Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: [ pozostale] Automat-olej

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    249
    BMW
    728
    Skąd
    Ostrołęka

    [ pozostale] Automat-olej

    Wiatm mam pytanie dotyczace automatu. Jak sprawdzic olej? Ewentualnie czy mozna dolac jak bedzie go malo i jaki dolac? Myslalem o wymianie ale zdania sa podzielone na ten temat, a ja nie wiem czy u mnie byl wymieniany czy nie.
    728i

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grześ73
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    206
    BMW
    e38 728
    Skąd
    Warszawa/Ursynów
    Hej. Ja musiałem po kupnie wymienić skrzynię bo nie był w niej wymieniany olej. Był koloru brunatnego a powinien mieć kolor miodowy. Dolać można ale ja proponuję najpierw trochę ulać korkiem od dołu i przekonać się czy jest czysty. Moja 728 ze steptronikiem - olej
    ESSO - LT - 711 - 41. ;)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    249
    BMW
    728
    Skąd
    Ostrołęka
    Dzieki kolego za rade ale czy mozna mieszac tak olej jak nie wiem jaki jest??
    728i

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Jurij
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    257
    BMW
    Ex. e32 740iL 92, jest e32 735iL 89
    Skąd
    Olsztyn, Geldermalsen NL
    Nie oszczędzaj na skrzyni. Wymień od razu olej w całości. Sprawdź jaki masz model skrzyni i pierwszy poważniejszy zakład zajmujący się olejami powie Ci jaki olej powinien tam być.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grześ73
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    206
    BMW
    e38 728
    Skąd
    Warszawa/Ursynów
    Co do mieszania oleju to nie odpowiem. Z radami w pierwszym lepszym zakładzie to bym uważał - musisz mieć pewność co do typu oleju - skrzynie w naszych autach są na to wrażliwe. Ja mam taki olej jak pisałem na zbyciu bo w hurtowni musiałem kupić 20l. Gdybyś był w Wawie to mogę Ci pokazać jak wygląda oryginał czy odsprzedać np.
    I potwierdzam to co wyżej - dbaj o skrzynię to posłuży długo.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    249
    BMW
    728
    Skąd
    Ostrołęka
    Koledzy mam skrzynie 5h18 i zielona tabliczkie czytalem gdzies na forum jaki olej powinien byc zastosowany w mojej skrzyni ale nie mogie teraz znalesc.
    728i

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •