Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Wymiana filtra paliwa 740D.

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    23
    BMW
    f01 740dx
    Skąd
    Gdynia

    Wymiana filtra paliwa 740D.

    Witam :)
    Mam zamiar kupić i samodzielnie wymienić filtr paliwa,myślałem o Boschu. Znawców tematu proszę o krótki instruktarz jak i co mam robić żeby nic nie uszkodzić z braku wiedzy...
    Z góry dziekuje za rady. :]

  2. #2
    Filtr jest mniej więcej na wysokości słupka środkowego w połowie auta po stronie kierowcy ( o ile dobrze pamiętam :D ) ;) Oczywiście pod autem :D Odkręcasz tam osłony plastikowe i zobaczysz srebrną puszkę :) Dalej to już dość oczywiste. W miejsce starego filtra montujesz nowy :) Uważaj żeby za dużo benzyny sobie nie rozlać jak będziesz zdejmować przewód paliwowy bo szkoda ;D
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  3. #3
    Vip Vip Awatar ArekLand
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    747
    BMW
    E38 2.8i "Zender"
    Skąd
    Leszno
    Damian on ma 740D ! Filtr Boscha 1 457 434 324 wymiana raczej prosta, ale nie zapomni zalać nowego filtra.

  4. #4
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Zalej go ON obowiązkowo!!! W dieslach filtry z reguły są łatwo dostępne od góry choć nie wiem czy przy 4.0d też. Odkręcić go jest bardzo ciężko więc będzie trzeba użyć siły! Nie rozwal czegoś ;)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    czy ktoś chociaż wie jak się zalewa filtr w aucie z CR ? wysysając się przeciąga a nie zalewa


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

  6. #6
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Nie wiem... ja zalałem i było dobrze, pompka popchnęła zalewając przewody i zapalił na dotyk
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kataniarz
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    274
    BMW
    e38 735iA
    Skąd
    Jarocin
    Niewiem czy 4litry ma pompke elektryczna czy nie ale jak jest to niema potrzeby zalewac recznie tylko kilka razy zapłonem ale jak niema to jakis kubelek z On i heja:)

  8. #8
    Cytat Zamieszczone przez ArekLand
    Damian on ma 740D
    Oj :x
    Ale jakby ktoś w benzynie wymieniał to będzie wiedział :D
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  9. #9
    Jakie zalewanie filtra?

    Dajcie spokój. Sprawa prosta. Wymienić, włączyć zapłon, poczekać chwilkę i brzdęk!

    Nic się złego nie dzieje a filtr sam się napełni. W Common Rail pomp jest wystarczająco dużo i nie ma kłopotu.

    Nie ma co bić piany
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    129
    BMW
    E38 740 d, F01 730 d
    Skąd
    Polska
    Mój przypadek z ostatniej wymiany filtra paliwa dowodzi jednak, że suchego filtra nie powinno się zakładać. Otóż tak mi zrobili "mechaniory"... (ja niestety stałem na zewnątrz i nie dopilnowałem sprawy) i auto nie chciało odpalić. Zamordowałem aku, a układ paliwowy i tak się nie przepchnął, zapowietrzył się. Dopiero odkręcanie przewodów paliwowych i po kolei odpowietrzanie dało efekt.
    Aby uniknąć ewentualnych niespodzianek radzę zalać nowy filtr ropą i dopiero założyć. Ja na pewno następnym razem tak zrobię!
    Pozdrawiam!
    Pozdrawiam!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •