Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: [mechanika] Awaria problem brak mocy w silniku 750iA

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    11

    [mechanika] Awaria problem brak mocy w silniku 750iA

    witam.

    Jak w opisie ponawiam temat, ponieważ ostatnio nikt mi nie pomógł rozwiązać problemu. Otóż to pewnego dnia wybrałem się moim bandytą na patrol i jadąc spokojnie - nagle totalny spadek mocy. Nie wiem denat? Ledwo do garażu dojechałem. Paliwo podaje, iskra jest, silnik nie skatowany zalany nowym olejem 10w40. Wymienione uszczelki pod pokrywą zaworów bo tam trochę uciekało.

    Auto ogólnie mam od lipca z czego prawie pół września przestało u mechanika, ponieważ robiłem w nim zawieszenie z przodu. Mam sportowy zawias od e34 - szybciej kiera odbija. Koło jest lekko cofnięte do tyłu bo są inne wahacze. Z tylu mam pneumatyczne zawieszenie "rzadkość" więc jak odpalę silnik napompuje mi się z tyłu to jest elegancka strzałka.

    Wracając do tematu. 3 dni temu wyciąłem katy bo myślałem ze się zapchały, ale to tez nie to i auto teraz stoi w garażu. Ani jechać ani nic - normalnie katastrofa.

    Na co dzień jeżdżę e30 a to miałem na weekendowe wypady, tylko znajomy mechanik mówił mi ze to może być czujnik położenia walu, bo silnik się zachowuje jak by nie pracował na 6 garnków.



    MOD:

    Człowieku - zlituj się!!!!

  2. #2
    Maciej Vip Awatar sennapowieka
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    3,296
    BMW
    ORIENT
    Skąd
    O N A

    Re: Awaria problem brak mocy w silniku

    Cytat Zamieszczone przez xfabiox
    witam jak w opisie ponawiam temat poniewaz ostatnio nikt mi nie pomogl rozwiaz problemu otuz to pewnego dnia wybralem sie moim bandyta na patrol jadac spokojnie nagle totalny spadek mocy nie wiem denat ledwo do garazu dojechalem paliwo podaje iskra jest silnik nie skatowany zalany nowym olejem 10w40 wymienione uszczelki pod pokrywa zaworow bo tam troche uciekalo auto ogolnie mam od lipca z czego pol wrzesinia prawie przestalo u mechnika bo robilem w nim zawieszenie z przodu mam sportowy zawias od e34 szybciej kiera odbija i cofniete jest kolo do tylu lekko bo sa inne wachacze z tylu mam pneumatyczne zawiesznie "rzadkosc" wiec jak odpale silnik napompuje mi sie z tylu to jest elegancka strzalka ale wracaja do tematu 3 dni temu wyciolem katy bo myslalem ze sie zapchaly ale to tez nie to i auto teraz stoji w garazu ani jechac ani nic normalnie katastrofa na codzien jezdze e30 a to mialem na weekendowe wypady tylko znajomy mechanik mowil mi ze to moze byc czujnik polozenia walu bo silnik sie zachowuje jak by nie pracowalo 6 garkow .
    Nie mam pojęcia jak Ci pomóc, ale niezły składak, z tego co piszesz :D
    PS
    Całe szczęście że użyłeś kropki na koniec ...
    Znasz taki znak interpunkcyjny jak przecinek ?
    Jeśli nie, to chociaż taki przycisk z napisem ENTER wciśnij od czasu do czasu ...
    Pomóż ludziom, którzy chcą pomóc Tobie :]
    pozdrawiam
    Pewność na każdym kilometrze ...

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    Zawieszenie od E34 o Boże.... Jak koło cofnięte? Tzn gdzie jest pod drzwiami? Czy koło tylnego koła. Fakt zalania silnika 10W-40 nie świadczy o super kondycji silnika! Liczy się fakt bardzo ważny-czy nie bierze oleju-o tym ani słowa.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    11
    jutro zrobie zdjecie i wam zademonstuje co jest 5 ;) nie jest cofniete o okolo 3cm wzgledem orginalnego , aby szybciej kierownica mi odbijala jak bokiem sie leci o to w tym wszystkim chodzi .....

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    Może ją się nie znam ale co zawieszenie ma wspólnego z mocą silnika? Jak może być łemkó cofnięte do 3 cm! 7 nie jest samochodem do latania bokiem. Ale to moje prywatne zdanie. Niech się wypowiedza wachowcy. Jaki masz rozmiar felg?

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    11
    no zawias nic nie ma ale nie rozdrabniajmy sie nad tym jak moze byc cofniete a moze zademonstuje na fotce ale teraz mam problem z piecem i to mnie interesuje bo moze ktos z szanownych forumowiczow wie lub moze ma jakis pomysl co moglo sie stac jak nie to bede zmuszony podjechac na stacje dignostyczna i podpiac ja do kompa moze tam cos wykaze ale nie mam pewnosci.

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Ja też bym obstawiał na czujnik położenia wału. Ale podstawa to podpiąć pod kompa.
    Ciężko jest tak coś zdiagnozować na odległość.
    p.s. Tak długich zdań jak xfabix pisze jeszcze nie widziałem :hah:
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    Cytat Zamieszczone przez Supermen
    Ja też bym obstawiał na czujnik położenia wału. Ale podstawa to podpiąć pod kompa.
    Ciężko jest tak coś zdiagnozować na odległość.
    p.s. Tak długich zdań jak xfabix pisze jeszcze nie widziałem :hah:
    Przyzwyczajaj się, coś czuje że kolega będzie często szukał pomocy-skoro montuje zawieszenie od E34 to tylko patrzeć jak zamontuje budę od E34 i będzie zdziwiony że coś za długie ma podwozie.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    11
    aj tam czepiasz sie tu czlowiek zdenerwowany ze piec nie gada jak trzeba a ty mi o gramatyce i inter punkcji sie rozwijasz no wiesz ty co ;(

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Najprostsza droga do zdiagnozowania motoru w tym aucie:

    - na odpalonym silniku odepnij najpierw jedna wtyczke przeplywomierza, potem wepnij ja z powrotem i obserwuj zmiany

    - zrob to samo z druga strona silnika

    Zmiana w pracy silnika po odpieciu jednego przeplywomierza powinna byc spora.
    Jesli po jednej stronie zmiana jest a po drugiej nie ma to znaczy ze ta strona po ktorej nie ma zmiany nie pracuje - motor dziala w trybie awaryjnym na 6 cyl.

    To tyle na szybko.
    Czarne e32 w benzynie!


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •