Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: [mechanika] E32 skrzynia automat problem

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar Stvstifler
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    95
    BMW
    E32 750iA
    Skąd
    wro

    [mechanika] E32 skrzynia automat problem

    Panowie dzisiaj wyszedł taki problem, że auto nie wrzuca na wyższy bieg. Mogło to byc spowodowane nagłym przyspieszeniem w trasie gdyż nagle wcisnąłem gaz do dechy, zredukowal bieg i wiecej nie chciał wbijac dalszych biegow. Poziom w skrzyni, jest jakby na dwóch stanach, poprzedni wlasciciel mowil mi ze dolewal troche oleju miesiac temu.

    Co uwazacie ?


    pozdrawiam

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław

    Re: E32 skrzynia automat problem

    Cytat Zamieszczone przez Stvstifler
    Panowie dzisiaj wyszedł taki problem, że auto nie wrzuca na wyższy bieg. Mogło to byc spowodowane nagłym przyspieszeniem w trasie gdyż nagle wcisnąłem gaz do dechy, zredukowal bieg i wiecej nie chciał wbijac dalszych biegow. Poziom w skrzyni, jest jakby na dwóch stanach, poprzedni wlasciciel mowil mi ze dolewal troche oleju miesiac temu.

    Co uwazacie ?


    pozdrawiam
    jak to poziom na dwóch stanach co to znaczy?



    Pozdrawiam

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Mój pomysł "na szybko" zgodnie z tym co opisujesz to uszkodzony przycisk kick-down pod pedałem gazu.

    Sprawdź i odpisz czy moja diagnoza była trafna ;)
    Czarne e32 w benzynie!


  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar Stvstifler
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    95
    BMW
    E32 750iA
    Skąd
    wro
    Dwa poziomy, tzn. jak wyjmujesz bagnet to tak jakby olej sie konczyl a potem znowu zaczynal i konczyl w pewnym momencie, nie wiem jak to wyjasnic.

    A co do tego przycisku, jak to sie sprawdza kolego ? Bo nie bardzo wiem jak sie tam dostac, nie miałem nigdy do czynienia z automatem powiem szczerze :)


    pozdrawiam

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Stvstifler
    Dwa poziomy, tzn. jak wyjmujesz bagnet to tak jakby olej sie konczyl a potem znowu zaczynal i konczyl w pewnym momencie, nie wiem jak to wyjasnic.
    Sprawdzaj olej w skrzyni na rozgrzanym aucie, po przejechaniu jakiegoś dystansu. Przejdź przez wszystkie biegi po kolei, postaw auto na P nie gaś auta i sprawdź stan.

    Cytat Zamieszczone przez Stvstifler
    A co do tego przycisku, jak to sie sprawdza kolego ? Bo nie bardzo wiem jak sie tam dostac, nie miałem nigdy do czynienia z automatem powiem szczerze :)
    Najlepiej organoleptycznie. Jest tam gdzie napisalem
    Czarne e32 w benzynie!


  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar Stvstifler
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    95
    BMW
    E32 750iA
    Skąd
    wro
    Bylem wlasnie u znajomego mechanika i sprawdził stan przy włączonym motorze i przejechaniu dystansu. Były jak to powiedział jakby dwa poziomy. Przełączał biegi 1,2,3, Drive, Neutral i Parking. Chyba że coś sie wcisnęło obok skrzyni, tam gdzie jest ten przełącznik z trzema literkami, S, N i M chyba z tego co pamiętam z głowy. Były właściciel mowil ze zmieniał olej 4 lata temu jak kupił bunie od Niemca a miesiąc temu dolewał jeszcze troche do niej, mowił ze podczas jazdy czasami mu dziwnie terkocze od dluzszego juz czasu a tak to jest ok.

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Włącznik kick downa raczej nie powinien mieć wpływu na zmienianie biegów na wyższy - bo przecież takie operacje skrzynia wykonuje bez użycia kickdownu.


    Podstawa to rozwiązanie zagadki oleju .

  8. #8
    Początkujący Użytkownik Awatar Stvstifler
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    95
    BMW
    E32 750iA
    Skąd
    wro
    Ale czy olej ma wpływ na zmiane biegów ? Czemu to sie stało tak nagle..

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    A czy ilość krwi w twoim organizmie ma wpływ na jego pracę ?


    Mogło być np mało przez dłuższy czas i skrzynia systematycznie była podmęczana , aż w końcu odmówiła posłuszeństwa... Ale może to być także jakaś pierdoła,po wymianie której wszystko wróci do normy - oby .

    1 - sprawdzić dokładnie poziom oleju w skrzyni i jego jakość ( jego kolor i konsytencję)
    2 - podjechać na diognoze komputerową i sprawdzić jakie są błędy.

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    Włącznik kick downa raczej nie powinien mieć wpływu na zmienianie biegów na wyższy - bo przecież takie operacje skrzynia wykonuje bez użycia kickdownu.
    Zaręczam ci że uszkodzony albo zacięty przycisk Kickdown nie zezwoli na wrzucenie biegu wyżej.
    Twoja wypowiedź nie ma sensu.
    Wciśnięty Kickdown zrzuca bieg w dół a nie wrzuca w górę. Jeśli jest zacięty, skrzynia nie wrzuci biegu wyżej. To elementarne.

    Po raz kolejny podważasz moje wypowiedzi i negujesz to co piszę. Jeśli brakuje ci autorytetu w tej kwestii, wybierz numer do Banola i niech ci wyklaruje identyczny przypadek w jego 735iL. Nie podejrzewam żebyś dyskutowa z jego autorytetem.
    Czarne e32 w benzynie!


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •