Strona 1 z 13 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 122

Wątek: Zła praca silnika M62 po ostrej jeździe

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    189
    BMW
    BMW
    Skąd
    Polska

    Zła praca silnika M62 po ostrej jeździe

    Witam

    Panowie i Panie mam taki problem że kiedy troche poszaleje autkiem tzn. silnik wkręcam na większe obroty niż zwykle czyli tak 4,5 tys. to silnik przestaje palić na wszystkie cylindry , spala ogromne ilości benzyny i nie przyspiesza . Ogólnie mam problem z obrotami na biegu jałowym jak kilka osób na tym forum , czy to może być polączone taką reakcją silnika po ostrej jeździe ? .A jeśli nie to co może być nie tak że silnik tak dziwnie reaguje ??? cewki ? świece ? Silnik 4,4 M62 bez gazu w automacie , autko przedliftowe .


    Pozdrawiam i czekam na pomoc .

  2. #2
    Banned
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    365
    BMW
    E38 4.4 97' i E38 750iL 98' INDIVIDUAL
    Skąd
    Warszawa
    Cewki, przewody, czy świeczki to problem z pracą silnika na zimnym. Mógł by się dławić, strzelać z rury, czy wariować z obrotami. Może trochę więcej szczegółów, jak chodzi na zimny, czy bierze olej, emisja spalin itd? Sądzę że nie ma co wszczynać dyskusji i spekulować czy to cewka, czy sonda, a może uszczelka, albo filtr... Zbyt mało informacji żeby stwierdzić coś na pewno. Sprawa naturalna że należało by podłącz pod komputer i sprawdź błędy, do tego w końcu to służy. Będąc w warsztacie zwróć też uwagę czy nigdzie z pod niego nie cieknie.

    Poza tym mam wrażenie że E38 to nie wyścigówka... taka moja mała prywatna wskazówka :x

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    189
    BMW
    BMW
    Skąd
    Polska
    Cytat Zamieszczone przez ginspirations
    Cewki, przewody, czy świeczki to problem z pracą silnika na zimnym. Mógł by się dławić, strzelać z rury, czy wariować z obrotami. Może trochę więcej szczegółów, jak chodzi na zimny, czy bierze olej, emisja spalin itd? Sądzę że nie ma co wszczynać dyskusji i spekulować czy to cewka, czy sonda, a może uszczelka, albo filtr... Zbyt mało informacji żeby stwierdzić coś na pewno. Sprawa naturalna że należało by podłącz pod komputer i sprawdź błędy, do tego w końcu to służy. Będąc w warsztacie zwróć też uwagę czy nigdzie z pod niego nie cieknie.

    Poza tym mam wrażenie że E38 to nie wyścigówka... taka moja mała prywatna wskazówka :x
    Silnik nie bierze oleju , jeśli chodzi o wycieki to jest tylko lekkie zawilgocenie z pod uszczelek pokrywy zaworów , następna sprawa to jeśli jest zimny to nie ma żadnych problemów . Więc co jest nie tak ?

    PS. Może E38 to nie wyścigówka ale silnik 4,4 po coś tam jest :)

  4. #4
    Banned
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    365
    BMW
    E38 4.4 97' i E38 750iL 98' INDIVIDUAL
    Skąd
    Warszawa
    U mnie również jest 4.4 i to jeszcze delikatnie podrasowany ale to nie oznacza że nim szaleje, przede wszystkim dlatego że to nie auto do takich zabaw.

    Wracając do tematu. Skoro na zimny nie ma żadnych objawów, problemów z odpalaniem etc to nie ma mowy o problemie ze świeczkami, przewodami, czy cewkami, a to już pół biedy bo same świeczki to wydatek blisko 400zł (mowa o zwykłych, nie platynie i przy porządnych zniżkach). Nie wspominając już o cewkach zapłonowych. Oczywiście przy założeniu że ich termin eksploatacji nie został przekroczony. Uszczelki pod pokrywą to problem który też należało by wyeliminować, bo w przeciwnym wypadku można sobie jedynie zaszkodzić. Nie jestem w stanie jednoznacznie powiedzieć Ci co jest nie tak. Tak jak powiedziałem jest zbyt mało informacji, aby można było chociażby spekulować na temat przyczyn i ich skutków. Czynników może być kilka i naprawdę próba oszczędzania na diagnostyce komputerowej nie ma sensu. Eliminowanie wszystkich potencjalnych źródeł będzie kosztowniejsze niż diagnoza i naprawa konkretów. Osobiście podejrzewam że może być to jedynie problem z podawaniem mieszanki, ale należało go przyzwoicie zdiagnozować.

    Jak dojdą magicy do przyczyny to daj znać. Sam jestem ciekaw rozwiązania...

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    189
    BMW
    BMW
    Skąd
    Polska
    Witam


    A więc dziś rano zapalam silnik i dość długo kręcił aż odpalił . Więc cos może być jednak nie tak z tym zapłonem ? Oczywiście na diagnoze pojade lecz szukałem tu na forum drobnej wskazówki .

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Podłącz go pod kompa i będziesz wiedział co jest nie tak. Tylko znajdź dobrego elektronika od bmw a nie pierwszego lepszego.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    139
    BMW
    e38 740 4.4 manual 06.97
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez ginspirations
    Poza tym mam wrażenie że E38 to nie wyścigówka... taka moja mała prywatna wskazówka :x
    wiadomo ze nie wyscigowka. ale nie ma co przesadzac. to nie jajko ani zabytek klasy zero. 6,5 do setki 240km/h prawie 300KM i ponad 400NM nie tylko do dostojnego przetaczania sie przez miasto sluza. i bynajmniej krecenie silnika do 4,5k nie powinno mu w zaden sposob szkodzic to nie diesel (chociaz nawet diesle sie tak albo wyzej kreca).

    tylko jak sie bawisz to odpal sobie test 7 i kontroluj temperature plynu bo jak przegrzejesz silnik to kaplica.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    240km/h coś kolego słabo ci te idzie a 6,5 do 100 to masz chyba licznikowe :)


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

  9. #9
    Banned
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    365
    BMW
    E38 4.4 97' i E38 750iL 98' INDIVIDUAL
    Skąd
    Warszawa
    740iA (w "standardzie") ma chyba v max 250, oraz 7sek. (choć osobiście nie kręciłem go na maksimum - ale na autostradzie doszedłem do 230 bez najmniejszego problemu). Teoretycznie manualna skrzynia ma 6,6, ale myślę że to raczej pobożne życzenie przeciętnego zjadacza chleba. Tak czy inaczej z całą pewnością osiągi są imponujące i mało które auto jest mu w stanie dorównać. Z tym że pamiętajmy że auto ma już swoje lata. Przy ostrej jeździe trzeba pamiętać o utrzymaniu naprawdę nienagannego stanu technicznego. Nie ma mowy o gadkach typu "lekko się poci z pod uszczelek pokrywy", czy zamiennikach. To jak kto jeździ to jego prywatna sprawa, ja po prostu uważam że nie warto zajeżdżać takiego auta jak E38 740, czy 750.

    Wracając do sedna problemu.
    Cytat Zamieszczone przez pasjonat
    A więc dziś rano zapalam silnik i dość długo kręcił aż odpalił .
    Czy poza "dłuższym" kręceniem rozrusznika wystąpiły inne objawy? Problem z elektryką, albo falowanie obrotów, czy strzały z rur? Jeśli podejrzewasz problemy z zapłonem to odpowiedź sobie na podst pytania. Kiedy wymieniałeś świeczki i na jakie. Podobnie z cewkami zapłonowymi (mają zbliżoną żywotność) i akumulatorem. Sprawdź napięcia, alternator etc.

    Ja jednak w dalszym ciągu trzymał bym się że to nie jest problem związany z zapłonem. Prawdopodobnie jest kilka czynników które wymagają doprowadzenia do odpowiedniego stanu. Zacznij od uszczelek bo tak jak mówię to nie jest błahostka. Jeźdź na diagnozę i niech sczytają błędy. Podejrzewam że mogą też być do wymiany sondy, czujnik temp lubi padać (chyba koło 250zł szt).

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    Jak Nikos napisał 6,5s do setki to na pewno 4,4 z automatem nie wyrobi nawet 5,4 miałoby problem :)

    Co do ceny świec to za 350zł można mieć 8szt nowych platynowych 4 elektrodowych NGK :)

    Najlepiej jedź na kompa i sprawdź o co biega:)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •