Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 62

Wątek: BMW e32 750 z Opola

  1. #21
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    33
    Czytałem już opinie i wiem ze wszystko zależy od tego jak ktoś to zamontował, a do silników V byłą sekwencja. Już pisałem ze nie bronie tej z Opola, ani nie jestem zdecydowany konkretnie na V12... Kupie taka żeby była jak w najlepszym stanie ale do silników do 4.0 będę brał manuala. Obojętnie jaki silnik będzie bo OC takie same a spalanie 3-4 litry w ta czy w ta nie robi dla mnie różnicy.

    JA ogólnie auto do użytkowania dziennego ale żeby nie było, ja robię miesięcznie wokół "komina" z 500 (to takie maksimum) i z dwa razu w miesiącu do warszawy (w dwie strony mam 500km. To duży przebieg??

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    605
    BMW
    E32 750 iA '91 M70B50
    Skąd
    z fabryki
    @SMela - 740 a 750 to zupełnie dwie inne, totalnie różne automatyczne skrzynie biegów, prędzej porównać można 750 a 735/730 (R6) bo są to identyczne skrzynie z tym że 4HP24 jest mocniejsza niżeli 4HP22 właśnie dlatego że dedykowana jest do mocniejszego silnika - koło zamachowe jest znacznie większe w 750.

    W odniesieniu do kosztów. Owszem, nie były one małe, jednak byłem na nie gotowy - jak wspomniałem wyżej, wliczone to było w cenę - coś za coś. Uparcie chciałem V12 w wersji shadowline, więc podjąłem wyzwanie :D

    Jeśli jednak miałbym cokolwiek poradzić SMela to radziłbym szukać R6 735 M30B35 (nawet z gazem, tyle że w sekwencji). Dlaczego tak? Bo jeśli cokolwiek walnie, natniesz się np. i silnik się posypie, to prędzej znajdziesz speców do R6 niżeli chętnego do grzebania w V12 .... niestety.

    Rzecz również w tym że przy zakupie V12 działa wyobraźnia... i te oferowane na allegro, nawet z uszkodzoną skrzynią czy silnikiem kuszą wypasikiem.... ale.... wracając do rzeczywistości, bo ta jest w takim przypadku zwykle brutalna - mi się udało, Tobie jednak radziłbym pośmigać z 6-12 miesięcy zadbaną R6 lub V8 730, tyle że taka nie mało kosztuje - właśnie w automacie. Jak padnie i stracisz wolę do automatów to wymienisz na manual... w V12 nie masz takiej opcji.
    usługi i bezpieczeństwo IT
    BMW E32 750iA '91 (magia V12 ) | Ex: BMW E32 735i '87
    Honda VT 1100 chopper
    Schematy E32 (czytelna lista plików)

  3. #23
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    Jednak miej na uwadze że ewentualna zmiana skrzyni automatycznej na manualna w V8 jest też kosztowna i znowu trzeba mieć kogoś kto to zrobi. Więc chyba jednak lepiej szukać w manualu-jednak 4.0 znaleść w manualu to jak wygrać w totka.

  4. #24
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    33
    to jakie auto proponujecie na początek??

  5. #25
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,286
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Cytat Zamieszczone przez amato
    w V12 nie masz takiej opcji.
    Dlaczego nie ma takiej opcji?Manual od 850i i nie ma żadnego problemu,jak by ktoś chciał to mogę się dowiedzieć bo mój kolega rozbiera na części właśnie taką E31.

    Cytat Zamieszczone przez rodzinabmw
    Jednak miej na uwadze że ewentualna zmiana skrzyni automatycznej na manualna w V8 jest też kosztowna i znowu trzeba mieć kogoś kto to zrobi.
    A niby dlaczego?Co w tym skomplikowanego?Jakoś nie zrozumiem...


    Ale tak jak Amato wspomniał że otwierając maskę w V12 uśmiech na twarzy się pokaże zawsze :D Dlatego sprzedaję CLK 320 na rzecz CL 600 :hihi:

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    195
    BMW
    e34m
    Skąd
    torun
    Jesli myslicie, ze zmiana v12 na manual to tylko wymiana skrzyni to wielkie hahah. To sa ogromne koszty - skrzynia, kolo zamachowe, sprzeglo (skromne 3tys PLN), polosie od e31 (sa 2x grubsze), dyfer (choc ten jesli ma 3,91 to moze zostac) do tego masa pierdol. Prawda jest taka, ze skrzynia w e32 V12 jest do dupy, wolna i powoduje kosmiczne spalanie.
    A o e32 4.0 V8 manual jak dlugo zyje to nei slyszalem zeby istnialo rodzinabmw.
    Jak ktos chce to mam nowke 4hp22 jeszcze z blokadami.

  7. #27
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Temat mocno fachowy widzę.
    Ciekawe tylko czy ktokolwiek ze "znawców" e32 750i choć raz coś przy tym aucie zrobił, mam na myśli zmianę świec, zmianę alternatora albo pompy wody?

    To retoryczne pytanie, nie jestem ciekawy odpowiedzi.
    Czarne e32 w benzynie!


  8. #28
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,286
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Dlatego też napisałem że znajomy ma na części całe auto,każda część jest do sprzedania która jest potrzebna do przeróbki.Koszt?Hmm,myślę że większy niż 3 tys zł ale spalanie myślę że by było mniejsze.Drogą dedukcji np E32 735iA pali więcej niż 735i , E39 523iA pali DUŻO więcej niż biegówka(wiem bo mam).Wolniejszy?? No to daje mi to myślenia bo nie ma bmw w auto które było by szybsze od biegówki...(mowa o tym samym modelu z tym samym silnikiem)

    Szalony-oczywiście że przy takim aucie nic nie robiłem bo takiego nie posiadałem.Ale od tego s mechanicy i jak z czym sobie nie radzę jadę do waśnie takiej osoby.I nikt tu nie wspomniał o naprawianiu przez siebie V12-stki.

    Z E32 740 manual też się nie spotkałem i nie myśl koleżanko że to ta sama skrzynia co w m60b30.

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    195
    BMW
    e34m
    Skąd
    torun
    Kolego prosze o email z info o czlowieku co rozczlonkowuje rzeczone 850. To gosc ze Skierniewic? Jest jeden czlowiek co przerabial automat na manual - koszt ok 10tys PLN, zaleznie od ceny skrzyni glownie.

  10. #30
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,286
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    To nie jest gość ze skierniewic...Jeśli Cie interesują jakieś konkretne części to PW

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •