Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: [ elektryka] navi

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    139
    BMW
    e38 740 4.4 manual 06.97
    Skąd
    Poznań

    [ elektryka] navi

    taki problem - nie wyswietla mi navi - tak juz kupilem auto (ekran 4:3). tzn ekran sie wlacza ale widac na nim tylko jakies pionowe niebieko czarne zaklucenia. nic nie da sie zobaczyc. ekran czasmi zmienia kolor i uklad tych pionowych kresek.
    czy moze mial ktos cos takiego i czy sa gdzies w miare latwo dostepne jakies kostki od navi zebym mogl sprawdzic czy gdzies cos sie nie wypielo ??

    i pytanie drugie bo mam zablokowane funkcje kompa na desce. wiem ze przez wpisanie sumy 5 ostatnich cyfr vin moge odbblokowac. (w e32 mi sie udalo ale tam komp mial guziki i nawet jak slabo wyswietlal to nie bylo problemow zeby wpisac) tylko czy te numery tylko na navi mozna wpisac czy jest jakis trick zeby to zrobic ??

  2. #2
    Odblokowanie testów zegarów robi się na samych zegarach. Przytrzymujesz prawy guzik, wybierasz test np. 03 i zatwierdzasz lewym. Jak pojawi się LOCK ON, wciskasz lewy, aż do uzyskania pożądanej wartości i zatwierdzasz prawym. Potem jeszcze raz wybierasz żądany test i zatwierdzasz prawym. Powinno działać. ;)

    Co do navi, pewnie padła Ci synchronizacja (jeden z kolegów na forum ma podobne objawy, ale po wyłączeniu i włączeniu ekranu ekran się stabilizuje. Myślę, że najsensowniej będzie zmienić ekran.

  3. #3

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    139
    BMW
    e38 740 4.4 manual 06.97
    Skąd
    Poznań
    jutro powalcze z odblokowaniem.
    a to wlaczenie i wylaczenie ekranu to ktoryms z przyciskow przy navi ?? bo nigdy tego nie obslugiwalem bo od zakupu nie dziala a w e32 bylo zupelnie inaczej :)
    jak nie pomoze to gdzies musze chyba pod kompa sie podlaczyc i moze tam mi powie czy to ekran czy navi. i pewnie zakupy beda konieczne.
    ale jak juz kupowac ekran to moze 16:9 odrazu ?? bo ten kaseciak troche nie pasuje.......

  5. #5
    Cytat Zamieszczone przez happy129
    jak juz kupowac ekran to moze 16:9 odrazu ?? bo ten kaseciak troche nie pasuje.......
    w 16/9 też jest kaseciak, tylko schowany za ekranem....

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    139
    BMW
    e38 740 4.4 manual 06.97
    Skąd
    Poznań
    hmm ale juz go nie widac :) zmieniarka w bagarzniku dziala wiec presji na nowe radio nie mam. ale jakis dostep do komputera chcialbym miec. i tu pewnie nowy ekran no i nie powiem ze wiekszy i bez widocznego zabytkowego kaseciaka by byl milym upgrade'm. tylko czy to bedzie normalnie dzialalo z ta navi ktora ma i reszta auta - czy moze cos jeszcze musi byc wymienione ??

  7. #7
    Cytat Zamieszczone przez happy129
    czy to bedzie normalnie dzialalo z ta navi ktora ma i reszta auta
    Z tego co wiem to ekran 16/9 działa ze wszystkimi wersjami navi. Jedynie może być potrzeba zmiany tunera tv żeby "umiał" wyświetlać obraz w formacie 16/9 a nie tylko 4:3. Także wszystko zależy od tego co tam masz w bagazniku zamontowane :)
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    139
    BMW
    e38 740 4.4 manual 06.97
    Skąd
    Poznań
    dzieki wielkie. to teraz czas poszukac jakiegos speca z komputerem (ktory potwierdzi usterke) z zaczac poszukiwania ekranu 16:9.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    139
    BMW
    e38 740 4.4 manual 06.97
    Skąd
    Poznań
    zegary odblokowane :) wielkie dzieki :)

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    139
    BMW
    e38 740 4.4 manual 06.97
    Skąd
    Poznań
    to zeby nie robic nowego tematu .

    jak mozna resetowac srednie spalanie na liczniku ??
    monitor na konsoli nie dziala a przyciskami jakie sa na desce mi sie nie udalo - moze nie trafilem dobrego.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •