Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: [mechanika] Swap z 3,0 na 4,4 ze steptronikiem w e32

  1. #11
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,252
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77
    A nie prościej byłoby upchnąć M60B40 z 5HP30?
    <milczek>

  2. #12
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    44
    BMW
    e32
    Skąd
    lichfield
    Szanuję Twój pomysł i bynajmniej nie uważam że - jak napisał sz4l0ny - kult mocy musi oznaczac przesiadkę na model wyżej. Moja ślicznota po swapie 6 biegowego manuala i lekkiej modyfikacji dolotu/wydechu i ECU + dyfer nie daje NAJMNIEJSZYCH szans e38 w starciu do 200km/h. Nie mówie tu oczywiście o modelach alpina, ale 750i pierze aż miło. Uważam Twój pomysł za oryginalny i dużo ciekawszy niż oklepane tuzinkowe modyfikacje. Co do kosztów, wiadomo że będą, ale bez paniki. Angola 740i e38 ze wszystkimi potrzebnymi manelami dostaniesz (oczywiście np po dzwonie w tył etc.) za jakies 300 - 500 funtów. Wiadomo że dochodzą przeróżne koszta, ale to tez nie jakieś góry lodowe. A wartość takiej e32 744i steptronic przy późniejszej odsprzedaży z nawiązką zwróci poniesione koszty. Moja 740i shadow kosztowała mnie 500 funtów, w dobrym stanie dodam. Władowałem w nią około 400 funtów plus zakup e34 540i 6speed manual na części za 600 funtów. Po przekładce skrzyni, felg i masy innych pierdół reszta na ebay'a i zwróciło mi się 750 funtów. Teraz cieszę się dopieszczonym e32 740i w manualu, prawdopodobnie jedynym w anglii, i odrzucam oferty kupna za 2500 - 3000 funtów. Czy warto było to chyba nie ma wątpliwości.

    Powodzenia
    Shadowline 740i w manualu :]

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    M60 i M62 wkładają do wielu bmw - jakiś czas temu widziałem np e36 compakta z 4.4 ... Kolega Ogień też chyba w swojej e36 miał wcześniej 4.4, kolega sosen miał w e24 m60 4.0... A i jakieś 4.0 siedzi w e30...


    Moim zdaniem - znalezienie np m62b44tu w bdb stanie jest bardzo trudne ... Podobnie jest ze skrzynią - a i trwałość tych elementów po tylu latach jest wątpliwa ...


    Jeżeli chodzi o stronę techniczną to nie ma aż takich wielkich komplikacji - najgorzej jest chyba z wiązką - żeby to zrobić tak jak fabryka , to trzeba trochę się pobawić ...


    A żeby to był taki szał przy odsprzedaży to wątpię - bo po co ktoś ma płacic powiedzmy 25tyś za e32 744 jak za tyle ma e38 i ma wszystko w oryginale , a nie "lepione z plasteliny".



    A na wyspach takie samochody jak np e32 są juz raczej rzadkie - więc jak jest dobry stan to płacą i jeszcze np 740 w manualu . Mój kolega wziął na wyspy e30 325 m50 w manualu i ze szperą i na jakimś zlocie gość mu dawał za nią 20 tyś zł - tylko że jej stan jest faktycznie niemal idealny.



    Kiedyś chciałem kupic e36 z silnikiem m54b30 - wszystko miało być jak z fabryki - silnik leżał na belce ( dosłownie), wiązka wyglądała tak jak by czterolatkowi dać 3 rolki taśmy izolacyjnej, zanim wyjechaliśmy to urwał się krócieć od chłodnicy bo wszystko było na siłe poskładane, silnik pracował w trybie awaryjnym, bo sondy wisiały przypięta na kopule - masakra !

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    230
    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    Moim zdaniem - znalezienie np m62b44tu w bdb stanie jest bardzo trudne ... Podobnie jest ze skrzynią - a i trwałość tych elementów po tylu latach jest wątpliwa ...
    Ogolnie silnik zostawie sobie z angola, wiazki, skrzynie itp. Calosc przed zamontowaniem przejdzie remoncik - uszczeleczki itp takze mysle ze po wsadzeniu bedzie ok.

    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    Kiedyś chciałem kupic e36 z silnikiem m54b30 - wszystko miało być jak z fabryki - silnik leżał na belce ( dosłownie), wiązka wyglądała tak jak by czterolatkowi dać 3 rolki taśmy izolacyjnej, zanim wyjechaliśmy to urwał się krócieć od chłodnicy bo wszystko było na siłe poskładane, silnik pracował w trybie awaryjnym, bo sondy wisiały przypięta na kopule - masakra !
    O czyms takim nawet nie mysle ;) W ten weekend chlopaki ode mnie z warsztatu swapowaly e30 na 2,8 i druga na 2,5 i w tej drugiej niestety nie skonczyli ze wzgledu na poduchy silnika, bo nie do konca jest tak jakby chcieli, takze dopiero po zalatwieniu odpowiednich podzespolow wszystko zloza. Tez rozmawialismy ostatnio o "swapowiczach" i jest pare poswapowanych aut w krakowie ktore sa doslownie na tasmie i drucie. Na wiosne chce kupic e30 Touring badz e34 do tyrania a e32 powoli bedzie skladana tak, zeby po swapie nikt nie mogl sie do najmniejszej pierdolki przyczepic, chocby to mialo trwac i 2 miesiace :)

  5. #15
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez wnukus
    e32 powoli bedzie skladana tak, zeby po swapie nikt nie mogl sie do najmniejszej pierdolki przyczepic, chocby to mialo trwac i 2 miesiace :)
    Chyba chciałeś napisać 2 LATA ;D

    p.s. odbierz maila
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    230
    Cytat Zamieszczone przez Wiktor
    Chyba chciałeś napisać 2 LATA
    Ciebie to nawet na hale nie wpuszcze bo jak zaczniesz jak ze skladaniem swojej to faktycznie 2 lata zejda ;D

    Odczytalem ;)

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Dawid7er
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    684
    BMW
    e38 730i
    Skąd
    Bełchatów
    Blog
    5
    dobra, odgrzewamy temat :D a więc sprawa ma się tak: moje m60b30 na wolnych obrotach nierówno chodzi i czasami faluje, spodziewam się że prędzej czy później coś pierdyknie (mam nadzieje że później) więc za wczasu wolę się co nieco dowiedzieć. Silnika na pewno nie będę remontował a to z prostej przyczyny $$$, wole wsadzić na to miejsce 4.0. I teraz tak, trochę poczytałem na necie o tym swapie. Niby przekładka P&P ale nie do końca bo we wszystkich tematach były jakieś problemy z wiązką, cuda wianki się działy i na tym tematy umierały bez odpowiedzi. Czy któryś z forumowiczów, który ma za sobą taki swap bądź zna się w tym temacie, mógł by mi nieco naświetlić temat? Skrzynia jak coś zostaje mój manual, a co z resztą osprzętu, jedni mówią że może być wszystko od b30 inni że musi być od b40, jak to jest. Z góry dzięki za odpowiedzi

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Poszukaj, bo opisywałem wszystko w miarę dokładnie - sprawdzone osobiście w e34 530 swap na 4.0.

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Autor wypowiedzi 3 posty wyżej, ponoć miał temat w jednym palcu, do swapu brakowało podobno tylko jednostki M60B40 w odpowiednim stanie, więc jego wypada pytać.

    Swap M62B44 z manualem do e32 jeżdżący i pokazany publicznie, jak na razie tylko jeden, Warszawa, pieniądze ponoć niebotyczne.
    Czarne e32 w benzynie!


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •