Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: [mechanika] E32 dwa problemy

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar Stvstifler
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    95
    BMW
    E32 750iA
    Skąd
    wro

    [mechanika] E32 dwa problemy

    Witam jestem nowy na forum i odrazu prosze o pomoc :)

    Kupiłem wczoraj druga beemke mianowicie E32, problemy są następujące:



    1. Kiedy skręca sie koła podczas postoju a takze podczas jazdy chociaz tu mniej charakterystycznie coś tam skrzypi i piszczy gdzieś tam jakby coś przy wachaczu, dodatkowo nie wiem czy ma to z tym związek ale kierownica przy koncowych ruchach tak jakby przeskakuje, ktoś mi mówił że to problem ze wspomaganiem.


    2. Auto grzeje sie, tzn narazie raz sie zagrzała na czerwone pole, gość mowil ze problem lezy w słabej wiskozie od wiatraka chlodnicy, mowil ze uszczelka pod glowica jest ok, sam tez sprawdzalem czy na bagnecie nie ma bialych plamek no i nie było.


    Jest to 730stka z 91 roku na motorze M30 R6


    pozdrawiam i prosze o pomoc, z góry dziękuje :)

  2. #2
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Skoro jestes nowy to przeczytaj jeszcze raz regulamin i pkt 5 !!

    Przedstaw się w odpowiednim dziale i dopiero wtedy oczekuj odpowiedzi.

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Uszanuj regulamin forum.

    Sprawdź czy w układzie wspomagania jest odpowiednia ilość płynu, jeśli będzie go mało pompa będzie wyć i mielić resztki płynu w sobie, odgłosy przy tym wydawane nie należą do najprzyjemniejszych, siła wspomagania na kierownicy też będzie nieodpowioenia.
    Odkręć dekiel przy zbiorniku, wyjmij sitko i sprawdź czy jest tam jakikolwiek stan płynu.

    Co do grzania się, to jakiekolwiek odstępstwo od normy jest jednoznaczne z możliwością trwałego uszkodzeniem silnika (konkretnie M30). Niestety połączenie głowicy ze stopów lekkich i żeliwnego bloku nie zniesie długo takiego traktowania, tego możesz być pewien.

    Sprawdź wiskozę (na zgaszonym i zimnym silniku odstanym po całej nocy ma dawać opór). Jeśli go nie ma to najprawdopodobniej nie będzie go też na rozgrzanym silniku, co także możesz sprawdzić jesli masz wprawę. Bez sprawnej wiskozy, podniesienie temperatury to tylko kwestia czasu, jeśli ktoś wmawia ci że tak można jeździć to gada bzdury.

    Reszte podpowiezi znajdziesz dzięki opcji "szukaj".
    Czarne e32 w benzynie!


  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar Stvstifler
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    95
    BMW
    E32 750iA
    Skąd
    wro
    Rozumiem, dzieki, jeszcze tylko moge dodać że auto zagrzało sie raz po 30 przejechanych kilometrach, pozniej tez troche jezdzilo ale z przerwami bez zadnego katowania oczywiscie no i wskazówka od temp. silnika byla po srodku czyli ok, bynajmniej dalem ogrzewanie na full i okna w dol, wtedy jest chyba lepsze chlodzenie bloku, chyba ze sie myle, nie wiem juz sam co moze byc przyczyną a nie chce a wlasciwie boje sie ze to uszczelka pod glowicą..

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    Pompę wody sprawdź a w obecnych temperaturach w trasie myślę że śmiało można by jeździć bez visco. Co innego w korach - przy dłuższym staniu jest niezbędne.


    Pozdrawiam

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar Stvstifler
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    95
    BMW
    E32 750iA
    Skąd
    wro
    W takim układzie jeśli mowisz ze blok poradzi sobie bez wiskotycznego z samochlodzeniem to w czym moze lezec przyczyna. Pompa wody to reczej nie jest bo węże nie są nabrzmiale, termostat tez ok, rozkładam ręce :(

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    34
    BMW
    E32
    Skąd
    Kraków
    Jesli masz uszkodzone visco (ja miałem) to grzać będzie się nie podczas jazdy bo tutaj napływ powietrza będzie wystarczający ale właśnie podczas jazdy w korku, stania w miejscu czy jazdy z małą prędkością. Sprawdź visco jak juz Ci radzono. Wymien je na NOWE (uzywka to koszt 100 a nowe behra 275 z gwarancją) - robota na 5 minut: klucz 32 i LEWY gwint. I możesz sprawdzić czy układ chłodzenia nie jest zapowietrzony - szukajka google znajdzie Ci wiele tematów.
    Powodzenia

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    605
    BMW
    E32 750 iA '91 M70B50
    Skąd
    z fabryki
    i ja swoje dorzucę wzbogacając wypowiedź sz4lonego. Układ wspomagania może wyć również wtedy gdy jest zapowietrzony, czyli gdy powietrze jest w układzie - tzn. przede wszystkim gdy płynu jest zbyt mało. Efektem zapowietrzonego układu wspomagania będzie piana w zbiorniczku na płyn do tegoż wspomagania.

    Jeśli zalejesz płyn do zbiorniczka - lub masz już jego odpowiednią ilość - zerknij tam przy okazji pojawienia się owych zgrzytów i innych odgłosów zębatkowania i wycia przy skręcie kołami. Jeśli zobaczysz pianę to układ jest zapowietrzony.

    Układ chłodzenia - visco - owszem, sprawdź lub wymień. Gdy silnik pracuje na wolnych obrotach i można je zatrzymać ręką to jest na 100% uszkodzone. Jeśli urwie Ci dłoń lub inaczej - nie uda się go zatrzymać - wówczas jest sprawne :]

    To czy uszczelka jest walnięta akurat na kołnierzu wodnym możesz sprawdzić jeszcze zerkając do zbiorniczka wyrównawczego - jeśli bąbelki wydostają się od dołu (nie wytwarza ich przelewający się płyn) to masz uszkodzoną uszczelkę pod głowicą lub pęknięty tam blok silnika. Tyle że wówczas znikałby również płyn. Inna opcja to czujnik temperatury. Ale zanim cokolwiek ktokolwiek co więcej napisze podaj informacje jak tam wstępne diagnozy za wskazówkami od forumowiczów :D

    Masz automatyczną czy manualną skrzynię biegów?
    usługi i bezpieczeństwo IT
    BMW E32 750iA '91 (magia V12 ) | Ex: BMW E32 735i '87
    Honda VT 1100 chopper
    Schematy E32 (czytelna lista plików)

  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar Stvstifler
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    95
    BMW
    E32 750iA
    Skąd
    wro
    Wczoraj auto jezdzilo po miescie w miare normalnie i nie bylo zadnych problemow z przegrzewaniem sie, wiec nie wiem sam w czym tkwi przyczyna, dzisiaj zajrze conieco do srodka.

    Skrzynia biegów jest automatyczna

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    7
    pewnie najwiecej problemow pojawi sie jak bedzie naprawde cieplo,jesli nie wyrzuca ci wody ze zbiorniczka wody ani niema w nim oleju to sprawdz bagnet od oleju i korek czy jest na nich 'mleko'
    a co odpowietrzenia wspomy,krecisz na postoju w lewo i w prawo itd i sie odpowietrza w tym momencie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •