Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Wątek: [mechanika] Co sie mogło rozsypać?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    93
    BMW
    E38 740i / 750i
    Skąd
    Bydzia

    [mechanika] Co sie mogło rozsypać?

    Witam sprawa wygląda następująco:
    Oddałem auto do regeneracji silnika głowica i osprzęt. po tym zabiegu okazało sie ze nie ma ciśnienia na 2 garach. No to robimy i motorek pracuje równiutko ogólnie gra i buczy. Rozliczyłem sie z ''Fachowcem" No to on otwiera warsztat i wyjeżdża. No i woła mnie ze mamy problem bo Wsteczny nie działa (automat). No ale wypchnęliśmy i miałem sie przejechać. Po kawałku jakieś 5km nic sie nie zmienia, po 15km skrzynia zaczyna dziwnie sie odzywać a za chwile komunikat "getriebeprogramm"
    Jak stoi na P Lub N to dziwne dźwięki sie pojawiają Jak R D lub 2,3,4 to cichnie. Wczesniej jak stałem na swiatłach to po puszczeniu hamulca auto powoli toczyło sie do przodu a teraz bardzo słabo.To tyle a moje pytanie brzmi czyja to wina i co jest przyczyną?
    Dziękuje za sugestie.
    Ps. jak tylko R nie załapywał to twierdził ze to elektrozawór jak przeszła w tryb awaryjny to twierdzi ze olej trzeba wymienić i filtr. Dodam jeszcze ze wczesniej było chyba OK to 1 automat ale ładnie przerzucał.

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    17
    BMW
    Bmw E38
    Skąd
    Polska
    Może mało oleju. Ale lepiej zapytac magików od takich rzeczy.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Volumax
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    415
    BMW
    Corvette C7, BMW BMW X6 40d, Jeep Grand Cherokee Summit
    Skąd
    Warszawa
    No jak wcześniej przed wstawieniem było ok to może któryś z jego pseudo mechaników strzelił sobie ofroad twoją furą małe palonko gumy i wynik masz. To tylko moje domysły ale często tak jest że wprowazasz do mechanika lub na myjkę samochód a pracownik jeden czy drugi jak szefa nie ma pali kapcie aż miło. Widziałem przypadek jak kolo na myjce zatrzymał się na ścianie meśkiem (nie wpadł na pomysł że na mokrych kafelkach zdeka inna przyczepność :) )

  4. #4
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,126
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Panowie nie przesadzajcie- po prostu siada skrzynia, powszechnie wiadomo ze w 5HP30 wysiada wsteczny... pechowo wychodzi ze akurat po wyjezdzie z warsztatu ale co zrobic... :(
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    93
    BMW
    E38 740i / 750i
    Skąd
    Bydzia
    A to ze wysiadł R to może być wina elektrozaworu na dokładkę mało płynu? Czy to ściema mechanika bo on twierdzi ze to nic poważnego :?
    Zabawy w szybkich i wściekłych odpadają to normalny człowiek a w dodatku bym wiedział bo nówki oponki są założone Przebieg 30km

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    6
    BMW
    e38 2,5tds automat 96r
    Skąd
    Woj.Zachodniopomorskie
    Witaj co do skrzyni automat to podobny miałem problem ze skrzynia 5hp 18 wsteczny padł mi, a objawy były takie ze włączając R zaczął bardzo wolno ruszać i był słyszalne dźwięki i takie jak zgrzytanie trybów po naciśnięciu pedału gazu obroty wzrastały a autko powolutku ruszało po chwili całkiem zaniemogło,a co do biegów do przodu bez problemów wrzucała skrzynia biegów ,wiedz postanowiłem się podjąć jej rozbiórki i co się okazało padł dokładnie kosz sprzęgłowy od biegu wstecznego,ale na tym koszu tez jest z drugiej strony od biegu pierwszego wiedz jak padnie wsteczny lub pierwszy to trzeba się liczyć z całym koszem sprzęgłowym koszty duże nowej cześć
    pozdrawiam

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    93
    BMW
    E38 740i / 750i
    Skąd
    Bydzia
    A czy przy ciagnieciu auta innym pojazdem do tyłu mogło coś sie uszkodzić?

  8. #8
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Cytat Zamieszczone przez Boltar
    A czy przy ciagnieciu auta innym pojazdem do tyłu mogło coś sie uszkodzić?
    Automatów nawet w bok się nie ciąga - te skrzynie nie mają wtedy smarowania i tak wchodzimy w koszta ... :(

  9. #9
    No i masz kolego odpowiedź. Był na temat holowania automatów swego czasu burzliwa dyskusja na forum. Jak się ciągnie auto na holu to nie ma smarowania na skrzyni i jest jej obojętne czy pracuje do przodu, do tyłu, czy jak to Neuf zasugerował- w bok :) Po prostu pracuje na sucho, więc o uszkodzenia nie trudno
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    395
    BMW
    A6-na razie
    Skąd
    Biała Podlaska
    Cytat Zamieszczone przez Boltar
    A czy przy ciagnieciu auta innym pojazdem do tyłu mogło coś sie uszkodzić?
    Zależy ile ciągnąłeś.Jak 20m to nic nie powinno się stać,jak 5km to De jak d.pa :?
    Czasami wychodzi lepiej niż planujesz-pomyślał chłop gdy rzucił młotkiem w kota a trafił w teściową

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •