Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 43

Wątek: LPG - podgrzewanie elementów instalacji

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grześ73
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    206
    BMW
    e38 728
    Skąd
    Warszawa/Ursynów

    LPG - podgrzewanie elementów instalacji

    Witam. Może ktoś już przerabiał temat podgrzewania gazu nie tylko w parowniku. Są dostępne np. podgrzewacz listwy wtryskowej, podgrzewacz gazu w fazie lotnej czy podgrzewacz gazu przed parownikiem.
    Mnie zmobilizowała do szukania czegoś moja instalacja - po przełączeniu na lpg jeszcze kawałek trzeba zanim jest ok.
    Co wy na to?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    Grzesiu szukasz błędnego rozwiązania problemu


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grześ73
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    206
    BMW
    e38 728
    Skąd
    Warszawa/Ursynów
    A co ty o tym myślisz Nikoś? A i jeszcze znalazłem przepływowy ogrzewacz płynu chłodzącego (stosowany w nowoczesnych dieslach na świece żarowe) - kosztuje ok.80 pln więc też ciekawa sprawa.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    Myślę że twój problem jest z korekta po temp gazu

    po prostu przełączasz gaz jest zimny i silnik jest zalany

    założenie ogrzewaczy wtryskiwaczy nie rozwiąże problemu to nie w nich jest problem


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grześ73
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    206
    BMW
    e38 728
    Skąd
    Warszawa/Ursynów
    Dlatego skłaniam się do podgrzewacza płynu bo i parownik byłby szybciej ogrzany i w kabinie szybciej ciepło - a ja jeżdżę głównie krótkie dystanse i po mieście więc podoba mi się takie rozwiązanie. Znalazłem opinie osób, które tak przerobiły auta i są zadowolone.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    hmm a czy wiesz ile Energi cieplnej potrzeba by nagrzać płyn w układzie chłodzenia (czyli ten sam co w reduktorze) by uzyskać temp 20 stopni z 0 stopni ?


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

  7. #7
    Cytat Zamieszczone przez NikosWariat
    hmm a czy wiesz ile Energi cieplnej potrzeba by nagrzać płyn w układzie chłodzenia (czyli ten sam co w reduktorze) by uzyskać temp 20 stopni z 0 stopni ?
    Niewątpliwie racja, ale pamiętaj, że to nie quiz. Zadałeś pytanie to teraz koledze odpowiedz.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    a ja po prostu jestem ciekaw czym chce zasilić to świecę żarową bo sądzę że akumulator mu szybciej padnie niż nagrzeje te 20 stopni , stąd pytanie czy jest świadomy ilością potrzebnej energii


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

  9. #9
    Cytat Zamieszczone przez grześ73
    a ja jeżdżę głównie krótkie dystanse i po mieście
    W takiej sytuacji pytanie zasadnicze, po co gaz? Skoro i tak większość drogi na benzynie. Wg mnie ogrzewacz na niewiele się tu zda. Nikoś słusznie prawi, że ilość energii potrzebna do takiego podgrzania jest niewspółmiernie duża.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    a ja sądzę że rozwiązanie tego problemu jest inne , niestety Grzesio się nie posłuchał jakiś czas temu i ma problem

    można mieć niska temp przełączania i lpg i będzie działało to poprawnie


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •