Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Autronic do e32 730i

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    184
    BMW
    BMW E32 730i
    Skąd
    Jelenia Góra

    Autronic do e32 730i

    Witam.

    Mam pytanie co myślicie o założeniu do betki czegoś takiego

    UKŁAD STERUJĄCY AUTRONIC AL-700 KOMPLET

    http://allegro.pl/item800828756_ukla...0_komplet.html

    Czy może ktoś takie coś ma u siebie i ma lepsze osiągi i niższe spalanie.???

    I czy jak bym chciał coś takiego założyć to muszę kupić coś jeszcze żeby udawało wtryski żeby wszystko grało i śmigało czy w zupełności wystarczy ten zestawik :D

    Proszę o wypowiedzi bo nie wiem czy opłaca mi sie inwestować w to cudo ;)
    Będziesz Miał Wszystko
    BMW i reszta samochodów

  2. #2
    Miałem takie coś w e34. Generalnie to całkiem fajna centralka, ale nie ma się co oszukiwać. To tylko druga generacja, pozostaje ryzyko strzału i osłabione przez mikser osiągi tak na gazie jak i na benzynie.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    184
    BMW
    BMW E32 730i
    Skąd
    Jelenia Góra
    No ale moja nie strzela na gazie to można się nad tym zastanowić zawsze lepsze to niż nic.
    Bo teraz nie mam żadnego sterowania tym gazem bo na przewodzie do miksera jest tylko śruba która jest cały czas w tym samym miejscu.

    A zastanawia mnie czy w miarę przy spokojnej jeździe jest mniejsze spalanie z tym cudeńkiem czy nie ma za bardzo różnicy ??
    Bo teraz kręci mi się i ciągnie do 4000 rpm później obroty rosną ale już nie czuć tego wciskania w fotele ale prędkość rośnie powolutku.
    Będziesz Miał Wszystko
    BMW i reszta samochodów

  4. #4
    Ja bym za te pieniądze zastanawiał się nad zamontowaniem BLOS-a.

    Zamontowanie silnika krokowego na pewno wpłynie korzystnie na pracę silnika, nie spodziewałbym się jednak cudu. Szybkość reakcji silnika krokowego nie jest zbyt duża, poza tym cały czas masz w dolocie zwężkę w postaci miksera.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    184
    BMW
    BMW E32 730i
    Skąd
    Jelenia Góra
    No jest ten mikser.

    A jak bym chciał zamontować ten BLOS to normalnie zostawiam przepływówkę i przed nim go montuje. I co on daje i jak wpływa na pracę silnika ???
    Będziesz Miał Wszystko
    BMW i reszta samochodów

  6. #6
    BLOS jest mikserem o zmiennym przekroju. Na temat montażu BLOS-a było trochę również na naszym forum, wraz ze zdjęciami, zatem proponuję przeszukać. Co daje? Nie stanowi tak drastycznego ograniczenia dla układu dolotowego jak mikser, przez co samochód ma lepsze osiągi (na benzynie również). Poprzez sensowne dawkowanie paliwem wpływa na mniejsze zużycie silnika w czasie (wypalanie gniazd zaworowych z powodu zbyt ubogiej mieszanki). To tak w skrócie.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    184
    BMW
    BMW E32 730i
    Skąd
    Jelenia Góra
    Dzięki wielkie za info poczytam sobie trochę i zastanowie się nad wyborem.

    PZDR :D
    Będziesz Miał Wszystko
    BMW i reszta samochodów

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •