Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32

Wątek: S63 AMG vs 760LI

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    107
    O ile mi się nie wydaję to Alpina to fabryczny tuner BMW tak samo jak AMG..

    W każdym badź razie F01 mi się bardzo podoba i jest dużo ładniejsza od Mercedesa. ..
    Tomek

  2. #22
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Cytat Zamieszczone przez tommekz
    O ile mi się nie wydaję to Alpina to fabryczny tuner BMW tak samo jak AMG..
    Nie jest to prawda. Takim fabrycznym tunerem jest BMW M Gmbh (należy do grupy BMW AG).

    A co do Alpiny - to oni przecież nadają nawet własne VIN-y (!), co jest raczej ewenementem wśród firm tuningowych. :)
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  3. #23
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    1,126
    BMW
    e38 735 v8 98'
    Skąd
    Skierniewice
    Tak jak Kubica napisał, alpina b7 jest wolniejsza od 760li - alpina ma mniejszą pojemność, mniejszą moc, wolniej przyśpiesza itd - jak dla mnie porażka...

    Faktyczne, powinni porównywać s600long z 760li,

    Co do porównania obecnej alpiny do brabusa to :hah: :hah: :hah: :hah: :hah: :hah: padam i leżę.

    Sv12s Brabusa ma coś koło 730km i 1100 NM (ograniczonych elektronicznie) więc nasza "alpinka" silnikowo to niczym g.... przy kawiorze...

    Być może rozpętam wojnę ale... wogólę nie rozumiem powstania alpiny b7... Taką limuzynę to raczej kupuje ktoś, komu zależy na osiągach a i zarazem luxusie, a nie po to by mieć luxusową limuzynę obklejoną naklejkami i spojlerami... (faktycznie, może i ladnie wygląda ale nic więcej...) Ja czekam niecierpliwie na reaktywację alpiny b12...

  4. #24
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez michal_5000
    Cytat Zamieszczone przez tommekz
    O ile mi się nie wydaję to Alpina to fabryczny tuner BMW tak samo jak AMG..
    Nie jest to prawda. Takim fabrycznym tunerem jest BMW M Gmbh (należy do grupy BMW AG).

    A co do Alpiny - to oni przecież nadają nawet własne VIN-y (!), co jest raczej ewenementem wśród firm tuningowych. :)
    Tak to jest zewnętrzny tuner tak samo jak Brabus Mercedesa. Jedyni swoi to M w BMW i AMG w Mercedesie. Pozostałe marki są całkowicie wiązane i kojarzone z BMW i Mercedesem ale nie są ich własnymi firmami.


    Cytat Zamieszczone przez positiv
    Tak jak Kubica napisał, alpina b7 jest wolniejsza od 760li - alpina ma mniejszą pojemność, mniejszą moc, wolniej przyśpiesza itd - jak dla mnie porażka...

    Faktyczne, powinni porównywać s600long z 760li,

    Co do porównania obecnej alpiny do brabusa to :hah: :hah: :hah: :hah: :hah: :hah: padam i leżę.

    Sv12s Brabusa ma coś koło 730km i 1100 NM (ograniczonych elektronicznie) więc nasza "alpinka" silnikowo to niczym g.... przy kawiorze...

    Być może rozpętam wojnę ale... wogólę nie rozumiem powstania alpiny b7... Taką limuzynę to raczej kupuje ktoś, komu zależy na osiągach a i zarazem luxusie, a nie po to by mieć luxusową limuzynę obklejoną naklejkami i spojlerami... (faktycznie, może i ladnie wygląda ale nic więcej...) Ja czekam niecierpliwie na reaktywację alpiny b12...

    W 100% procentach się zgadzam. Szkoda, że z Alpina oprócz robienia pięknego i wyjątkowego auta nic więcej nie robi! BMW powinno na nich wymusić inne podejście do sprawy...
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  5. #25
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    Alpina oprócz robienia pięknego i wyjątkowego auta nic więcej nie robi! BMW powinno na nich wymusić inne podejście do sprawy...
    Jak sobie to wyobrażasz?? :what:
    Jak sam słusznie piszesz, jest to niezależna, prywatna firma i BMW może się cmoknąć w pompę.
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  6. #26
    7ka
    Gość
    ciekawi mnie M7

    nie wiem czy oni nie zrezygnowali z tego modelu bo bylo troche o tym kiedys ..

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    395
    BMW
    A6-na razie
    Skąd
    Biała Podlaska
    Czasami wychodzi lepiej niż planujesz-pomyślał chłop gdy rzucił młotkiem w kota a trafił w teściową

  8. #28
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Cytat Zamieszczone przez gierobiala
    http://www.autowizja.pl/news.php?item.10227.4

    Coś w trawie piszczy...
    Trochę to nie aktualne bo z tego co tu jest napisane to M7 i tak byłaby słabsza od obecnej 760 :hihi:
    A alpina mogłaby się postarać. E38 Alpiny 6.0 to była maszyna :D
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    395
    BMW
    A6-na razie
    Skąd
    Biała Podlaska
    Historia radziecka zna takie przypadki gdzie wersje seryjne były mocniejsze od tzw.specjalnych np. A8 W12-450km,a S8 "zaledwie"340..
    Czasami wychodzi lepiej niż planujesz-pomyślał chłop gdy rzucił młotkiem w kota a trafił w teściową

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    464
    BMW
    nie ma
    Skąd
    Gryfino/Szczecin
    W generacji D2 - tak :) Ale w D3 zarówno S8 jak i W12 mają tą samą moc ;D Podejrzewam, że S8 mimo wszystko będzie szybsze, bo tam siedzi lżejsze V10 (swoją drogą: niemal identyczny silnik jak w Lamborghini Gallardo)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •