Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32

Wątek: [mechanika] Co sie mogło rozsypać?

  1. #21
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    6
    BMW
    e38 2,5tds automat 96r
    Skąd
    Woj.Zachodniopomorskie
    To powiem tak ze masz na pewno do wymiany kosz sprzęgłowy lub kilka innych zębatek szkoda ze nie porobiłem fot jak wygląda skrzynia w poszczególnych kawałkach ,będę w Polsce 5 grudnia wiedz jak coś mogę foty porobić i zobaczysz o co mi chodzi tam jest delikatne wszystko w sumie przy twojej wersji może być lepsza konstrukcja mam stronkę jedna jak znajdę to popatrzę jak wygląda twoja skrzynia dokładnie podaj mi dokładny typ skrzyni , ja mam skrzynie 5hp 18 wiedz troszkę mogą się różnic wnętrzem troszkę popatrzę na necie i dam ci znać co do niej ale to nie będzie wina na pewno oleju ,po prostu ktoś musiał dobrze przycisnąć na max obroty przy zimnym silniku i skrzyni jak ktoś pisał wcześniej

  2. #22
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Panowie nie ukladajcie niestworzonych historii... ;)

    1. BMW-automat MOZNA HOLOWAC !!! Max odleglosc holowania bez przerwy 50km z predkoscia max 50km/h wiec jak odholowales auto z okolicy do warsztatu to nic sie skrzyni nie stalo.
    [glow=black:c1620fa138]MACIE TO NAPISANE CZARNO NA BIALYM W INSTRUKCJI OBSLUGI SWOICH E38!!![/glow:c1620fa138]

    2. 5HP18 a 5HP30 to calkiem inne skrzynie i maja calkiem inne przypadlosci.
    Boltar wyglada na to ze siadla ci pompa (stad i jak sam napisales to brzeczenie przypominajace pompe wspomagania- przypadlosc HP30tki powszechnie znana , lub co mniej prawdopodobne za malo oleju... ale musialoby go byc naprawde malo)

    3. Brak wsteki w 5HP30 niestety nie bedzie wina elektrozaworu- predzej kosz wstecznego.

    4. Sprawna i zdrowa skrzynia nawet przy pelnym bucie na zimnym musi dac sobie z tym rade- oczywiscie nikomu nie polecam takiej jazdy ale na takie zachowanie kierowcy tez jest przygotowana.

    5. Wypchanie auta bez glowic/glowicy obojetnie na jakim biegu nie ma wplywu na skrzynie, tak samo ich remont obojetnie jaki jakosciowo by nie byl ;)
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  3. #23
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    93
    BMW
    E38 740i / 750i
    Skąd
    Bydzia
    A wiec tak : R jakby reagować chciał wiec prawdopodobnie to jakaś membrana jutro zaczną rozbierać wiec wszystko sie okaże. :>

  4. #24
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    93
    BMW
    E38 740i / 750i
    Skąd
    Bydzia
    No i wszystko jasne koszyk wstecznego :(
    Coś ta bumka kocha warsztaty ale zato i silnik i skrzynie bede miał na gwarancji.
    Jeszcze kilka kroków a doprowadze ją do stanu salonowego.
    Hmm a juz mnie korci zeby ją sprzedac jak zrobie all i kupić M5 :D
    Pytanie czy warto teraz bede miał auto w 100% igłe.
    Zmieszany

  5. #25
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Cytat Zamieszczone przez Boltar
    Pytanie czy warto teraz bede miał auto w 100% igłe.
    Będziesz boski ... Sprzedasz dobre auto , które znasz , wiesz co było robione na rzecz jakiegoś parcha w którego znów wpompujesz taczkę gotówki aby było w stanie jechać ...

    Jeśli nie musisz - nie zmieniaj - takie moje zdanie.

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    kolego mówisz o M5 ?

    E34 nie dobite zaczyna się od 35 000 z 1 roczników

    E39 nie dobite zaczyna się od 65 000 z 1 roczników


    możesz kupić E34 M5 za 12 000 i włożyć 40 000zł czy to masz za sens ?

    więc nie wiem co ty zrobić w swojej e38 by zrównać ja z ceną M5 ?


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

  7. #27
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    93
    BMW
    E38 740i / 750i
    Skąd
    Bydzia
    Kurde każdy mówi zeby nie zmieniać w tym aucie zrobiłem wszystko dosłownie!!!! teraz została ta nieszczęsna skrzynia. Po tym zabiegu bedzie już ok. 10kPln 8/
    A jeszcze przed zimą Do lakiernika wjedzie i dostanie nowy makijaż.
    Ehh szkoda ze w taki rocznik wywaliłem tyle siana ale kupiłem ja sercem. No i jeżeli polatałbym nią ze 3 latka to chyba nie tak źle co?

    Narazie zrobione:
    -Kapitalny remont silnika (dół, głowice)(od panewek do gumek na zaworach)
    -Zawiecha (przód tył)
    -Renowacja tapicerki
    -Dostała felgi od M5 18"
    -Klima naprawiona
    -Czyszczony osprzęt (dolot przepustnice...)
    -teraz w trakcie remontu skrzyni

    Auto kupione 5.10 i do teraz romansuje z mechanikami. Żałosne 8/

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    jakie auto byś nie kupił w każdym znajdzie się 5k do włożenia

    a nowe felgi lakier i ringi to tylko dodatki i się tego nie liczy

    ja w ten sposób to włożyłem już majątek ;)

    a dodam że auto kupiłem 100% sprawne i jeżdżące auto i nic mi się nie zepsuło :)

    moje e38 kosztowała mnie już ponad 30k w ten sposobi licząc i sądzę że jeszcze 10k włożę :)

    a mam tylko 12/94 więc się nie martw

    pamiętaj że cena bmw jest zależna od stanu a nie od rocznika zobacz na allegro


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

  9. #29
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    93
    BMW
    E38 740i / 750i
    Skąd
    Bydzia
    czyli nie tylko ja jestem nienormalny :what:
    ok jak zrobie skrzynie to wreszcie pojawie sie nią w domku i wkleje jakieś miłe fotki.

  10. #30
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Panie szanowny - zastanów się czy chcesz zdrowe i zrobione auto sprzedawać ...

    Moje służy u mnie już prawie 6 lat ( o pieniądzach nie rozmawiajmy ... ) ale tak jak ty kupiłem je sercem i nie zamierzam go sprzedawać cokolwiek by się działo - Jak nie MUSZĘ to nie sprzedam :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •