Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Wątek: Wymiana uszczelki pokrywy zaworów

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    139
    BMW
    było e38 740iA M60B40
    Skąd
    Malechowo

    Wymiana uszczelki pokrywy zaworów

    Panowie jakie znacie szybkie sposoby wymiany uszczelki pod pokrywa zaworów?, Nie znalazłem szczegółow na forum.Własnie jestem w trakcie wymiany, ale ta listwa z elektronika co do cewek prowadzi mi przeszkadza i ostatnie sruby od strony wew. silnika ni epozwalaja mi jej wyjac.Sylwek7 masz jakie spomysły??Tam, jest ciasno jak szlag;/.Nie wiem jak wymontowac ta listwe, bo tam sa jakies zatrzaski czy klamry metalowe i boje sie ze cos urwe:).POzdrawiam
    ...ther's no better way to flyy...

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar cutthr0at
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    146
    BMW
    735i 99'
    Skąd
    Bedford
    Ja oddalem do mechanika: http://uslugi.nie-spamuj.eu na 3 godziny, kosztowalo mnie to 40zl + uszczelki i te gumowe podkladki pod śruby.
    Ostatnio edytowane przez cutthr0at ; 29-07-2015 o 09:34

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    139
    BMW
    było e38 740iA M60B40
    Skąd
    Malechowo
    chodzi o to ze juz rozebrałem:(, tylko ni emoge sciagnac pokrywu zaworow, i dlatego sie pytam was czy jest ktos w stanie mi pomoc;/.Nie wiem co mnie pokusiło;/.Przeszkadza mi ta plastikowa listwa z kablami co ida do cewek nie wiem jak to zdemontowac, i nie wiem czy trzeba silnik jakos przechylic??Baedzo prosze was o szczegołowe rady:).Zebym wiedział ze to tak bedzie to bym podjechał do mechanika, ale głupota to głupota:(
    ...ther's no better way to flyy...

  4. #4
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Ja u siebie jak wymieniałem 3,0i 94r. to musiałem odkręcić dwie nakrętki klucz 10 trzymały tą obudowe przewodów, wypiąć cewki i energicznym ruchem pociągnąć za tą obudowę do góry i wszystko się ładnie powypinało. Robiłem tak dwie strony i nic nie pękło, trzeba tylko bardzo uważnie zakładać pokrywę z nową uszczelką mnie z jednej strony niestety trochę się zawineła i miałem dwa razy robotę, a i dobrze jest też wymienić te okrągłe uszczelki pod śruby dostępne tylko w serwisie ale są tanie około 1zł i ponoć w miescu łączenia obudowy łańcucha rozrządu a korpusu silnika dać kropkę silikonu temperaurowego, pozdrawiam.

  5. #5
    7ka
    Gość
    spokojnie

    to wszystko mozna zdjac,podczepic itp ;)

    robiem to jakis czas temu wiec dobrze nie pamietam ale stojac przed silnikiem to pewnie mowisz po tej lewej str..

    tak jak powiedzialem,to mozna ladnie zdjac tylko ta wiazke z kablami.. podczepilem taka opaska plastikowa do czegos innego tak aby bylo wystarczajaco sporo miejsca..

    pamietaj powoli bez pospiechu bo uszczelka moze sie gdzies zagiac i bedzie pryskac olejem

    dekiel z uszczelka powinien wejsc w te rowki, i pamietaj ze z tylu jest bardzo malo miejsca i tego tam mozesz nie widziec.. wiec lustereczko male w reke i jedziesz :D

    pamietaj raz jeszcze.. spokojnie i do celu

    to nie jest skomplikowana sprawa ;)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    139
    BMW
    było e38 740iA M60B40
    Skąd
    Malechowo
    udało sie zdjac pokrywe:),tylko teraz podczas siagania pokrywy cos mi wypadło na zewnatrz silnika;/,Tam wewnatrz raczej podkładek nie było luzem ani nic takiego chyba??;/. i gdzies mi jeszcze wypadła srobka od tej listwy co jest przykrecona na wałek.No nic ide jej szukac ;/.Podkładki gumowe mam pod sruby:).Ide krecic dalej.....Masz racje 7ka spokojnie i powoli bo sobie narobie tylko kłopotow pospiechem:).
    ...ther's no better way to flyy...

  7. #7
    7ka
    Gość
    lepiej niech nic nie wypada a co najgorsze nie wpada :D

    luz,spokoj i opanujesz!

  8. #8
    Dopiero uruchomiłem forum :/ Sorry

    Mam nadzieję że juz po robocie :)

    Jeśli nie, to jak 7ka pisze. Spokojnie. Te dwie listwy o których piszesz to trzymają się na spinkach wtryskiwaczy i zakontrowane sa dwoma nakrętkami. Śrubki zluzuj i dokładnie się przyjrzyj pod jakim kątem sa wtyczki we wtryskach. Można to zdjąć szarpnięciem lub cienkim śrubokrętem wypinając zatrzaski na wtryskach, ale jest tam ciasno i ciemno :/

    Jak odchylisz to sprawa czysta :) Rzeczywiście od strony pasażera jest ciasno a nie daj boże jak masz LPG, to i lewej nie zazdroszczę

    Jedyne elementy co mogą wpaść, to nakrętki, podkładki metalowe lub te gumowe korki uszczelniające

    Nie zapomnij dokładnie wyczyścić dekli (także pod śrubami) i głowicy z resztek gumy i odtłuść wszystko. Przy wkładaniu bardzo uważaj, żeby nie zagięły się te dwa zgrubienia uszczelki z tyłu silnika. Lustereczko jest pomocne ;)

    Powodzenia życzę z mechanikowaniem :P
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    139
    BMW
    było e38 740iA M60B40
    Skąd
    Malechowo
    poodkrecałem wszytkie srubki z dekla, wyjałem wszytkiie podkładki z tych srubek oraz gumowe podkłądki, ale podczas sciagania dekla cos mi wyleciało i nie wiem co ;( .Odkreciłem tez srubki z listwy przed zdjeciem dekla wszystkie z dołu, zeby miec lepsze pole manewru deklem, jedna srubka z tej listwy gdzies mi spadła, moze sie gdzies zawiesiła i jak wyjmowałem pokrywe to poleciała dalej;/.Bo raczej z wewnatrz pokrywy nic nie mogło wypasc.... 8/
    ...ther's no better way to flyy...

  10. #10
    Cytat Zamieszczone przez MichalV8
    ...jedna srubka z tej listwy gdzies mi spadła, moze sie gdzies zawiesiła i jak wyjmowałem pokrywe to poleciała dalej;...
    Oj nie zazdroszczę. Spadająca śrubka to przekleństwo. Poszukaj dokładnie, sprawdź czego Ci brakuje (co mogło spaść) i działaj.
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •