Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26

Wątek: Jaką E38 wybrać?

  1. #21
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    950
    BMW
    e38 750iL, e66 750iL :)
    Skąd
    Tychy, Śląsk
    he he a ja mam do sprzedania.. ;-)
    Jeszcze Ci ją na czarno pomaluję..:)

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    610
    Cytat Zamieszczone przez Kronos
    Ale ma "czarnym rynku" ropa chodzi po 2,5zł. to nawet 2,8 na gaz siada w kategorii ekonomiczność.
    Gaz jest poki co za 1,99 na BP wiec narazie jest tanszy, chociaz zdecydowanie wiecej sie go spala niż ropy w dieslu. Chyba bałbym sie troche wlewac do siódemki taką ropkę za 2,50, chyba że byłaby naprawdę z pewnego źródła.

    Ja osobiście jestem zwolennikiem gazu, głównie dlatego że od 3,5 roku jeżdżę na tym paliwie w Fordzie Probe z silnikiem 2,5 - zrobilem ponad 40 tys km i auto sprawuje się bez zarzutu (faktem jest że nie ma jeszcze 100 tys przebiegu ogolnie, wiec silnik jest dosyc "świeży"), pali w mieście 13 - 14 l na setkę, więc koszty są mniejsze niż w punto na benzynie, a jeździ się naprawdę super, uważam że lepiej niż dieslem. Mam teraz porównanie bo jeżdżę też Lancia Lybrą 1,9 JTD, pare razy jechałem też focusem TDCI ojca i denerwuje mnie w tych silnikach, że trzeba mocno depnąć żeby turbinka ruszyła i auto zaczęło jechać. A w Probku elastyczność na niskich obrotach jest nieporównywalnie lepsza, bez kłopotu auto podjeżdża pod górkę na 5 biegu przy 40 km/h, w mieście zmieniam biegi max przy 2500 obr/min nawet przy ruszaniu spod świateł, a na trasie rzadko przy wyprzedzaniu potrzebna jest redukcja z 5-tki. Faktem jest, że w górnym zakresie obrotów wyraźnie traci do benzyny ale wychodzę z założenia że to nie paliwo do ścigania, zawsze można przełączyć na benzynę. Odgłos silnika na benzynie i na gazie jest tak samo fajny i nieporównywalny z dieslem :-)

    Nowe diesle niestety nie mają opinii niezawodnych, szczególnie jak się mało delikatnie traktuje turbinę. Nie będę się wypowiadał czy może tu też zaszkodzić ropa z "czarnego rynku" bo nie wiem, ale z tego co wiem wtryski są bardzo wybredne.

    Ogólnie wolę benzynkę + LPG, chociaż przeciwnikiem diesla też nie jestem :-) W Probku mam zupelnie zwykly gaz, chyba III generacja, w każdym razie nie sekwencja, 3,5 roku temu dalem za niego 2000zł, a w tej chwili oszczędność sięgnęła ok. 9000zł (tankuję tylko na BP). Więc się opłaca :-) Do 728i wczodzi w grę tylko sekwencja za ok. 4000 - 4500zł, ale myślę że też się opłaci ;-)

  3. #23
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    950
    BMW
    e38 750iL, e66 750iL :)
    Skąd
    Tychy, Śląsk
    hmm ja tankowałem Shell v-power diesel i padła mi pompa.. a miało być tak pięknie. Co do ropy z "czarnego" rynku to mam wielu kumpli którzy zatankują gdzie chcesz i Ci później odsprzedadzą. Potrzebują tylko faktury dla szefa. Wierzę że znaleść taki "kontakt" to nie problem.
    Co do gazu to powiem Ci że generalnie BMW go nie toleruje.. no chyba że masz PRINCA takiego jak Sebek.. specjalnie dedykowanego do silnika 4,4 M62.. (koszt ok. 8000zł) Miałem kiedyś 3,0 V8 sekwencja niestety nie wiem jakiej firmy i to auto jak włączyłeś gaz wogóle nie chciało jechać.. Także ostrożnie z gazowaniem BMW. Najlepiej jak zrobi to ktoś kto zna Bejce a nie ktoś kto się uczy zakłądać instalację w Twoim aucie.
    A sprzedaję diesla tylko dlatego że niestety nie ma potencjału jechać 250 , a często robię trasy po europie.
    Nie wiem jak 2,8 ale 3,0 brał 17 litrów benzyny w mieście i ok. 13-14 na trasie. Gazu nie sprawdzałem bo jak napisałem autem wtedy nie dało się jeździć. W 3,0d w mieście mam 9,5-10,5 a na trasie ok. 8-10 zależy ile ciśniesz.. Ja zwykle do oporu heh .
    Czasem z ciężkimi autami (np. seria 7) pod ciężką nogą bywa tak że wieksze motory palą tyle samo a nawet ciut mniej niż niż te mniejsze. Są poprostu mocniejsze i lepiej radzą sobie z jego masą. Także przed wyborem silnika e38 musisz sobie odpowiedzieć na wiele pytań.
    Pozostaję w przekonaniu że jeżeli stawiasz na jazdę "bulwarową" spokojną po mieście diesel jest najlepszym wyborem.

    P.S. ekonomiczność 728 14l gazu po 1,99 = ok. 28zł
    730d 10 l ropy po 2,5 = 25 zł w najgorszym przypadku po 3,4 = 34 zł.
    a nie masz nic "majstrowane" tylko orginał BMW ;-)

  4. #24
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Cytat Zamieszczone przez Anonymous
    Cytat Zamieszczone przez Kronos
    P.S. ekonomiczność 728 14l gazu po 1,99 = ok. 28zł
    730d 10 l ropy po 2,5 = 25 zł w najgorszym przypadku po 3,4 = 34 zł.
    a nie masz nic "majstrowane" tylko orginał BMW ;-)
    Dokładnie tak jak mówi Kronos!
    Wiadomo że diesel jest troche droższy przy zakupie ale doliczjąc do benzyny dobrą instlację gazową wychodzi na to samo.
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  5. #25
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    ja też się z tym zgadzam zresztą nie po to mówię , że następna będzie 3 albo 4 diselek.
    Ja jechałem dislem i byłem pod wrażeniem dlatego nie rozumiem niektórych wypowiedzi które mówią , że to .... wiadomo (pewnie nie jeździli dislem E38)
    Pić trzeba ! Jeść można !

  6. #26
    7ka
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Anonymous
    ja smigam dieslem i nie narzekam..malo pali i jakos to jezdzi (osiagi podobne do 728i ale i tak mniej pali..) .a co do wyboru 7ki z duzym silnikiem to przeciez majac prawie 300ps nie bedziesz sie sciegal caly czas tym bardziej ze czesto jezdzisz po miescie....fajnie jest miec v8 ale pamietaj ze takie auto mlode juz nie bedzie wiec musisz sie liczyc ze cos tam piardnie a koszta sa wieksze niz R6..
    z drugiej jednak str sugeruj sie stanem technicznym bo to bedzie najwazniejsze!!! to moze byc rozwiazanie twojego problemu czy R6 czy V8.. wez pod uwage to kto!! kupowal i do jakich potrzeb 728 lub 740i..lub boskie 750i..napewno 750i ..bo moze byc tak ze 28 bedzie zjezdzona niz 50 i co wtedy..bedziesz mial znowu bol glowy..powiem ci ze ciezko naprawde ciezko cos doradzic..jeszcze raz podkreslam wybierz "stan techniczny"
    \

    to bylem ja!!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •