Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Wątek: Jaką E38 wybrać?

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    225
    kupic to jedno ale utrzymac i to w stanie idealnym to drugie i czesto konczy sie tak ze ktos kupil sobie siudeme ale nie mial na naprawy i wymiane jakis tam elementow ktore juz by wypadalo wymienic a na paliwo to juz swoja droga

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    610
    Dzięki za wszystkie odpowiedzi, utwierdziliście mnie w przekonaniu, że nie ma się co rzucać na 740 i w moim przypadku wchodzi w grę tylko 728:
    a) droga do pracy w korkach - mały silnik;
    b) częste traski - duży silnik;
    c) lans wizualny - mały silnik;
    d) pierwszy ze świateł - mega duży silnik;
    I sprawa jasna :mrgreen:

    Sądzę, że autem pojeżdże ze 3 - 4 lata i zrobię przez ten czas max. 50 000km, więc zakładanie gazu za 8 czy 9 tyś mija się z celem, a jeżdżenie z takim silnikiem na benzynie to nie na moją kieszeń. Jeździłem 740 z 2001 roku i wiem, że to auto jest poprostu niesamowite pod względem osiągów, ale nie ma to tak dużego znaczenia podczas jazdy po mieście, a różnica jest spora w spalaniu, kosztach serwisu i ewentualnych napraw. 728 pewnie będzie miało troche gorsze osiągi niż ma mój Probek (500 kg rożnicy, a tylko 25 koni więcej), ale chyba da się to przeboleć. Trzeba tylko znaleźć egzemplarz z w miarę dobrym wyposażeniem i rozsądnym przebiegiem (w dobrym stanie). Takie cos byloby chyba dobre: http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=sht4miu4cau. Cena taka, że dałoby rade zmieścić się w około 30 tyś z gazikiem, felgami 19 od E65 i jeszcze jakimiś drobnymi poprawkami wizualnymi, typu tylne światła kryształki i chromowana listwa nad tablicą.

    Tylko najpierw muszę sprzedać swoją Lancie - Lybra kombi 2004 rok, 17 000km przebiegu, 1,9 JTD, cena 50 do negocjacji, może ktoś chętny? :-D

  3. #13
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Gdy zaczalem przygode z siodemkami - pierwsza byla E32 3.0 V8 z silnikiem M60 218 KM -
    na poczatku wydawalo mi sie ze to szczyt marzen - lecz jak przejechalem sie 4,4 - wiedzialem - ze nic innego nie chce miec - i tak sie stalo. Przy nastepnej zmianie - bedzie to dalej 4,4 E38 - tylko na pewno po facelifcie no i moze LONG :shock: :mrgreen:

    Naturalnie ze wybor nalezy do ciebie - teoretycznie gdybym byl rozsadniejszy - tez bym jezdzil 728 - ale poki czlowiek moze sobie pozwolic na 4,4 - to dlaczego nie .......

    Powodzenia w poszukiwaniach !
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  4. #14
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    Pić trzeba ! Jeść można !

  5. #15
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Qbek czy Ty przypadkiem nie jesteś zalogowany na Lancia Klub Polska????
    Co do E38 i silników to temat rzeka.
    Popatrz-> 50000 km przez 3 lata co daje 500x4 (powiedzmy że o tyle więcej pali w mieście 740 od 728 ) x 4,3pln za litr paliwa = 8600 pln / 3 lata =ok 2867pln
    2867pln / 12 miesięcy = ok. 239 pln
    Czyli na paliwo wydasz miesięcznie o ok 240 pln wiecej przy 740 niż przy 728
    Wiem że to czysta wyliczanka ale daje do myślenia ;-)
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    225
    ladnie to ujales evan ladnie

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    610
    Cytat Zamieszczone przez EVAN CORTEZ
    Qbek czy Ty przypadkiem nie jesteś zalogowany na Lancia Klub Polska????
    Zapisalem sie na forum, ale jakos szczegolnie sie nie udzielalem :-) Widze ze jestes wlascicielem (i pewnie fanem) kappy :-)

    Co do wyliczen kosztow paliwa, to rzeczywiscie bardzo ladnie widac ze roznica w kosztach jest wyrazna. A to tylko paliwo, nie licząc innych kosztów (serwisu), które w przypadku V8 są napewno większe niż przy R6. Co prawda ja mam i tak w planie przeróbkę na gaz, ale to nadal jest, przy zalozeniu spalania wiekszego o 5 litrów, 500x5x2 (to jest obecna cena, a jak bedzie np. za 2 lata - nie wiadomo) = 5000zł + znacznie większy koszt instalacji gazowej.

    A już zupelnie nie ma sensu dokladac jesli sie jezdzi po miescie nie wykorzystujac w zasadzie zalet V8.

  8. #18
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    Ktoś mądry kiedyś powiedział mi jak szukałem E38 i nie mogłem się zdecdować na silnik.
    "V8 wykorzystam w Polsce tylko na Autostradzie, ale nigdzie więcej" i miał racje. Praktycznie 2 razy w ciągu 3 lat byłem w Zakopean i parę razy w Brelinie a reszta czyli 90% śmigam po mieście.
    Pić trzeba ! Jeść można !

  9. #19
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    950
    BMW
    e38 750iL, e66 750iL :)
    Skąd
    Tychy, Śląsk
    najekonomiczniejszy to jest diesel oczywiście pod względem ilości sapalanego paliwa. W mieście do 10 się zmieścisz czy to 2,5TDS czy 3,0d. 4,0d pali odpowiednio do swojej mocy:(
    Ale ma "czarnym rynku" ropa chodzi po 2,5zł. to nawet 2,8 na gaz siada w kategorii ekonomiczność.

  10. #20
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    no powiem wam , że następne BMW będzie 3d albo 4d !
    Pić trzeba ! Jeść można !

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •