Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Wątek: [ elektryka] fotele elektryczne

  1. #1
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec

    [ elektryka] fotele elektryczne

    witam zastanawiam się czy jak kupie fotele elektryczne teraz mam manualne jak je podłącze to będą działać, bo instalacje zasilającą mam czyli gruby + i - i jakieś cienkie przewody ale nie mam instalacji od pamięci z fotela do drzwi kierowcy a słyszałem nie wiem czy to prawda że jak jest coś nie podpięte np przyciski do pamięci fotela to elektryka wogóle nie ruszy, albo jak kupię fotele gdzie była też elektryczna kiera to jak jej nie ma to też nie ruszy bo sterownik pod fotelem ma to zapisane w pamięci i dopuki się tego nie podłączy to elektryka nie ruszy może ktoś się orientuje czy to prawda?

  2. #2
    Fotele ruszą pod waruniem, że: masz bezpieczniki, masz przekażnik sterujący zasilaniem. Reszta informacji to "zabobony". Istnienie pamięci nie ma związku z tym, czy masz elektryczną kierownicę czy nie.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar max
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    666
    BMW
    E38 730D
    Skąd
    pomorze
    będe śledził temacik . Fotel z przody mam el. ale nie mam łamanych i pompowanych a teki szukam . Rozumiem że da się to odpalić skoro mam już jakąś elektryke?

  4. #4
    Cytat Zamieszczone przez max
    Fotel z przody mam el. ale nie mam łamanych i pompowanych a teki szukam . Rozumiem że da się to odpalić skoro mam już jakąś elektryke?
    Skoro masz już działające fotele elektryczne, to wystarczy zamienić obecne nowymi, z pożądanymi bajerami i gotowe.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    93
    BMW
    E38 740i / 750i
    Skąd
    Bydzia
    kolega w innym aucie miał ten sam dylemat a nie miał w ogóle elektryki foteli. Wiec całą instalacje zasilania foteli zrobiliśmy sami. wykorzystaliśmy wolne miejsca z rozdzielni bezpieczników przekaźnik i jazda z kablami pod fotele teraz śmiga z fotelami elektrycznymi. fotele uruchomisz w domu na dywanie pod warunkiem ze są kompletne i masz akumulator w pokoju ;)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar max
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    666
    BMW
    E38 730D
    Skąd
    pomorze
    sylwek dzieki, wszystko wiem, teraz tylko znaleźć ładne fotele w czarnej skórze ;)

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    201
    BMW
    740i M62
    Skąd
    Warszawa
    Jeżeli chcesz mieć elektryczne fotele, to wystarczy tylko +12V i -12V. Jeżeli chcesz aby działała Ci pamięć musisz poprowadzić przewody do lewych drzwi + wymienić moduł od pamięci, który jest w prawych drzwiach. Elektryczna kierownica nic do tego nie ma.

    Pozdrawiam

  8. #8
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Fotele ruszą pod waruniem, że: masz bezpieczniki, masz przekażnik sterujący zasilaniem. Reszta informacji to "zabobony". Istnienie pamięci nie ma związku z tym, czy masz elektryczną kierownicę czy nie.
    Bezpieczniki mam i przekażnik też bo sam go zakładałem jak instalowałem elektryczą roletę wtedy trochę siedziałem nad instalacją okazało się że nie ma przekażnika a cała elektryka jest, zainstalowałem go i pojawiło się zasilanie do rolety i do foteli tylko nie mam instalacji w drzwiach lewych do pamięci fotela, a mówili mi że bez podłączonych przycisków pamięci z drzwi kierowcy fotel nie ruszy. Czyli ruszy tylko nie będzie możliwości zapamiętywania 3 pozycji chyba że wymienie instalacjee]

  9. #9
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Cytat Zamieszczone przez Marcin_BMW
    Jeżeli chcesz mieć elektryczne fotele, to wystarczy tylko +12V i -12V. Jeżeli chcesz aby działała Ci pamięć musisz poprowadzić przewody do lewych drzwi + wymienić moduł od pamięci, który jest w prawych drzwiach. Elektryczna kierownica nic do tego nie ma.

    Pozdrawiam
    Myślałem że pamięć fotela jest w jakiejś centralce pod fotelem co to za centralka w prawych drzwiach czy wystarczy tylko centralka czy znowu jakaś wiązka też będzie inna...

  10. #10
    Jest kwestia jeszcze, w jakiej wersji masz moduł drzwi (zintegrowany z przełącznikami od szyb czy rozproszony i czy w wersji high czy nie). Instalacja do klawisza pamięci to szumne słowo. Jest to 6 przewodów, z czego 4 są wpięte w moduł drzwi a pozostałe dwa to podświetlenie i masa.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •