Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 33

Wątek: Wymiana uszczelki pokrywy zaworów

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    139
    BMW
    było e38 740iA M60B40
    Skąd
    Malechowo
    to ma pytanko do was... czy w miejscu gdzie odkreca sie pompa jest tam jakas uszczelka albo oring??bo jesli tak to bym wczesniej zakupił.Tak Sylwek7 czytałem na temat odmy i juz jest zamowiona:D obejzałem co jest ,,5" i niedługo sie za nia zabiore:).Tylko ze sprzedawca za sama odme bez uszczelki i oringu chce 160 zyla w auto didoszak w koszalinie sprzedaje tam tylko czesci do bmw!!Tyle ona kosztuje??
    ...ther's no better way to flyy...

  2. #22
    Tak. Odma kosztuje w granicach 160 PLN ale koniecznie kup uszczelkę pod nią (koszt około 15 PLN) i warto zamówic uszczelki pod kolektor. Są drogie, więc jak znajdziesz, to polecam zamienniki. Są na pewno lepsze niż stare 10-cio letnie wygrzane oryginały ;)

    Co do pompy, to jak nie będziesz jej demontował, to nie są potrzebne żadne O-ringi. Poza metalowo-gumową uszczelką pod mała miskę
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    206
    BMW
    e38 740iA 1999 r.
    Skąd
    Warszawa
    Panowie ,a czy przy operacji sprawdzenia/dokręcenia pompy oleju należy wyposażyć się w jakieś śruby? Na wielu zdjęciach widziałem "lekko zużyte" i pokrzywione.
    Pozdrawiam Jaro

    ex 540i 6b
    ex e39 525i
    ex e38 735iA
    ex e39 540iA

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    139
    BMW
    było e38 740iA M60B40
    Skąd
    Malechowo
    .Sylwek7 obczaiłem jak sie zabrac do wykrecenia samej odmy z tyłu kolektora, ale jezeli chodzi o wymiane uszczelek pod kolektorem dolotowym to boje sie troche bo tam tyle tego jest, kabli i wezykow ,mechanika zaufanego nie mam:( .Troche sie znam na mechanice ale jezeli chodzi i V8 to sie troszke boje:)Jest to bardzo skomlikowane??.Do Jarogmur-Jasne ze jak widzisz krzywe sruby i juz zmeczone to dobrze jest je wymienic na nowe, w dodatku czytałem cos o takej pascie laccocite czy jakos tak to zabezpieczenia srub przed wykrecaniem, sa jej 3 rodzaje od słabszej do mocno zabezpieczajacej srube.Drogie pewnie nie sa te sruby ,a masz spokojniejsza głowe:)
    ...ther's no better way to flyy...

  5. #25
    MichałV8 - no cóż, jak sie boisz, to oczywiście nie ruszaj, bo szkód można narobić :/

    śruby rzeczywiście można posmarować klejem lub lekko uderzyć w gwint, tak żeby zagięły się 2-3 nitki gwintu na śrubie. Wejdzie na pewno, a nie odkręci sie.
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    206
    BMW
    e38 740iA 1999 r.
    Skąd
    Warszawa
    mam jeszcze jedno pytanie. Jakie śruby będę potrzebował przy dokręcaniu pompy oleju, jak fabryczne będą pogięte?
    Pozdrawiam Jaro

    ex 540i 6b
    ex e39 525i
    ex e38 735iA
    ex e39 540iA

  7. #27
    Cytat Zamieszczone przez jarogmur
    mam jeszcze jedno pytanie. Jakie śruby będę potrzebował przy dokręcaniu pompy oleju, jak fabryczne będą pogięte?
    Jeśli będą pogięte, to będziesz potrzebował oryginalnych nowych śrub. Tylko nie wiem dlaczego miałyby byc pokrzywione :/

    Śruby mocujące są dostępne - 1 śruba M8 i 2 nakrętki. Te 11 sztuk co skręcają samą pompę nie są dostępne w ASO :/
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    206
    BMW
    e38 740iA 1999 r.
    Skąd
    Warszawa
    na jakaś zdjęciach widziałem pogięte w "banana" dlatego się pytam. Były bodajże dwie mocno zmasakrowane.
    Pozdrawiam Jaro

    ex 540i 6b
    ex e39 525i
    ex e38 735iA
    ex e39 540iA

  9. #29
    7er Freak Awatar Greg38
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,298
    BMW
    F02 750LxD E65 745i Prins VSI E38 740i Prins VSI
    Skąd
    DE/PL
    Blog
    18
    To byly moje sruby ;D, dopasowalem wlasne ;D

    Tak jak Sylwek pisal, sruby sam mozesz dopasowac. Ten srodek do zabezpieczenia gwintu srub to LOCKTITE:

    Locktite

    A tu masz link do pompy w katalogu do silnika M60, bo glownie tam wystepowal problem pompy:

    Pompa Etk
    Pozdr.

    Greg38

    UWAGA! Pomagam poprzez forum a nie PW lub GG! Masz pytanie - załóż temat i prześlij link a postaram się odpowiedzieć!




    http://7er.pl
    http://bmw.n-sacz.pl
    http://bmw-diag.pl
    http://obd-can.pl
    http://auto-diag.de

  10. #30
    Cytat Zamieszczone przez jarogmur
    na jakaś zdjęciach widziałem pogięte w "banana" dlatego się pytam
    W porządku ;)

    Pytasz a ja staram się odpowiedzieć ;) bądźmy dobrej myśli. A może nie trzeba dokręcać?
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •