Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: [ elektryka] E38 Zamk centralny ZIMA

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    48

    [ elektryka] E38 Zamk centralny ZIMA

    Mam problem z zamkiem centralnym w zime. Rano po otwarciu drzwi pasazera - przod, drzwi nie chca sie domknac. Dopiero po uplywie jakiegos czasu - gdy auto sie nieco rozgrzeje drzwi sie zamykaja. Jak sobie z tym problemem poradzic? DMC2007

  2. #2
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    HEHE ja mam to samo.Dzisiaj mnie to spotkało. Trzeba odczekać i tyle. Chyba że czymś psiknąć w zamek....
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  3. #3
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    klasyka gatunku :) ja wsiadam tylnymi to wtedy przednie są zamknięte :) jest patent na dokniecie jeden - dociągasz drzwi siłą od srodka i wciskasz przycisk :) wtedy są na 1 pozycji zamka domknięte i z czasem jak auto się w środku nagrzeje - mozesz je domknąć :)

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    915
    BMW
    740i
    Skąd
    Warka
    he he! mam to samo, u mnie tez to dziala co napisali koledzy ale tez mam nowy patent, trzeba szybko poruszac klamka od srodka kilka krotnie, i zamykamy drzwi jak bialy czlowiek, u mnie to przynajmniej dziala :P

  5. #5
    Ja nie wiem ja nigdy nie mialem ani nie mam problemu z drzwiamy ani zamkami :D

  6. #6
    Vip Vip Awatar AdamBMW
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    602
    BMW
    BMW 740i Individual E38 98', BMW 745i E23 85'
    Skąd
    Warszawa
    Ja osobiście takiego problemu nigdy nie rozwiązywałem ale mój kolega miał podobny w E38 i okazało się że między klamką zewnetrzną a zamkiem jest krótka linka i z biegiem lat popękał pancerz i w zime po otwarciu drzwi nie można ich było zamknąć jak było ciepło nie było żadnego problemu.

    Linka nr.18
    http://www.realoem.com/bmw/showparts...26&hg=41&fg=40

  7. #7
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    Problem wydaję się prozaiczny ale wkurza na maxa... Miałem już kiedyś taki problem i pomogła dopiero ingerencja od środka linka i cała reszta nie miały już smarowania i przy lekkiej wilgoci blokowały się na mrozie... Wystarczyło popsikac poruszac i po sprawie... ;)
    Dreams from Dreams - 7er...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •