Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: Pytanie odnośnie intensywnego mycia lamp

  1. #11
    Cytat Zamieszczone przez 7ka
    to by tlumaczylo wieczne napelnianie tego zbiornika,... ostatnio nie wylaczam swiatel a i lubie miec czysta szybe.. a wiec juz wszystko jasne :D
    To dodatkowo tłumaczy, że spryskiwacze szyby wymagają interwencji, bo część płynu przelewa się zamiast na szybę to do zbiornika intensywnego mycia.

  2. #12
    7ka
    Gość
    moze jakis nie wyspany jestem

    ale te dwa zbiorniki nie sa ze soba polaczone wiec jak moga sie przelewac...

    z tego co ja wiem spryskiwacze reflektorow dzialaja co 5 wlaczenie normalnych spryskiwaczy szyb

  3. #13
    7ka, Zbiornik główny ma w sobie dwie pompki (do szyby i do lamp). Zbiornik intensywnego jest podłączony do końcówek spryskiwaczy niezależnie - końcówka ma dwie rurki wejściowe i prawdopodobnie kulkę, która rozdziela strumienie, żeby pobrany płyn trafiał na szybę, a nie przelewał się do drugiego zbiornika. Jak w końcówce coś się pobrudzi, to w efekcie zaworek nie działa i płyny się przelewają.

  4. #14
    7ka
    Gość
    tzn ze pobiera mi z intensywnego zamiast z glownego. w sumie to jeden H bo i tak dolac musze

  5. #15
    Nie pobiera z intensiva. Raczej przelewa do intensiva, jak normalnie spryskujesz lampy.

    Latem jeden "ch" ale zimą do intensiv-a leje się koncentrat, żeby przyspieszyć, a w ekstremalnej sytuacji umożliwić spryskiwanie.

  6. #16
    7ka
    Gość
    nic nie mowilem o tym ze mi przelewa do intensiva...

    rano wciskam normalne spriskiwacze a i czasem S to chyba normalne wydaje mi sie ze z niego ciagnie plyn a do tego wszystkiego lampy mi sie myja ..

    w efekcie zbiornik intensywa szybciej sie oproznia,
    ten zbiornik jest maly i widoczny poziom plynu wiec

    swoja droga ile osob kupuje ten plyn w aso.. bo ja chyba 2 razy go mialem.

  7. #17
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez 7ka
    swoja droga ile osob kupuje ten plyn w aso.. bo ja chyba 2 razy go mialem.
    Ja zawsze :) bo jest tani a stosowanie zwykłych płynów może uszkodzić dysze dozujące lub pompkę.
    Po za tym nie wiem czy mam coś nie tak ale mi taki zbiorniczek (1L) wystarcza ze spokojem na cały rok a też lubię mieć czystą szybę i reflektory. Każdorazowe naciśnięcie S sprawia, że płyn jest dozowany tak jak trzeba nie za mało, nie za dużo.
    Kiedyś też walczyłem, że zwykłe naciśnięcie wajchy powoduje mniejsze dozowanie intensiva (niż naciśnięcie S) ale niektórzy twierdzą, że technicznie tego nie robi. Ja i tak twierdzę swoje :P do tego kojarzę, że to nawet pisze w instrukcji obsługi
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  8. #18
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    Po za tym nie wiem czy mam coś nie tak ale mi taki zbiorniczek (1L) wystarcza ze spokojem na cały rok a też lubię mieć czystą szybę i reflektory. Każdorazowe naciśnięcie S sprawia, że płyn jest dozowany tak jak trzeba nie za mało, nie za dużo.
    Kiedyś też walczyłem, że zwykłe naciśnięcie wajchy powoduje mniejsze dozowanie intensiva (niż naciśnięcie S) ale niektórzy twierdzą, że technicznie tego nie robi. Ja i tak twierdzę swoje :P do tego kojarzę, że to nawet pisze w instrukcji obsługi
    Z intesiva płyn jest pobierany tylko po naciśnięciu "S". I tylko wtedy, kiedy "S" jest wciśnięty. Jak przytrzymasz "S" dłużej to możesz wypompować cały płyn za jednym razem (chwilę to będzie trwało ale jest możliwe). Po puszczeniu intensiva kolejne pryśnięcia pobierają płyn z normalnego zbiornika.

  9. #19
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    49
    BMW
    e38 730D r00
    Skąd
    kalisz
    troszke to pomotane ;) niby prosta sprawa a tu troszke zagmatwane :D ale za to lubie bmw hehe

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    154
    BMW
    730d
    Skąd
    Warszawa
    Trochę odświeżę temat. Przy obecnej pogodzie zauważyłem, że lampy brudzą mi się znacznie szybciej niż przednia szyba. Pomyślałem, że brakuje mi możliwości spryskania reflektorów niezależnie od spryskiwania szyby. Czy ktoś wie czy istnieje opcja przeprogramowania sterowania czy wymagane jest puszczenie oddzielnego przewodu z przyciskiem do tego?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •