Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: [mechanika] Swap z 3,0 na 4,4 ze steptronikiem w e32

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    230

    [mechanika] Swap z 3,0 na 4,4 ze steptronikiem w e32

    Wiec tak ostatnio zaczynam sie powazniej zastanawiac nad swapem. Jest to raczej odlegla sprawa do ogarniecia na przyszla zime, jednak chcialbym sie do tego porzadnie przygotowac. Chcialbym do mojej e32 upchac 4,4 z e38 warunek - skrzynia steptronic.

    Czy da rade to ogarnac do e32?

    Elektronika itp to pusci?

    Jak wyglada sprawa systemow? Beda dzialac w e32 czy nie ma na to szans?

    Czy skrzynia z anglika ma inne mocowania itp? Np w e60 lewarek wychodzi z drugiej strony. Jak to wyglada w przypadku e38?

    No i ogolne wrazenia od ludzi ktorzy taka przerobke ogarneli ;)

    P.S Nie chce innego silnika, nie chce turbo i nie chce zwyklej skrzyni od e32. Ot taki mam kaprys i koniec. Jak nie wjedzie ze steptronikiem to najwyzej wloze m30b35 i tyle :P

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Wybacz wrodzony scepcytyzm... ale przeróbka o której roztaczasz tu wizje raczej nikogo jeszcze nie napadła. Być może dlatego że prościej jest po prostu mieć e38.
    Ci zakochani w e32 na tyle by inwestować w to tego rodzaju kase i tak wolą je mieć w oryginale. Kult mocy albo wygrywa z kultem tego modelu i oznacza przesiadkę na model wyżej albo przegrywa z kultem oryginału i na tym się kończy motanie.
    Niemniej jednak było kiedyś srebrne e32 740i z białym środkiem i podobno 4.4 ale zakładam że był to rozwiert albo swap na skrzyni 5hp30

    Przekładka b30 na b35 zajmuje ok. 6-7 piw ;) tylko że zdrowe M30 już wyginęły
    Czarne e32 w benzynie!


  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    230
    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny
    Wybacz wrodzony scepcytyzm... ale przeróbka o której roztaczasz tu wizje raczej nikogo jeszcze nie napadła. Być może dlatego że prościej jest po prostu mieć e38.
    Nie twierdze ze jest to latwa sprawa ale zaczalem sie nad tym zastanawiac i coraz bardziej przekonuje sie do tego pomyslu. Moje e32 juz rozni sie znacznie od stanu w jakim wyjechalo z fabryki a kiedy skoncze bedzie naprawde mocno zmienione od danych z nr Vin, mimo ze wszystko laduje ori BMW. Oryginal jak najbardziej mi sie podoba, e38 to tez jakies wyjscie ale jednak przywyklem do mojej e32 a po dyskusjach z kilkoma wlascicielami e38 na temat wygody, komfortu itp chyba jednak pozostane przy e32. Coz po prostu e32 zostanie u mnie na dluzej i bedzie mocno doposazane dopoki starczy mi pomyslow i listy wyposazenia dodatkowego :D:D

    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny
    Przekładka b30 na b35 zajmuje ok. 6-7 piw ;) tylko że zdrowe M30 już wyginęły
    _________________
    Jesli nie bede na silach ogarnac tematu to po prostu kupie 3,5 i go wyremontuje na glanc poza autem a pozniej zlozony wsadze do buni :)

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez wnukus
    a kiedy skoncze bedzie naprawde mocno zmienione od danych z nr Vin, mimo ze wszystko laduje ori BMW.Coz po prostu e32 zostanie u mnie na dluzej i bedzie mocno doposazane dopoki starczy mi pomyslow i listy wyposazenia dodatkowego :D:D
    Zanim skończą sie pomysły i lista wyp. to dawno skończą się dawcy ;) Nie ty jeden wpadłeś na pomysł doposażania auta obawiam się...

    Cytat Zamieszczone przez wnukus
    3,5 i go wyremontuje na glanc poza autem a pozniej zlozony wsadze do buni :)
    Zacny pomysł a i szanse na medialną aprobatę projektu "z epoki" są większe, pozostaje życzyć powodzenia
    Czarne e32 w benzynie!


  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    230
    Zanim skończą sie pomysły i lista wyp. to dawno skończą się dawcy ;) Nie ty jeden wpadłeś na pomysł doposażania auta obawiam się...
    2 dawcow juz w czesciach a po 3ciego jade na dniach na slask ;)

    Zacny pomysł a i szanse na medialną aprobatę projektu "z epoki" są większe, pozostaje życzyć powodzenia
    Jest to ostatecznosc bo naprawde uparlem sie na to 4,4. I z tego co sie zaglebiam w fora poza Polska to byli juz tacy co to ogarneli. Pozostaje zmudne tlumaczenie co tez tam oni powypisywali :hah:

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Po długich rozmowach z Markiem-ogi w mojej zasnutej chorymi myślami głowie odnalazła się wzmianka o tym że było już gdzieś e32 swapowane na 4.4

    Jeśli dobrze pamiętam (a pamięć mam niestety coraz gorszą) to próbowaliśmy kiedyś kupić to e32, tyle że było w troche innej konfiguarcji, na pewno kilka razy były z nim zmieniane niektóre podzespoły.

    Ostatnia wzmianka na ten temat wyglądała tak:

    740i Long '93
    silnik 4.4 m62 z X5 2002r
    skrzynia 6 biegów manual
    dyfer ze szperą od 750
    zawieszenie zolte koni + sprężyny hr 80/60
    felgi motorsport 18"
    heble z 750
    lakier mika schwarz indyvidual

    Reszte możesz otrzymać na PW, choć od razu mówie że nie mam aktualnych namiarów.

    Pozdro!
    Czarne e32 w benzynie!


  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Od siebie dodam tylko, że taka przeróbka - choć raczej nie ćwiczona przez nikogo od nas - wydaje się być do ogarnięcia.
    Zauważmy, że swap M60 (M62 w mniejszej mierze, ale też) do "niższych" BMW z tego okresu jest dość dobrze rozpoznany. Osobiście nie znam, ale jest w Otwocku jeden spec, który swapuje driftowozy niemal seryjnie. ;)
    Pytanie - na ile sprawę komplikuje fakt, że to seria 7 (czyli teoretycznie najbardziej złożona konstrukcja).

    I jeszcze jedno - Steptronic mógł iść ze skrzynią 5HP30. Po pierwsze sam taką miałem w poprzedniej E38 740i, a po drugie przecież E38 740d z końca produkcji też mają 5HP30.
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  8. #8
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,252
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    A nie prościej byłoby upchnąć M60B40 z 5HP30?

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77
    A nie prościej byłoby upchnąć M60B40 z 5HP30?
    Bardzo możliwe że prościej, a na 99% taniej + chyba sprytniej pod względem awaryjności (ostatnio stałem się krytykiem M62 ;) ).

    Jednak założeniem projektu jest:
    Cytat Zamieszczone przez wnukus
    Nie chce innego silnika (...) Ot taki mam kaprys i koniec.
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    230
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77
    A nie prościej byłoby upchnąć M60B40 z 5HP30?
    Najprosciej byloby kupic e38 740 albo e32 750 i cieszyc sie moca, ale mi zalezy konkretnie na 4,4 i na steptronicu. Jest to konieczny warunek i kropka ;) Jak juz pisalem wyzej, jesli beda mega problemy to wjedzie m30b35 po kompletnej renowacji i polerce i tez bedzie fajnie :D Im dluzej jednak nad tym mysle i dowiaduje sie to tu to tam to coraz bardziej utwierdzam sie w przekonaniu ze nie jest to jakas mega trudna kwestia do ogarniecia, aczkolwiek nieco roboty przy tym bedzie :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •