Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: [mechanika] Silnik M62B35

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    213
    BMW
    M62B35 iA.
    Skąd
    Podkarpacie.

    [mechanika] Silnik M62B35

    Mam pytanie ,czy chcąc dostać się aby dokręcić pompę oleju w tym silniku[M62B35],można to zrobić jedną z dwóch uszczelek,ponoć ,są dwie uszczelki pod miskę mała i[ cała] duża,czy jest możliwość dokręcić ową pompę przez odkręcenie małej uszczelki[chcę kupić własnie uszczelkę i nie wiem którą],mam od nie dawna auto z tym silnikiem i nie wiem czy to prawda,natomiast wiem ,że lubią się poluzować śruby pompy, chcę przejść z oleju 10W[z takim kupiłem i prolongowałem go z nie wiedzy] na 5W lub 0W ,więc jest okazja to zrobić :? .

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kataniarz
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    274
    BMW
    e38 735iA
    Skąd
    Jarocin
    Kolego co z ta pompa to niewiem i uszczelka ale taka zmiana oleju to niezbyt dobre rozwiazanie mozesz wypłukac silnik i narobic sobie wielkich kosztów naprawy!

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Tomar
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    159
    BMW
    E38 m62b44 , E39 m62b44
    Skąd
    Warszawa
    Zdjęcie małej miski wystarczy. Olej zmien czym prędzej na syntetyk bo na taki został zaprojektowany ten silnik. Tym bardziej ze zblizaja sie niskie temperatury. Poszukaj na forum bo temat wałkowany od lat. Odnosnie wypłukania silnika - spokojnie, to nie polonez jezdzący na selektolu. Trzeba skonczyc ze stereotypami minionej epoki.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kataniarz
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    274
    BMW
    e38 735iA
    Skąd
    Jarocin
    Kurcze uczylem sie za mechanika i wiesz ze zawsze takie eksperymenty konczyly sie stukaniem klawiatury>Niewiem moze w V8 jest inaczej i sie myle !

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    213
    BMW
    M62B35 iA.
    Skąd
    Podkarpacie.
    Zgadza się temat wałkowany i wiem ,że te silniki jeżdzą właśnie na 0W,zejdę na 5W a potem na 0w ,tak dla pro-formy, głównie chodziło mi o małą uszczelkę,co by dobrać sie do pompy,wiem ,że syntetyk nie szkodzi nawet silnikom ze wskazaniem na mineralny,co do wypłukania nie boję się tego ponieważ zalecany olej to zalecany.,dużo osób od razu przeszło z 10W na 0W i jeszcze byli żdziwieni bo mniej silnik im brał na 10 000km . dzięks panowie.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Tomar
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    159
    BMW
    E38 m62b44 , E39 m62b44
    Skąd
    Warszawa
    Na przyklad moj e39 540i po zakupie od barana ktory męczył go na półsynetyku z przebiegiem 250tys km powrót do synetetyka, 740i po zakupie przy 270tys km j.w. tez od razu powrót na syntetyk. Zadnych wycieków, oba mają obecnie ok 400tys km.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kataniarz
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    274
    BMW
    e38 735iA
    Skąd
    Jarocin
    to oki ja za male 5tys olej mam do wymiany to zaleje jakas 5 lub 0

  8. #8
    Jak wcześniej pisano. Nic się nie powinno stać złego.

    Ja mam wlany 5W/30 i jest OK :)

    Co do pompy oleju, to mała miska wystarczy. Uszczelka jest metalowa część nr 4 a sprawdź śruby skręcające pompę (11 sztuk) i te trzymające pompę. Naciąg łańcucha reguluje się dystansem nr 6

    W M62 problem pomp raczej nie dotyczy, ale nie zaszkodzi sprawdzić. Luz łańcucha to 1 cm w środkowej części

    Powodzenia
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    Mała miska starczy zalewaj śmiało Castrol Edge Sport 0W-40 to olej dedykowany do tego silnika vanosy nie znoszą oleju półsyntetycznego i jak ktoś napisał zima idzie a Ow oznacza lepsza ochronę silnika przy starcie :) Ja jak kupiłem moje 3,5 z vanosem to też właśnie miałem 10W-40 przeszedłem na syntetyk i zmiany są tylko na plus :)

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    213
    BMW
    M62B35 iA.
    Skąd
    Podkarpacie.
    Dzięki koledzy,pzdr... Dziś zamówiłem Castrola Edge http://moto.allegro.pl/item810113161..._I_krakow.html ,dzwoniłem odnośnie ceny[119,x] pytam czemu tak tanio,---'proszę pana wszyscy o to pytają ,myślą ,że wodą handlujemy,myśli o podniesieniu ceny,bo ma problem z tłumaczeniem dlaczego tak jest? '

    Panowie co sądzicie o tym oleju i cenie,jesli się sprawdzi to pewnie warto ,żeby wszyscy wiedzieli o takiej aukcji , pzdr... ;)

    MOD: proszę edytować posty! : specjalnie puściłem to na nowo,żeby więcej osób zerknęło na cenę oleju,póżniejsze posty na dalszych stronach są mniej zauważalne,-sorry... :|

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •