Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33

Wątek: Wymiana uszczelki pokrywy zaworów

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    139
    BMW
    było e38 740iA M60B40
    Skąd
    Malechowo
    spadła mi srubka trzymajaca listwe , ktora jest osadzona na mocowaniu wałka;/. Nie moge jej za cholere znalezc... 8/ .Boje sie najgorszego, ze jak zdejmowałem pokrywe to wpadła mi do skrzyni korbowej przez kanał olejowy :razz: Ta srubka była na dolnej czesci głowicy od strony wewnetrznej auta, od strony pasazera..Podejzewam ze musze siagnac miske spuscic olej i sprawdzic....Mam pytanie czy jak przekrece zapłon to moge ustawic skrzynie na neutral i wypchac auto bez jego odpalania???, bo dzis za miske napewno sie nie wezme bo i tak musze kupic uszczelke pod nia, a jade dzis na szkolenie i bede dopiero za tydzien a garaz musze zwolnic;/ :( . Jezdziłem nawet magnesem po misce olejowej ale nie słyszałem zadnych ruchow ciał obcych w niej...
    ...ther's no better way to flyy...

  2. #12
    Cytat Zamieszczone przez MichalV8
    ...czy jak przekrece zapłon to moge ustawic skrzynie na neutral i wypchac auto bez jego odpalania???
    Oczywiście że możesz pchać. Nic złego się nie stanie

    A czy owa śrubka nie leży pomiędzy kolektorem a głowicą? Tam ciemno i ciasno a kolektor ma żebrowanie.

    Obyś znalazł zgubę ;(
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    139
    BMW
    było e38 740iA M60B40
    Skąd
    Malechowo
    no jedna strone zrobiłem, meki było w cholere, ma nadzieje ze z druga strona od kierowcy pojdzie łatwiej:).Odpaliłem ja bez problemu zajarała, tylko denerwuje mnie pewna sprawa..Otoz zawszer mi klekotała czy to ciepły silnik czy zimny, tyle ze wczesniej jak sie nagrzewał tio ciszej klekotał,A dzis po tej wymianie klekocze głosniej na ciepłym i jak spada zokoło 2500-3000 tys obr to jak stado koni by biegło po asfalcie .Starałem sie bardzo dokładnie go wyczyscic w klawiaturze, jechałem patyczkami do uszu i czym sie tylko dało zeby jak najwiecej syfu wyciagnac, cała pokrywe tez wymyłem odtłusciłem. jezdze na magnatec 10w 40 mam koło 240tys przebiegu.Srubki nie znalazłem ale to była srubka z samego dołu pokrywy blizej paazera wiec mysle ze nie padła do srodka silnika.na wałku zauwazyłem ze jedne koncowki krzywek miały bardziej ostry nosek a inne bardziej okragławy, moze to wina wałkow to klekotanie;/?.I dzieki chłopaki za pomoc w tym temacie, bez was bym sie nerwicy nabawił:).Flaszeczka dla was :D, jak nei skrzynka flaszek:D

    Admin
    Pisz po polsku, bo chwilami ciężko zrozumieć co masz na myśli !!!
    ...ther's no better way to flyy...

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    886
    BMW
    BMW E38 740 1994r
    Skąd
    okolice Kalisza
    Co do tego klekotania, to też stawiam na lekko zużyty wałek /dźwigienki .
    Z tym, że w mojej poprzedniej buni odkryłem brak smarowania na częsci wałka i przez to klekotał ;)

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    139
    BMW
    było e38 740iA M60B40
    Skąd
    Malechowo
    moze i tak byc ze wałek nie mam dobrego smarowania, bo czasami na ciepłym jak go odpale to nie klekocze głosno a po chwili sie zaczynaja klekoty;./. Jak tak to co oznacza ze wałki sa do wymiany czy moze wystarczy ze zaleje syntetyk zeby dobrze przepłukał kanały:D
    ...ther's no better way to flyy...

  6. #16
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    dlaczego myslisz ze syntetyk ci wyplucze silnik?

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    139
    BMW
    było e38 740iA M60B40
    Skąd
    Malechowo
    znaczy juz przy najblizszej wymianie sie zastanawiam nad sytetykiem 5w40, bo na magnatecu 10w40 chodzi mi jak klekot a ponoc dobry olej to dobry silnik,ale jak sam wiesz zawsze jest jakies ,,ale".Bo zwsze liczysz sobie koszta w razie,,w". i tak mam zamiar sprawdzic miske czy nie ma tam srub zadnych od pompy wiec poczyszcze tam troche i zaleje go chyba syntetykiem :).Moze popychacze sie ucisza??
    ...ther's no better way to flyy...

  8. #18
    Klekotanie to najczęściej wina starych/zużytych samoregulatorów. Nie oszukujmy się.

    przytarte wałki to faktycznie słabe smarowanie góry silnika i czym prędzej zajrzałbym do pompy oleju czy nie jest luźna i wymienił filtr oleju na markowy. Zdarzało się że np. Filtrony zrywały się i kawałki filtra gdzieś zatykały kanały = kłopoty :razz:
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    139
    BMW
    było e38 740iA M60B40
    Skąd
    Malechowo
    filtry kupuje knechta. Masz racje Sylwekk7, zajze pod miske co tam sie dzieje, moze rzeczywiscie pompa jest luzna... podcisnienie mam w skrzyni korbowej, wiec moze zamiast oleju ssie mi w miejscu łaczenia jej powietrze zamiast tyle oleju ile potrzeba..musze to obejzec...
    ...ther's no better way to flyy...

  10. #20
    Luźna pompa może gubic olej. To skutkuje brakami w smarowaniu

    Jeśli masz silne ssanie w skrzyni korbowej (bagnet/korek) to padła odma. Temat wielokrotnie omawiany :)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •