Witam klubowiczów. Przymierzam się powoli do kupna E38. Zawsze chciałem mieć siódemke a marzenia trzeba realizowac :-) Zastanawiam się tylko jaki motor najlepiej wybrać i jaką skrzynię biegów? Właściwie to wybór ograniczam do 2.8 lub 4.4, skrzynia manual lub nowy automat (tiptronic). Samochód planuję zagazować sekwencyjnym gazem bo mam z tym paliwem dobre doświadczenia (od 3,5 roku jeżdżę Fordem Probe 2.5 24V, zagazowałem po kupnie zwykłym gazem za 2000zł i zrobiłem 40 000km bez żadnych problemów - jak narazie oszczędność na paliwie rzędu 8000 - 9000zł). Ceny 728 i 740 są bardzo zbliżone, za 728 przemawiają niższe koszty założenia gazu, a później utrzymania (przynajmniej tak się wydaje), z kolei 740 mają zazwyczaj lepsze wyposażenie (większość 728 nie ma nawet łamanych oparć siedzeń).

W związku z tym proszę o zabranie głosu właścicieli takich aut :-) Interesuje mnie:
- ile palą średnio w mieście 2.8 i 4.4?
- czy 2.8 radzi sobie bez problemów z masą auta? (4.4 jeździłem więc w tym wypadku nie mam wątpliwości :mrgreen: )
- czy są problemy z tiptronikiem i przy jakich przebiegach, jakie są przy tym koszty napraw?
- czy często zdarzają się jakieś awarie, mniejsze lub większe (a może w ogóle się nie zdarzają :-D ), przy jakich przebiegach?
To ostatnie pytanie jest właściwie do użytkowników wszystkich wersji. Ciekaw jestem co się psuje i jakie są koszty utrzymania siódemki. Co prawda nie jeżdżę dużo - kolo 1 000 km miesięcznie, ale głównie po Poznaniu, a jak mawia mój mechanik jeden km w mieście to jak 4 w trasie. Czy jest jakiś przebieg przy którym lepiej już tego auta nie kupować bo zaczyna się sypać? Mnie osobiście przeraża dwójka z przodu, więc odrzucam egzemplarze z takim przebiegiem, ale widziałem już nawet mające kolo 300 000 i wyglądające całkiem dobrze. W grudniowym auto świecie było porównanie używanych A8 / 7 / S i całkiem pozytywnie się wypowiedzieli, opisywali tylko drobne niedomagania, a jak to jest naprawdę? Z góry dzięki za pomoc 8-) PS. Tylko pisać mi szczerze a nie tak, żeby nie zniechęcac :mrgreen: