzę, gdyż miałem okazję to testować i powiem szczerze, że jak trzeba to na tył naprawdę dobrze powieje. Co do różnicy temperatura, to nie zapominajcie, że wnętrze samochodu to obszerna przestrzeń, więc żadna klima czy 3 strefowa czy 10 strefowa bez izolacji nie pomoże, gdyż masy ciepłe i zimne powietrza mieszają się. Mi ta funkcja bardzo się podoba, nawet bym przełożył ją do swojego auta, ale obudowa jest w innym kolorze :( . Co do podłokietnika to większość E38 ma z telefonem, który w ogóle nie ma wpływu na Klimatronic na tył.

    Pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •