Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: [mechanika] Czujnik temperatury

  1. #1
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec

    [mechanika] Czujnik temperatury

    Witam ostatnio padł mi czujnik temperatury płynu co daje info do silnika 3,0i m60, a w zasadzie to kabelek przy kostce się urwał, ale przed awarią temperature na teście nr 7 miałem około 90 stopni i spalanie na kompie około 18l. W czasie gdy czujnik był uszkodzony miałem problemy po odpaleniu ale póżniej jak temperatura doszła do pionu było już dobrze, a spalanie na kompie nawet 15l. Teraz gdy kabelek jest polutowany odpala dobrze, ale spalanie wróciło do 18l i temperatura 88 do 92 stopni max czy może temperatura jest za niska i spala więcej, czy zmienić czujnik. Czytałem trochę na forum i wychodzi że dobra temperatura to ponad 100 stopni, czy może być że czujnik podaje zbyt niską temperaturę i spala więcej, a przy uszkodzeniu wchodził w tryb awaryjny i podawał optymalne wartości i spalanie spadło........będę wdzięczny za podpowiedzi pozdrawia

  2. #2
    Cytat Zamieszczone przez lockbud
    Czytałem trochę na forum i wychodzi że dobra temperatura to ponad 100 stopni
    Ale to chyba silniki M62

    Mam taki sam motor co Ty :D temperature też trzyma 85-90 stopni :D a spalaniu w testach bym aż tak bardzo nie wierzył :what:
    Cеребряный бумер

    20'' inch ALPINA Wheels

    Moje Przywitaj sie ;D http://7er.pl/showthread.php/2460-e3...ighlight=Witam

  3. #3
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    czyli m60 mogą mieć taką temperature i jest to normalne, dzięki pozdro.....

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •