Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: [mechanika] Problem z xenonami

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    89
    BMW
    e65 745
    Skąd
    wodzislaw slaski

    [mechanika] Problem z xenonami

    Witam mam nastepujacy problem. Slabo swieca mi swiatla xenonowe. Myslalem ze to zarowki sa stare i zle swieca wiec je wymienilem ale niepomoglo zawiele . zastanawiam sie czy mozna od srodka wyczyscic soczewke bo moze zaszly jakims syfem .

  2. #2
    Soczewki i klosze potrafią sporo światła zatrzymać jeśli nie są idealnie przejrzyste :/ A z wiekiem szczególnie klosze tracą swoje parametry. Przeczyść soczewki i klosze i zobaczysz. To najtańsze do zrobienia na początek.
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    89
    BMW
    e65 745
    Skąd
    wodzislaw slaski
    OK. Tylko czym wyczyscic soczewki.? Tak myslalem ze moze spirytus ??

  4. #4
    Najpierw to spróbuj samą miekką szmatką. Soczewka nie jest tak bardzo delikatna jak np odbłyśnik także można ją spokojnie szmatką potraktować.
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    395
    BMW
    A6-na razie
    Skąd
    Biała Podlaska
    Dobrze się czyści szmatkami do czyszczenia ekranów LCD..sprawdzone nie zostawia smug
    Czasami wychodzi lepiej niż planujesz-pomyślał chłop gdy rzucił młotkiem w kota a trafił w teściową

  6. #6
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Najlepiej rozbierz całą lampę, przy okazji załóż ładne ringi CCFL bo fabryczne to kaszana :D
    Wszystko co jest odbłyśnikiem czyść delikatnie suchymi i czystymi wacikami higienicznymi, soczewkę jak gierobiala mówił szmatką do LCD a szkła wal do zmywarki ;D ;D ktoś tak zrobił, genialny ludź ;D na pewno efekt perfekcyjny :)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    55
    BMW
    740d e65, 740d M f01
    Skąd
    Opolskie
    Też chciałem rozebrać lampy bo słabo świecą niestety poza klamrami są połączone niezwykle mocnym silikonem, kiedyś czytałem na nimieckim forum siódemki że najlepiej wstawić lampę na 20 minut do piekarnika żeby klej puścił?!?!
    lajba2 znalazłeś jakiś sposób na otwarcie twoich lamp? Jakie żarniki xenonowe ma E65 D1S czy D2S?
    Jakby ktoś był chętny to mogę podesłać linka do nowych szkieł lamp przednich cena 69 euro sztuka, z tego co mi powiedział niechętny jest do wysyłki za granicę, ale mam rodzinę w Niemczech i przez nich będę to załatwiał na dniach. Gdyby ktoś był chętny na taki komplet szkieł to niech się skontaktuje ze mną.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Volumax
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    415
    BMW
    Corvette C7, BMW BMW X6 40d, Jeep Grand Cherokee Summit
    Skąd
    Warszawa
    a ja myślałem że w e65 klosze są plastykowe 8/

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    55
    BMW
    740d e65, 740d M f01
    Skąd
    Opolskie
    tak podobno właściwa nazwa to szkło poliwęglanowe, czyli plastik

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •