Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: e38 automat pytanie

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów

    e38 automat pytanie

    Mam pytanie związanee z tym jak zachowują się wasze automaty w jezdzie wolnej w mieście. Pytam bo ja zauważam że czasem mój automat strasznie szybko włącza 5 bieg. Jadąc spokojnie w mieście te 50-60km/h wrzuca mi juz piąty bieg i tak sunie przez miasti z obrotami rzędu 1,5tys/obr. Czy to normalne? zauważam też, że czasem zachowuje się inaczej tzn nie wrzuca tak szybko 5 biegu. Jest też cos takiego że rozpędzając auto czwarty bieg potrafi wrzucić tylko na dosłowną chwilkę i za nim odrazu włącza piątkę. Dziwnie to dla mnie jest bo ogólnie odczuwam że włącza te biegi jak mu się podoba swoim własnym stylem, zdarza sie, że mam wrażenie że nie wiem co ma wrzucić jaki biegiem jechać i tak jakby jadąc przypuśćmy 4 biegiem coś zrobi bo czuję to na obrotomierzu ale bieg dalej pozostawi czwarty. Czemu tak jest czy tak jest te z u was, czy cos zaczyna mi skrzynia świrować, choć ogólnie to chodzi bez najmniejszych kłopotów od początku.Dodam że olej zmieniałem był ciemny, ale to było rok temu zaraz po kupnie. Co Wy na to?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    249
    BMW
    728
    Skąd
    Ostrołęka
    Witam kolego nie wiem dokladnie jak u mnie ale jak jezdze po miescie delikatnie to mam 1,5 tys na obrotomierzu ale 5 biegu to raczej nie wrzuca. Po trasie jak lece to przy 120h/km mam kolo 2tys to wtedy wiem ze mam 5
    728i

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    A jaki rok auta i jaka skrzynia? Bo ogólnie to nie jest golf 2 w automacie który zmienia biegi cały czas tak samo. Wiem że skrzynia przynajmniej ta ze steptronicem uczy się stylu jazdy od kierowcy i ma kilka trybów, od bardzo ekonomicznej do bardzo sportowej i agresywnej jazdy. Skrzynia dostosowuje się też do jazdy zimą, pod górę i normalnie. Więc myślę że po prostu raz jedziesz płynniej i skrzynia wrzuca maksymalnie wysoki bieg dla ekonomi a czasem jak się spieszysz i trochę inaczej na gaz naciskasz skrzynia też inaczej zmienia przełożenie.
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Cytat Zamieszczone przez Supermen
    A jaki rok auta i jaka skrzynia? Bo ogólnie to nie jest golf 2 w automacie który zmienia biegi cały czas tak samo. Wiem że skrzynia przynajmniej ta ze steptronicem uczy się stylu jazdy od kierowcy i ma kilka trybów, od bardzo ekonomicznej do bardzo sportowej i agresywnej jazdy. Skrzynia dostosowuje się też do jazdy zimą, pod górę i normalnie. Więc myślę że po prostu raz jedziesz płynniej i skrzynia wrzuca maksymalnie wysoki bieg dla ekonomi a czasem jak się spieszysz i trochę inaczej na gaz naciskasz skrzynia też inaczej zmienia przełożenie.
    To jest właśnie steptronic skrzynia a auto jest z roku 99. Tak jak właśnie mówisz raz jeżdzę ekonomicznie a raz lekko agresywniej, i zauważam że właśnie raz zmienia biegi bardzo szybko az do 5 biegu i ledwo się toczy na 5 a raz śmiga biegiem czwartym przy tej samej prędkości i to mnie właśnie zastanawiało czemu raz jest tak a raz tak. To bardzo mi pomogłeś swoja wypowiedzia. Dziekuje.

  5. #5
    Banned
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    365
    BMW
    E38 4.4 97' i E38 750iL 98' INDIVIDUAL
    Skąd
    Warszawa
    U mnie też jest steptronic 4.4 i zauważyłem to co kolega przede mną już mówił. Mam wrażenie że ta skrzynia dopasowuje się do stylu jazdy kierowcy. Natomiast jeśli skrzynia Ci nie szarpie, biegi się nie ślizgają i z niej nie cieknie to nie ma powodu do zmartwień.

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    tak jak kolega już napisał to są tzw skrzynie adaptacyjne, które uczą się naszej jazdy czyli jak ty zamulasz ( lub korki ci to robią ) to ona też zamula zaczynasz się spieszyć ona też tylko ma to jeden minus przez to te skrzynie często głupieją i szarpią bo jak jedziesz w korku to ona głupieje bo dodajesz gazu zaraz go puszczasz bo jakaś ślamazara przed tobą jedzie i dostaje świra moja też w mieście jeździ koło 1300-1500RPM to normalne stara się oszczędzać twoje paliwo a, że V8 ma moment to i od dołu można sprawnie przyspieszać :)

  7. #7
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Tak ja Ci napisali koledzy wyżej ,wszystko gra ,skrzynia tak wrzuca biegi jak ją "przyzwyczajasz". Jest w aucie taki moduł AGS i on tym steruje jak i włącza program zimowy ,bo nie masz pewnie przełącznika jak i ja :)

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    29
    BMW
    ex e38 740iA 94 r ex e38 740iLA 97 r e38 740d Bi-Turbo 2001r
    Skąd
    Ciechocinek
    No własnie-tryb zimowy? w wiekszsci automatów widziałem tryb winter do manualnego stosowania. a u mnie jest tylko Sport&Adaptive. nie wiem jaki mam model skrzynki ale auto jest z grudnia 94r. wiec jak to jest u mnie z tym trybem zimowym?czy w ogóle go posiadam?

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Cytat Zamieszczone przez ELVIS
    Jest w aucie taki moduł AGS
    AGS (adaptiver Getriebesteuerung) to jest właśnie nazwa skrzyni adaptacyjnej :)

    Cytat Zamieszczone przez radosss88
    No własnie-tryb zimowy? w wiekszsci automatów widziałem tryb winter do manualnego stosowania. a u mnie jest tylko Sport&Adaptive. nie wiem jaki mam model skrzynki ale auto jest z grudnia 94r. wiec jak to jest u mnie z tym trybem zimowym?czy w ogóle go posiadam?
    Do tego nie ma przełącznika skrzynia sama "się zorientuje" kiedy ma włączyć tryb zimowy. Ty tego nie odczujesz ale skrzynia w ten sposób sobie pomaga no i kierowcy. Poza tym stary typ skrzyni który Ty posiadasz jak się nie mylę również jest adaptacyjny a przełącznik A i S są po to żeby skrzynia cały czas zmieniała przełożenia w trybie sportowym albo automatycznym. W skrzyni ze steptronicem też jest S popychając manetkę z D w lewo :)
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    No to mnie uspokoiliście muszę przyznać. Dziękuję za odpowiedzi.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •