Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 43

Wątek: LPG - podgrzewanie elementów instalacji

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez NikosWariat
    a ja sądzę że rozwiązanie tego problemu jest inne , niestety Grzesio się nie posłuchał jakiś czas temu i ma problem

    można mieć niska temp przełączania i lpg i będzie działało to poprawnie
    Energia do podgrzania samej wody w układzie chłodzenia nie jest potrzebna aż tak duża. z 0 st. do 20 st. to jest około 20 cal x 12 x 1000 = 240 kcal czyli jeden bardzo mały batonik a przeliczając na J to wychodzi 1004,16 KJ czyli... 1004,16 KW * 1 sekunda... czyli żeby to zagrzać w minutę trzeba by mieć grzałkę 16,736 KW jakiej nawet auto nie uciągnie... no to jednak jest dość duża. A do tego grzejemy przy okazji silnik. Czyli jednak nie da rady.

    Ale gdyby grzać tylko listwy może wyszłoby jakoś rozsądnie... pytanie tylko jak bardzo można obniżyć temperaturę przełączania by nie szkodzić reduktorowi?

    Ja po padzie mojego ostatnio podwyższyłem do 35 st. żeby mi następny szybko nie padł.


    Pozdrawiam

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    Ale gdyby grzać tylko listwy może wyszłoby jakoś rozsądnie... pytanie tylko jak bardzo można obniżyć temperaturę przełączania by nie szkodzić reduktorowi?
    a co z tego że je podgrzejesz jak zaraz schłodzi je zimny przepływający gaz z reduktora ?




    Hmm problem można było już rozwiązać przy montażu gazu

    Wybrać Sterownik np.Stag a nie KME

    Stag ma lepsza korekcje po temp więc lepiej działa gdy gaz jest zimny - czyli go nie zalewa

    Wybrać Reduktor o dużej powierzchni Wymiany ciepła

    np.Skorpion GT zamiast KME Golda/Silvera

    większa temp gazu to lepiej , dodatkowo jest mniejsza szansa na że z reduktora poleci nie rozprężony gaz - frakcja ciekła

    Wtryskiwacze

    Zamiast Valteków Czerwonych np. Matrix HD344

    matrixy są sporo szybsze więc działają stabilnie na krótszych czasach otwarcia a pamiętajmy , że jak gaz jest chłodny to jest bardziej gęsty więc czasy wtrysków są krótsze


    poza tym były by inne zalety lepszej gazowni , niższe spalanie , lepsze osiągi itp

    ale niestety polak to polak cena najważniejsza i jest ślepy kombinuje z podgrzewaczami itp.

    Reasumując ile zaoszczędziliśmy

    Elektronika 50zł różnicy
    Reduktor 80zł różnicy
    Wtryskiwacze 420zł różnicy

    Reasumując 550zł sądzę że ta wartość już dawno się zwróciła z powodu nadmiernego przepału na tańszych podzespołach

    i temp przełączania spokojnie była by 15 stopni :)

    więc resumując ja jestem za biedny by przepłacać


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez NikosWariat
    Reasumując ile zaoszczędziliśmy

    Elektronika 50zł różnicy
    Reduktor 80zł różnicy
    Wtryskiwacze 420zł różnicy

    Reasumując 550zł sądzę że ta wartość już dawno się zwróciła z powodu nadmiernego przepału na tańszych podzespołach

    i temp przełączania spokojnie była by 15 stopni :)

    więc resumując ja jestem za biedny by przepłacać
    Ja teraz jestem przed wymianą wtryskiwaczy. Reduktor mam Magic Jet 3. Sądzisz że gdybym zainstalował Matrixy serio mógłbym przełączać na gaz tak szybko?

    I nic by się nie stało wtryskiwaczom ani reduktorowi?



    Pozdrawiam

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    Magic3 to nie najgorszy reduktor , ale nie oszukujmy się jest mały więc i powierzchnia wymiany ciepła jest mała .

    dołóż 2 taki i matrixy a osiągniesz swój cel ale pamiętaj o elektronice nie wiem jaka masz ale kme i zenith mają bardzo kiepskie korekty


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez NikosWariat
    Magic3 to nie najgorszy reduktor , ale nie oszukujmy się jest mały więc i powierzchnia wymiany ciepła jest mała .

    dołóż 2 taki i matrixy a osiągniesz swój cel ale pamiętaj o elektronice nie wiem jaka masz ale kme i zenith mają bardzo kiepskie korekty
    a co uważasz nt. OMVL Dream XXI-N? Mam regulacje korekt po temp. gazu i temp reduktora... moim zdaniem ta elektronika nie jest zła. Tabelkę do samych map ma jak LANDI RENZO tylko że niestety jest dwa razy rzadsza. Na forum LPG parę osób ją krytykuje jednak nie znam konkretnych powodów. Tzn. ma jeden poważny minus: obsługa wtryskiwaczy tylko powyżej 3 ohm.


    Pozdrawiam

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grześ73
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    206
    BMW
    e38 728
    Skąd
    Warszawa/Ursynów
    No panowie ale wracając do tematu - widzę że skrytykować to wszyscy potrafią.
    Zatem sprecyzuję - takie dodatkowe ogrzewanie płynu chłodzącego załączało by się po uruchomieniu silnika - chodzi mi właśnie o w miarę szybkie jego nagrzanie i co za tym idzie szybciej będzie cieplej w środku i reduktor będzie szybciej podgrzany - alternator ma zapas w mocy więc powinno być spoko.
    Czytałem wypowiedzi osób, które to u siebie zainstalowały i są bardzo zadowolone. Co do spalania to według testów użytkowników wychodzi jakieś 0,2l na 100 więcej, przy czym klima dla przykładu bierze 1,2l na 100 - (niestety nie wiem na jakim aucie to było testowane).
    Ja tego typu rozwiązanie traktował bym jako rozwiązanie pośrednie pomiędzy dewasto a zwykłym układem ogrzewania.
    Co innego podgrzewanie listew wtryskiwaczy - skoro producenci instalacji takie coś robią to ma znaczenie (opinie osób montujących instalacje są pozytywne) przedłuża się żywotność wtryskiwaczy i polepsza warunki pracy. Ale te w sprzedaży są elektryczne. W tej kwestii mam taki pomysł aby za pomocą rurek miedzianych poprowadzonych wzdłuż listew wtryskowych zrobić grzanie tych listew. Akurat w naszych autach to powinno być stosunkowo proste bo można wykorzystać obieg podgrzewania przepustnicy. Jeśli się zdobędę i to zrobię to opiszę co i jak.

  7. #17
    Cytat Zamieszczone przez grześ73
    traktował bym jako rozwiązanie pośrednie pomiędzy dewasto
    Dewasto możesz sobie zrobić tłukąc młotkiem gdzie popadnie. A tak poważnie rzecz ujmując myślę, że takie dodatkowe bajery podgrzewające nie dadzą takiego rezultatu. Jak chcesz ogrzewać auto na postoju, zamontuj webasto. Zwróć uwagę, że nawet mając webasto silnik nie staje się ciepły w 2 minuty.

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grześ73
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    206
    BMW
    e38 728
    Skąd
    Warszawa/Ursynów
    Zgadza się - dewastacja tylko młotkiem :D
    Na poważnie - rozumiem że odpowiedni czas jest potrzebny do nagrzania płynu - ale dlaczego go nie skrócić - eksploatuję auto głównie w mieście i na krótkich odcinkach więc jakiś sensowny sposób na dostosowanie go do takich warunków ruchu mnie interesuje. A jaką metodę wybrać to po to właśnie ta dyskusja bo liczę na to iż ktoś już, być może w innym aucie, przeprowadzał tego typu przeróbki i ma doświadczenia - bo jak na razie to widzę że tylko wokół teorii krążymy.

  9. #19
    Przypuszczam, że na wywodach teoretycznych się skończy... Gdyby to było takie "cudowne", to byłoby o tym sporo powiedziane. Niestety, fizyki nie oszukasz. Coś, co ma działać sprawnie i szybko, musi brać energię i przy okazji mieć odpowiedni gabaryt. Zainwestuj w webasto, jeśli chcesz przyspieszyć ogrzewanie cieczy. Tak jak wcześniej napisałem, jeśli pokonujesz krótkie trasy, do tego w mieście, instalacja gazowa nie jest w tym przypadku tanią alternatywą.

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    Ja uważam, że do krótkich odcinków najlepszy jest Diesel.


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •