Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

Wątek: Pierwsza 7-ka

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    110
    BMW
    730
    Skąd
    Kościan
    Ja również nie wiem co ludzie mają do 3.0. Całkiem przyjemny silnik choć niestety pali ale wszystkie silniki BMW palą ;).
    Daj na priva-ja myślę o zamianie autka to może sie dogadamy ;)
    Pozdrawiam.

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    do 3,0 mam to, że pali koło 2 litrów więcej ma 2 świece więcej dwie głowice itd czyli serwis dużo gorszy a silnik o osiągach na poziomie 2,8 które pali mniej jeździsz tak samo serwis tańszy do tego w automacie ma nowszą skrzynię bo steptronic. i żeby mnie nikt nie zrozumiał ja nic nie mam do 3,0i ale ten silnik to bezsens za mała pojemność, żeby robić to w V8 moje 3,5 to uważam za minimum do 8 garków :)

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    728 Manual Zdecydowanie


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

  4. #14
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Ja bym brał 2.8 lub 4.4 inne wersje mnie nie interesują.Najmniej awaryjny jest 2.8[najprostszy silnik]. W rodzinie jeździ e38 w wersji iLocha z tym silnikiem i sprawuje się znakomicie,nawet niektórzy nie wierzą,że w takiej wersji był silnik 2.8 i myślą,że to jakiś swap :) .Silnik nie do zdarcia,przez 3 lata i 100 tyś km ani jednej awarii ,części do tego motoru jest najwięcej[e34,e36,e39],nawet głowica pasuje ze starej 5 e34 m50b25 z vanosem.Natomiast 4.4 ze względu na osiągi.

  5. #15
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    7
    Ostatnio ogląłem pewną 7-kę w 2,5tds która miała problem z odpalaniem, potem chodziła całkiem dobrze tylko sam silnik jak dla mnie cicho a nawet za cicho jak na zimny silnik który nie był niby 2-tygodnie odpalany. Zastanawiam się czy nie ma jakiegoś dodatku do oleju wlane... A co do samego odpalenia silnika to możecie mi powiedzieć mniej więcej co mogło być przyczyną takiego stanu? Sam rozrusznik czy coś więcej? Bo ogólnie to z 15sek go kręcił na początku, potem po przejechaniu trochę też był problem, trwało to może odrobinę krócej ale wydaje mi się, że nie tak powinno to chodzić...

  6. #16
    Vip Vip
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    886
    BMW
    AC Schnitzer 730d 1999r
    Skąd
    Mlava
    Bo pewnie ma pompę wtryskowa do regeneracji lub wymiany. A to nie jest tania impreza.
    B M W

    Staram się pisać poprawnie po polsku.

  7. #17
    Przyczyna długiego odpalania na zimno to z dużym prawdopodobieństwem zapowietrzony układ paliwowy (łatwo zweryfikować, bo rurka zasilająca pompę wtryskową jest przezroczysta). Druga sprawa to niedomaganie świec żarowych. Wtedy odpalenie zakończyło by się w pierwszym momencie wielką chmurą czarnego dymu. To, że silnik pracował cicho, to nic nadzwyczajnego. TDS nie jest aż tak strasznie głośny ;) .

    Jeśli silnik miał też problemy z rozruchem na ciepło, to może wskazywać na uszkodzenie pompy wtryskowej (zużyta głowiczka).

  8. #18
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    7
    Czemu wydaje mi się, że chodzi za cicho, bo ogólnie miałem do czynienia z dieslami od VW tymi pierwszymi 110KM czy na pompowtryskiwaczach i silniki te były naprawdę w dobrym stanie ale jak usłyszałem tą beemkę i to jeszcze na zimnym silniku to powiem, że zrobiła na mnie wrażenie a bardziej może zaskoczyła. Ten minus, że nie miałem wcześniej do czynienia z tym silnikiem i nie wiem czego się spodziewać...

  9. #19
    He he.... no cóż, jeśli spodziewałeś się traktora, to choćby ze względu na ilość cylindrów efektu z VW tu nie znajdziesz. Dobry TDS będzie pracował miękko. Co ważniejsze, na wolnych obrotach buda nie wpada w chore, znane z VW, wibracje.

  10. #20
    Vip Vip
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    886
    BMW
    AC Schnitzer 730d 1999r
    Skąd
    Mlava
    Kolego tylko pamiętaj że TDSa trzeba naprawdę kupować z głową i na chłodno żeby później nie żałować. :x
    B M W

    Staram się pisać poprawnie po polsku.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •