Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: [mechanika] Drgania na karoserii

  1. #1
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec

    [mechanika] Drgania na karoserii

    Mam jeszcze jeden problem techniczny odczuwam drgania na karoserii jak siedzę na fotelu na wolnych obrotach, obroty raczej nie falują są stabilne, po odpaleniu nie kopci czyli odma niby ok choć jak wyciągne bagnet to słychać zasys powietrza ale poprzedni właściciel ponoć wymieniał czy to może być wia poduszek silnika to ą takie dziwne drgania rano na ssaniu nie występują dopiero jak się nagrzeje pzy oobrotach 600 czasem jak włącze klimę to tego nie ma i jak ostatnio były przymrozki to występowało to w mniejszym stopniu jakby guma w poduszkach była twardsza i tak nie drgał może miał ktoś taki przypadek będę wdzięczny za opinie.

  2. #2
    Wszystko wskazuje na poduszki silnika

    Przy konkretnych obrotach przenoszą wibracje na karoserię dlatego może być to nieodczuwalne na zimno kiedy obroty są wyzsze.

    Najważniejsze, że silnik chodzi równo
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    u mnie jest to samo a nikt nie potrafi mi pomóc :(

    Nie masz błędów na kompie? bo u mnie nie ma już żadnego a i tak buja (coraz mocniej)

  4. #4
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    dzięki, a czy warto kupić zamienniki czy jeżeli chodzi o poduszki to tylko ori, bo wydaje mi się że to jest dość poważna część slnika, chyba że się mylę.

    Cytat Zamieszczone przez RockR
    u mnie jest to samo a nikt nie potrafi mi pomóc :(

    Nie masz błędów na kompie? bo u mnie nie ma już żadnego a i tak buja (coraz mocniej)
    nie, byłem też ostatnio u mechanika w innej sprawie i robili mi diagnozę żadnych błędów

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    a jak brzmi praca silnika?? jest zupelnie cichutko i gładziutko czy słychać delikatnie "chwianie" (wiem, nazmyslalem strasznie :P), i po 2. czy jak wcisniesz mu gaz do oporu na wolnych to czuć w pewnym momencie taki wyczuwalny "uskok"/"tąpnięcie" ??

  6. #6
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    silnik chodzi raczej równo i "cicho" jeżeli chodzi o obroty mam tylko drgania silnika jako całej bryły na poduszkach przy wolnych obrotach, a wciskając gaz do dechy obroty idą równo w górę, na biegu również w trybie sport nawet do 6000tyś bez żadnych szarpnięć czy drgań

  7. #7
    Właśnie jeszcze raz czytałem wątek i dobrze mi się zdawało, że silnik pracuje równo. A to podstawa.


    Stąd wnioskuje, ze to właśnie poduchy
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  8. #8
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    dokładnie tak jest i nie wiem czy można myśleć o zamienniku czy poduszki to tylko ori

  9. #9
    Cytat Zamieszczone przez lockbud
    ...czy można myśleć o zamienniku czy poduszki to tylko ori
    Nie mam pojęcia. Nie zakładałem zamienników, więc niech może ktos kto to robił zabierze głos
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    musze posluchac na najblizszym spocie w pzn jak pracuje zdrowa m62, bo chyba nie ocenię tego na oko... :/ wiadomo ze praca silnika to nie jednostajny syk jak odkurzacz :D

    Ale rozumiem, że jak przyłożysz łapę to silnik drży sobie delikatnie??

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •