Strona 11 z 13 PierwszyPierwszy ... 910111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 122

Wątek: Zła praca silnika M62 po ostrej jeździe

  1. #101
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    daj spokoj tragizujesz, akurat filrt sie wymienia bo przez niego idzie nowy olej a tutaj jedna cewka z druga stara nie ma nic wspolnego. A padla te cewka bo zalane byly tylko dwie, prawdopodobnie jednak tylko w tej jednej bylo zwarcie. Nie mylmy utrzymywania auta z paranoją, bo okaze sie ze zamiast wiernego slugi mamy nad soba pana. To tylko samochod, po co marnowac pieniadze wyrzucajac coś dobrego po to ''zeby bylo juz wszystko nowe''. Wszystko w granicach rozsądku. Konczaca sie cewka ktora puki co dziala poprawnie nie zaszkodzi silnikowi jak stary filtr. Pojezdzi, jak padnie niedlugo jakaś nastepna to faktycznie mozna wymienic juz komplet. Ale jezeli ta jedna cewka padla od przebicia to nie widze sensu wyrzucania pieniedzy zeby placic drugi raz za cos co juz jest i dziala. Po co to tak gloryfikowac maszyne....

  2. #102
    Banned
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    365
    BMW
    E38 4.4 97' i E38 750iL 98' INDIVIDUAL
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez RockR
    Po co to tak gloryfikowac maszyne....
    Po to by dobrze służyła i dlatego że taka jest procedura. Nie wymienia się jednej cewki, tak jak nie wymienia się jednej świeczki. Jeśli tego nie rozumiesz to nie jestem w stanie Ci tego wyjaśnić. Jedni dbają o swoje auto, inni mniej, a jeszcze inni wcale. Nie wiadomo czy przyczyna padniętej cewki to zalanie olejem. Dlatego mówię że głównym wyznacznikiem powinien być tutaj ich przebieg.

    Cytat Zamieszczone przez RockR
    To tylko samochod, po co marnowac pieniadze
    Nie chciał bym tego bezpośrednio skomentować... Ale powiem w ten sposób, jeśli dla kogoś kto jeździ E38 wymiana cewek zapłonowych to majątek, to nie rozumiem jak można kupować takie auto.

  3. #103
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    majatek czy nie, bez uzasadnienia nie warto. jest duzo tanich rzeczy do e38 ktore mozna wymienic bo nie sa majatkiem tylko jak to wszystko pozbierasz to w sumie wyjdzie ci pol samochodu. Dlaczego akurat cewki? Wentylki felg tez nie sa drogie, a napewno nie trzymają już parametrow w twoim samochodzie, dlaczego ich nie zmienisz??!! Napewno po paru miesiacach ucieknie ci ulamek atm cisnienia, co nie stac Cie na wentylek zeby bylo jak nalezy? A widziałeś jakie masz śrubki w podwoziu pordzewiale?? Co za drogo dla Ciebie kupic pare srubek w aso za nedzne 200zł?? Przecież masz tyle.

    Kolega jeszcze nie odpowiedzial jaki maja przebieg jego cewki, wiec nie wiadomo czy powinien je zmieniac, być może NIE trzeba. Btw... Po jakim przebiegu wg. Ciebie nalezy wymieniac cewki?
    Jezeli przebieg jest duzy to faktycznie warto sobie wymienic, przeciez napisalem to wczesniej!

  4. #104
    Banned
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    365
    BMW
    E38 4.4 97' i E38 750iL 98' INDIVIDUAL
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez RockR
    Napewno po paru miesiacach ucieknie ci ulamek atm cisnienia, co nie stac Cie na wentylek zeby bylo jak nalezy? A widziałeś jakie masz śrubki w podwoziu pordzewiale?? Co za drogo dla Ciebie kupic pare srubek w aso za nedzne 200zł?? Przecież masz tyle.
    No i tutaj znowu nie masz racji. Bo akurat wentyle mam nowe. W zeszłym miesiącu kupowałem zimówki

    Co do korozji... U mnie nie znajdziesz jednego rudawego nalotu, a co dopiero korozji. To był właśnie jeden z dwóch powodów dla których kupiłem ten egzemplarz. Jeśli masz życzenie to mogę przesłać Ci zdjęcie całego podwozia mojej 740.

    Mam nadzieję że na tym zakończymy tę dyskusję. Wydaje mi się że mocno odbiegamy od tematu przewodniego, a takie zaśmiecanie jest bez sensu. Masz swoje zdanie i masz oczywiście do niego prawo, ale nie narzucaj swojej myśli innym.

  5. #105
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    189
    BMW
    BMW
    Skąd
    Polska
    Panowie spokojnie po co te nerwy ... ? autko ma 286 tys. przejechane cewki są od nowości .Kolega RockR pisze że to wina oleju i ja też tak sądze bo były dość mocno zalane te 2 cewki olejem , jedna całkowicie padła więc ją wymieniłem . Jeśli znowu padnie jakaś cewka to wymienie komplet i po problemie .


    Pozdrawiam

  6. #106
    Banned
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    365
    BMW
    E38 4.4 97' i E38 750iL 98' INDIVIDUAL
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez pasjonat
    autko ma 286 tys. przejechane cewki są od nowości
    No więc prawdopodobnie nadszedł ich czas. Moja ma 212tyś i przy 207 3 cewki zawołały o pomstę do nieba... Radzę obserwować/sprawdzać pozostałe cewki.

  7. #107
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    189
    BMW
    BMW
    Skąd
    Polska
    Cytat Zamieszczone przez ginspirations
    Cytat Zamieszczone przez pasjonat
    autko ma 286 tys. przejechane cewki są od nowości
    No więc prawdopodobnie nadszedł ich czas. Moja ma 212tyś i przy 207 3 cewki zawołały o pomstę do nieba... Radzę obserwować/sprawdzać pozostałe cewki.
    Tak jak pisałem jeśli coś będzie nie tak to leci cały komplet do wymiany :)

  8. #108
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    139
    BMW
    było e38 740iA M60B40
    Skąd
    Malechowo
    A jeszcze lepiej tu uszczelnic pokrywe zaworow zeby cewek nie zalewalo olejem,czyli wymienic uszczelki::D, i wymienic wszystkie cewki na nowe, zeby juz nie wracac do tematu;).A stare jesli sa jakies jeszcze dobre, to zachowac na ewentualna awaryjna wymiane w razie,,w", tak czy siak sie nie zmarnuja;)...
    ...ther's no better way to flyy...

  9. #109
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    189
    BMW
    BMW
    Skąd
    Polska
    Cytat Zamieszczone przez MichalV8
    A jeszcze lepiej tu uszczelnic pokrywe zaworow zeby cewek nie zalewalo olejem,czyli wymienic uszczelki::D, i wymienic wszystkie cewki na nowe, zeby juz nie wracac do tematu;).A stare jesli sa jakies jeszcze dobre, to zachowac na ewentualna awaryjna wymiane w razie,,w", tak czy siak sie nie zmarnuja;)...
    Witaj

    Pokrywa uszczelniona :) co do cewek czas pokaże .. ;)

    Pozdrawiam

  10. #110
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    pasjonat ile kosztowalo Cie uszczelnienie pokrywy (chyba ze robiles dwie) ile tam idzie uszczelek no i napisz czy cena za ASO czy zamiennik. Jak czasochlonna robota, ew. ile sobie krzycza za robocizne?

    U mnie to nalezy koniecznie uszczelnic bo wali z boku od kierowcy

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •