Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25

Wątek: Klimatronic na tył

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik Awatar aras232
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    285
    BMW
    bmw 730(e32)i bmw 740i (e38)powrót bmw 730(e32)
    Skąd
    Zielonka
    Witam chciałem odświeżyć temat.Posiadam klime na tył i tu mam pytanie dużo roboty jest z dołożeniem tego drewna z wyświetlaczem w e38

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    441
    BMW
    728i
    Skąd
    zabrze
    Duużo (zależy jeszcze co masz, potrzebujesz tylną dostawkę do tunelu i silnik nadmuchu - ja tylko tyle miałem i roboty jest wpisd0000).
    Poza tym (jak sam się przekonałem po zamontowaniu) to nie jest klimatronik bo regulujesz tylko siłą nadmuchu i temperaturą wdmuchiwanego powietrza. Nie ma tak jak z przodu że "AUTO" :)

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik Awatar aras232
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    285
    BMW
    bmw 730(e32)i bmw 740i (e38)powrót bmw 730(e32)
    Skąd
    Zielonka
    Mam bez nadstawki standardową 3 strefową jest regulacja ciepła podgrzewanie foteli auto polift powiec mi jeszcze czy trzeba ingerować w kable podpinając ten silniczek czy jest kostka do podpięcia nieraz zdarza się ze kable są wypuszczone

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    877
    BMW
    730D
    Skąd
    RADOM
    ja dokładałem i trzeba dokładać kable, jest trochę zabawy jak się chce dołożyć żeby było jak fabryka.jak co służę pomocą.
    730

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    441
    BMW
    728i
    Skąd
    zabrze
    Nie było bez nadstawki z tego co mi wiadomo. Dostawka jest porzebna, nie zmieścisz trzeciej strefy do standardowego tunelu.
    Jeżeli chodzi o kable to oczywiście trzeba:
    1. GM
    2. LCM
    3. iKE
    4. zasilanie

    Do tego potrzebujesz:
    - kratkę nawiewu z czujnikiem temperatury (ja wykorzystałem seryjną + termistor ze sklepu elektronicznego za 2.50)
    - silnik nadmuchu do tunelu środkowego
    - inne drewno tunelu środkowego (lub przeróbka własnego tak jak ja czyli usunięcie schowka pod podłokietnikiem i wykorzystanie tylko samej klapki jako zaślepki, podcięcie mocowania wtyczki pod popielniczką tunelu środkowego bo przeszkadza silnik)
    - dostawka trzeciej strefy
    - szkielet montażowy dostawki trzeciej strefy (tu też poradziłem sobie bez tego ale już nie jest to takie proste)
    - panel strefy
    - łącznik silnika z kratką nawiewu (można dorobić wykorzystując stare tunele - mi się udało choć nie było to łatwe)
    - łącznik nagrzewnicy z silnikiem nadmuchu (lub przeróbka tunelu powietrznego silnika by pasował do aktualnego tunelu nadmuchu, który też trzeba przyciąć :) )

    Ogólnie jak nie masz kompleciku to jest sporo dłubania. Mi zajęło dwa dni bo wiele mi brakowało elementów. Teraz może bym się zmieścił w jednym dniu :)
    Ostatnio edytowane przez bartolo ; 11-06-2013 o 10:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •