Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: Jaką E38 wybrać?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    610

    Jaką E38 wybrać?

    Witam klubowiczów. Przymierzam się powoli do kupna E38. Zawsze chciałem mieć siódemke a marzenia trzeba realizowac :-) Zastanawiam się tylko jaki motor najlepiej wybrać i jaką skrzynię biegów? Właściwie to wybór ograniczam do 2.8 lub 4.4, skrzynia manual lub nowy automat (tiptronic). Samochód planuję zagazować sekwencyjnym gazem bo mam z tym paliwem dobre doświadczenia (od 3,5 roku jeżdżę Fordem Probe 2.5 24V, zagazowałem po kupnie zwykłym gazem za 2000zł i zrobiłem 40 000km bez żadnych problemów - jak narazie oszczędność na paliwie rzędu 8000 - 9000zł). Ceny 728 i 740 są bardzo zbliżone, za 728 przemawiają niższe koszty założenia gazu, a później utrzymania (przynajmniej tak się wydaje), z kolei 740 mają zazwyczaj lepsze wyposażenie (większość 728 nie ma nawet łamanych oparć siedzeń).

    W związku z tym proszę o zabranie głosu właścicieli takich aut :-) Interesuje mnie:
    - ile palą średnio w mieście 2.8 i 4.4?
    - czy 2.8 radzi sobie bez problemów z masą auta? (4.4 jeździłem więc w tym wypadku nie mam wątpliwości :mrgreen: )
    - czy są problemy z tiptronikiem i przy jakich przebiegach, jakie są przy tym koszty napraw?
    - czy często zdarzają się jakieś awarie, mniejsze lub większe (a może w ogóle się nie zdarzają :-D ), przy jakich przebiegach?
    To ostatnie pytanie jest właściwie do użytkowników wszystkich wersji. Ciekaw jestem co się psuje i jakie są koszty utrzymania siódemki. Co prawda nie jeżdżę dużo - kolo 1 000 km miesięcznie, ale głównie po Poznaniu, a jak mawia mój mechanik jeden km w mieście to jak 4 w trasie. Czy jest jakiś przebieg przy którym lepiej już tego auta nie kupować bo zaczyna się sypać? Mnie osobiście przeraża dwójka z przodu, więc odrzucam egzemplarze z takim przebiegiem, ale widziałem już nawet mające kolo 300 000 i wyglądające całkiem dobrze. W grudniowym auto świecie było porównanie używanych A8 / 7 / S i całkiem pozytywnie się wypowiedzieli, opisywali tylko drobne niedomagania, a jak to jest naprawdę? Z góry dzięki za pomoc 8-) PS. Tylko pisać mi szczerze a nie tak, żeby nie zniechęcac :mrgreen:

  2. #2
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    Pamiętajmy, że silnik 2.8 był produkowany zaraz po 5.0 jako najdłużej a to o czymś świadczy (1995 - 2001) .

    Ja mam 2.8 i jest super. Wyznaje zasadę albo motor ekonomiczny albo mega zapierdalacz. Pamiętaj ,że 2.8 to najbardziej ekonomiczna jednostka w E38 pod względem spalania i pod względem napraw (rzędówka).

    Spalania w E38 masz tutaj :
    http://www.7-forum.com/modelle/e38/technische_daten.php

    Mi w mieście pali 13 (Wrocław ) na trasie 8.
    4.0 we Wrocku pali około 18 czyli 5 litrów różnicy. Ja na Twoim miejscu kupił bym albo 2.8 albo 4.4 w zwyż. Albo rybka albo pip...

    Strzegł bym się 3.0 i 4.0
    Pić trzeba ! Jeść można !

  3. #3
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Witam,


    i znow zdania sa podzielone - ja posiadam 4,4 M62 ze skrzynia automatem HP24.

    Auto ma juz grubo ponad 200 tkm - i nic sobie z tego nie robi.

    Co do napraw - to do tej pory nic zwiazanego z silnikiem - slabe punkty (wszystkich wersji) to
    na pewno zawieszenie (lecz zamienniki nie sa juz drogie) - choc punktem krytycznym sa tutaj po prostu polskie drogi.

    Co do moich innych napraw (specjalnie w 740ia) Chlodnica (ktora pada mniej wiecej po 210 tkm) pompa wody, wiatrak klimatyacji. Waz hydrauliczny wspomagania kierownicy.

    Po takich przebiegach mozesz tez sie spodziewac - nie dzialajacych sond lambda, zapchane katalizatory itd. Chociaz jezeli bedziesz mial szczesci - a ostatni wlasciciel dbal o auto - to komponenty te juz beda wymienione.

    Co do skrzyni biegow - wszystko zalezy od tego - jak ktos jezdzil tym autem - co jest bardzo wazne aby - w odpowiednich odstepach czasu zmieniac olej ! Do tego polecam wizyte w jednej z filii niemieckiej fabryki tych wlasnie skrzyn w Dortmund´zie - gdzie za jakies 250 - 280 Euro zostanie wykonany - przeglad i "maly remont" skrzyni - w ciagu jednego dnia ! Polecam !

    Przy przebiegu ponad 200 tkm skrzynia nie pokazuje u mnie zadnych niepokojacych objawow !

    Co do wyboru silnika - wszystko zalezy od ciebie - jezeli - lubisz silne auta - i stac cie na ich utrzymanie - wybierzesz 4,4 lub 5,4.

    Jezeli twoj budzet jest jednak nieco slabszy - alternatywa jest na pewno 2,8.

    Przejedz sie po prostu dwoma autami - i zobaczysz - jakie sa roznice.

    Co do gazu - sam jestem - jak najbardziej ZA - lecz trzeba wiedziec co sie robi.

    Przy silniku 4,4 - nie wsadzac sekwencji zadnej firmy typu SCIROCCO lub ZAVOLI (sorry OLEJUS )

    Tutaj musi pracowac instalacja - stworzona do tego auta - np. PRINS VSI (holenderskiej produkcji) dedykowana do silnika M62 4,4 Litra - jej plusami sa: duzy i wydajny parownik -
    szybkie i przystosowane do duzych silnikow wtryski KEIHIN, informacje o wtrysku gazu sa - opracowywane na podstawie danych z komputera wtrysku benzyny. Moim zdaniem najlepsza instalacja 4 generacji - do tego auta.

    Bardzo wazna sprawa - to tez firma ktora zo zalozy - musi miec ona doswiadczenie - z tego typu autami. Masz sczescie - w okolicach Poznania taka jest - koszt instalacji PRINS VSI -
    do silnika V8 - to w chwili obecnej ok 8 do 9 tys PLN (tutaj nie wolno osczedzac !)

    To tyle na ten temat - jako ze taki posiadam - polecam 4,4 - to auto ma potencjal mocy !

    Co do spalania - w miescie - ok. 18-20 L gazu - trasa do 150 km/h okolo 13 L gazu powyzej
    dochodzi do 20 Litrow gazu - przy predkosciach powyzej 200 km/h.

    Te informacje sa zmienne - w zaleznosci od szerokosci opon - twojego stylu jazdy, wielkosci i ruchu w twoim miescie i jakosci gazu.

    Znam z forum www.7er.com (niemcy) okolo 50-60 wlascicieli E38 4,4 - ktorzy przerobili auto na gaz (PRINS VSI) i nie slyszalem o ani jednym przypadku aby mieli problemy z silnikami.

    Duza czesc z nich - tak jak i ja - zakladala Gaz w firmie kolo Poznania. Wedlug wypowiedzi roznych firm gazowych - E38 4,4 bardzo lubi gaz. Ale coz zdania sa podzielone !

    Reszta nalezy do ciebie !
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    950
    BMW
    e38 750iL, e66 750iL :)
    Skąd
    Tychy, Śląsk
    Bierz coś mocnego, bo później będziesz żałował jak ja :-(
    A tak na poważnie to moim skromnym zdaniem najlepsze do e38 to 4,4 5,4 lub 4,0d. I takiego będę szukał.
    Nigdy w przypadku takiego motoru nie odczujesz dyskomfortu wyprzedenia na autostradzie przez golfa lub mondeo :mrgreen: :mrgreen:

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    225
    fajnie to opisales sebek az szkoda ze tak malo napisales

  6. #6
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    Sebek żadne sorry , przecież mamy demokrację. Ja nie uważam że Zavoli jest szczytem marzeń prawda jest taka , że u mnie się coś zaczeło pieprzyć ale okazało się że to nie wina gazu tylko wina podłączenia się do lamd (gdzieś nie stykało najlepiej i wartości podawane były tylko z jednej <górka powietrza> a z drugiej <góra benzyna>)

    Nalezy też pamiętać że do momentu kiedy wszystko smiga dobrze nikt nie zastanawia się o kosztach napraw jednak przy silnikach "V" koszty są 2 razy większe niż w przypadku "R"

    Najpierw Qbek powinien określić sam sobie po co mu E38.
    a) droga do pracy w korkach - mały silnik;
    b) częste traski - duży silnik;
    c) lans wizualny - mały silnik;
    d) pierwszy ze świateł - mega duży silnik;

    Ja tras robię mniej więcej mniej niż 4 w ciągu roku a reszta to około 20.000 km rocznie w mieście - dlatego większy silnik mijał by się u mnie z celem jedno to to , że wrocek jest tak zakorkowany że nawet nie miał bym gdzie wykorzytsać dużo większą moc a benzyna idzie w cene.

    Qbek powinien wszystkie argumenty brać pod uwagę po to aby sobie wszystko ładnie wyklarować.
    Pić trzeba ! Jeść można !

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    225
    Cytat Zamieszczone przez olejus
    c) lans wizualny - mały silnik;
    to dobre usmialem sie strasznie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

    a tak do tematu to dobrze powiedziane zalezy do czego ci potrzebny, spece z bmw zaoferowali taka duza game silnikow zeby miec w czym wybierac i dostosowac do swoich potrzeb

  8. #8
    Takie tematy sa bardzo ciezkie ...

    Nikt nigdy nie dogodzi temu pytajacemu kazdy broni to co ma i zawsze bedzie sie zapierac nogami i rekami ...

    Szczerze mowiac

    728i jest ekonomiczne ale jak gdzies sie komus spieszy czasem i jazda jest dynamiczniejsza pali wiecej niz 4,4 nie ma co sie oszukiwac ale wiadomo ze ten maly motor musi byc zylowany i wykrzesanyh cala moca aby rozpedzic te 2 tony .

    Sam mam 2,8 i wiem jakie jest , z drugiej strony zas mam takowe E39 4,4 V8 i spalanie jest porownywalne zalezy jak kto jezdzi i depta , ale niestety gdy przychodzi remont w V8 4,4 masz dwie glowice , dwie uszczelki i tutaj koszta sa prze ogromne .

    Musisz sam zdecydowac jakie masz fundusze i aktualnie i pozniej miesiecznie na poswiecenie dla tego auta .

    Instalacje gazowe temat rzeka ...

  9. #9
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    728i jest ekonomiczne ale jak gdzies sie komus spieszy czasem i jazda jest dynamiczniejsza pali wiecej niz 4,4 nie ma co sie oszukiwac ale wiadomo ze ten maly motor musi byc zylowany i wykrzesanyh cala moca aby rozpedzic te 2 tony .
    Trolu miałeś kiedyś na komputerze spalanie około 18 ? bo ja nie. Jak się jeździ spokojnie po mieście to sam dobrze wiesz że jest około 10 a jak dopierdalasz to 13 - 14 :mrgreen: o ile dobrze pamiętam to ty raczej jeździsz "grzeczniej" i masz 10 haha tyle co 4.4 nie wyciągnie nawet na trasie
    Pić trzeba ! Jeść można !

  10. #10
    No tak ja jezdze spokojnie i owszem OBC mi pokazuje zawsze 8,6 9,9 maxymalnie 10,4 ...

    Na trasie mi pokazuje 6,7 7,4 przy normalnej jezdzie 110-120 ...

    A maxymalne spalanie na 18 calowkach , na tiptronicu od jedynki do 3 na odcinkach prawie wyszlo mi 14,8 z klimatyzacja :mrgreen: :mrgreen:
    Ale to bylo jednarazowe :)

    Zapomnialem tylko sprawdzic ile wyskoczylo mi na OBC jadac 240 :mrgreen: :mrgreen:



    Ale ja to ja wiem ze nie mam po co startowac ostrzej i tracic tylko wir w baku bo i tak nie pojedzie wiec jestem typowym lanserem :mrgreen: :mrgreen:

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •