Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 62

Wątek: BMW e32 750 z Opola

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    gaz najbardziej niszczy silniki tym co nie mają gazu ;)


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    Kolego dalej upierdliwie próbujesz dopatrzeć się plusów w tym samochodzie których NIE MA. Koledzy napisali swoje opinię zresztą słuszne i daj sobie spokój z tym samochodem no chyba że lubisz wraki i masz bardzo dużo pieniędzy by go przywrócić do stanu używalnosci. Ten drugi egz już zdecydowanie lepszy. Jeśli się już uparłes na V12 to kolega ze zgorzelca sprzedaje swoją 7. Spójrz w dział giełda i odszukaj ogłoszenie. Cena adekwatna zapewne do stanu. Nie problem kupić 7er zwłaszcza V12-bo wielu nabywcom otwierają się dopiero oczy gdy okazuje się że V12 to nie to samo co V8 czy R6 jeśli chodzi o eksploatację, dlatego za marne pieniądze chcą się pozbyć V12. Niestety V12 jest drogie w utrzymaniu a szczególnie gdy się je często użytkuje. Mimo wszystko życzę powodzenia i proponuje przeliczyć sobie koszty utrzymania V12. Czy nie lepiej kupić R6 lub V8.

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    215
    BMW
    Obecnie brak
    Skąd
    Bydgoszcz
    Ta bordowa z drugiego linku wizualnie ładniejsza i budzi mniej kontrowersji, ale za to cena też wyższa ;) . Trochę zbyt zużyta kierownica i gumy pedłów jak na przebieg rzędu 200 tys. km. Ja u siebie mam ponad 370 tys. km i kierownica poza wyślizganiem skóry (silnie błyszczy), to wygląda jak nowa - no chyba, że facet pracował na budowie i miał wyjątkowo szorstkie ręce ;D .
    Jak na 750, to żadna z nich nie grzeszy wyposażeniem :(

  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    33
    ogólnie to nie zależy mi specjalnie na jakimś silnikiem. :) ale jedno 3.0 R6, 3.0 V8 oraz 3.5 R6 musi być w manualu a wyżej niestety już w automacie :)

    Ja nie mowie ze tamta ma jakieś plusy bo na BMW się nie znam ale do tej pory już jeździłem( miałem do czynienia) 4 autami na gaz to wiem co to znaczy. Czytam również dużo artykułów.

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    Skoro dużo czytasz to powinieneś wiedzieć że do V12 zaleca się instalację sekwencyjna. Poza tym jak sam napisałeś wyżej z automatem a niestety skrzynie te nie są bez awaryjne w V12. Koszt niestety bardzo wysoki ewentualnego remontu. Natomiast skrzynia manualna w połączeniu z V8 daje naprawdę tyle radości że nie starczy czasu by go ogarnąć. A spalanie na benzynie jest znośne i problem z awaria skrzynie odpadnie.

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    605
    BMW
    E32 750 iA '91 M70B50
    Skąd
    z fabryki
    @rodzinabmw nie żebym się Ciebie czepiał, ale Twoje posty właśnie zmusiły mnie do odpowiedzi w tym wątku
    Ogólnie dobrze prawisz, tyle że kilku detali się czepię...

    Cytat Zamieszczone przez rodzinabmw
    Nie problem kupić 7er zwłaszcza V12-bo wielu nabywcom otwierają się dopiero oczy gdy okazuje się że V12 to nie to samo co V8 czy R6 jeśli chodzi o eksploatację, dlatego za marne pieniądze chcą się pozbyć V12. Niestety V12 jest drogie w utrzymaniu a szczególnie gdy się je często użytkuje. Mimo wszystko życzę powodzenia i proponuje przeliczyć sobie koszty utrzymania V12. Czy nie lepiej kupić R6 lub V8.
    E32 - miałem R6 (735) i mam V12 (750). Ostrzegano mnie wielokrotnie że V12 jest drogie w utrzymaniu, argumentem było że jest dużo droższe niż R6 czy V8

    O V8 się nie wypowiem, bo nie miałem, jednak w zestawieniu R6 a V12... no cóż miałem/mam oba więc mogę się co nieco wypowiedzieć na ich temat, liczę również na to że i Twoje mocne słowa i tezy poparte są identycznym (osobistym) doświadczeniem :]

    Koszty utrzymania R6 wyszły mnie znacznie większe niż V12 - użytkowane były/są identycznie, tyle że w jednym (R6) wyremontowałem silnik [nie było to planowane, a też szybko wróciło do stanu pierwotnego] natomiast w drugim (V12) wymieniłem skrzynię - kupiłem z uszkodzoną, więc nie było to zaskoczeniem.

    V12 ma większe spalanie - ale czy to jest minus? Nie sądzę. Moc i osiągi rekompensują to. Auto w automacie, a na 1.biegu (ustawienie: S1) doszedłem do 120km/h i pewnie nie była to granica... 250km/h na autobanie.... ehhhh no i ten widok po podniesieniu maski.... bezcenny

    Nie kupuje się wymarzonego auta kierując się EKONOMIĄ ale odczuciami - dlatego takiego subiektywnego przyciągania do danego pojazdu nie zatrzyma żadna zdroworozsądkowa kalkulacja! Zdanie to traktuję bardzo poważnie i dlatego uważam że głupotą jest aby portfelem walczyć ze swoimi marzeniami - nawet tymi na krótką metę... nie namawiam również nikogo do zaciągania pożyczek, sprzedaży swoich dzieci czy produkcji ich po becikowe....

    Cytat Zamieszczone przez rodzinabmw
    Skoro dużo czytasz to powinieneś wiedzieć że do V12 zaleca się instalację sekwencyjna. Poza tym jak sam napisałeś wyżej z automatem a niestety skrzynie te nie są bez awaryjne w V12. Koszt niestety bardzo wysoki ewentualnego remontu. Natomiast skrzynia manualna w połączeniu z V8 daje naprawdę tyle radości że nie starczy czasu by go ogarnąć. A spalanie na benzynie jest znośne i problem z awaria skrzynie odpadnie.
    Każda sroczka swój ogonek chwali...

    Co do LPG w V12 - jestem jednym z wielu posiadaczy instalacji 3.gen. Nie zakładałem jej. Jadąc po auto byłem przekonany że jest bez LPG, ale po tych 610km drogi po wymarzone auto było mi wszystko jedno - podjąłem decyzję że w razie czego odepnę i tyle.

    Nie odpiąłem, ale nie używałem. Przyszedł dzień że zabawka mi się znudziła i chciałem następną - inne auto. Wystawiłem na sprzedaż i postanowiłem sprawdzić tą instalację żeby nie było świńskiej tragedii przy kliencie. Auto na tej instalacji śmiga bezproblemowo! ... przynajmniej do 180km/h wtedy przy kickdownie potrafi przybraknąć gazu w dolocie.... :D
    usługi i bezpieczeństwo IT
    BMW E32 750iA '91 (magia V12 ) | Ex: BMW E32 735i '87
    Honda VT 1100 chopper
    Schematy E32 (czytelna lista plików)

  7. #17
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    33
    ale automat w 750 podobno jest bardziej wytrzymały niż w 740... Nie powiem nie ze nie wolalbym 4.0 V8 manual od reszty :) ale znalesc taka i za rozsadna cene!!?? Jak? :)

  8. #18
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    33
    Cytat Zamieszczone przez rodzinabmw
    Skoro dużo czytasz to powinieneś wiedzieć że do V12 zaleca się instalację sekwencyjna.
    Nie sadze żeby jakiś gazownik chciał nawet na życzenie robić zwykła instalacje do silnika V a szczególnie V12. żeby potem go gonili ludzie.... to by nie miało prawa chodzić według mnie... Wiec ja wiem ze sekwencja w takie silniki tak samo jak do silników turbo najlepiej omegas...

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    110
    BMW
    730
    Skąd
    Kościan
    Cytat Zamieszczone przez SMela21
    Cytat Zamieszczone przez rodzinabmw
    Skoro dużo czytasz to powinieneś wiedzieć że do V12 zaleca się instalację sekwencyjna.
    Nie sadze żeby jakiś gazownik chciał nawet na życzenie robić zwykła instalacje do silnika V a szczególnie V12. żeby potem go gonili ludzie.... to by nie miało prawa chodzić według mnie... Wiec ja wiem ze sekwencja w takie silniki tak samo jak do silników turbo najlepiej omegas...
    Edytuj posty.
    Jeśli chodzi o instalacje to widziałem V12 na zwykłych i wiem że śmigają bez problemu, tzn. jak już dojdzie się do ładu ;)
    Sekwencja w takim aucie za takie pieniądze to tak jakby kupić instalacje a auto dostaje się gratis ;) . Do mojej V8 koszt instalki to jakieś 5 - 5,500 więc się nie zdecydowałem. Z resztą wiem przynajmniej że silnik mam zdrowy. Wiem jakie potrafią być problemy z gazem znam to z życia (E34 M20B25). Szukaj bez gazu.
    Pozdrawiam.

  10. #20
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    Kolego Amato zacznijmy od tego jak kupujący ma zamiar użytkowąc swoje V12? Codziennie czy od święta. Wiadomo że auto użytkowane codziennie zużywa się znacznie częściej niż użytkowane w święta a to oznacza częste wymiany np świec, oleju i problemy związane z gazem, choćby przeplywki które lubią się sypać przy strzałach-a tak często się dzieje przy starych instalacjach. Lepiej dołożyć i kupić zadbane V z pewnej ręki choćby nawet od kogoś z forum. Jeśli kolega chce uparcie kupić V12 to niech kupuje choćby nawet z gazem. Ja już kiedyś kupiłem BMW z gazem i więcej nie kupię chyba że od kogoś kogo znam i ufam jego słowom. A patrząc na stan pokazanej V12 z Opola zdecydowanie dałbym sobie spokój. Sam kolego widzisz ile miałeś problemów ze skrzynia i nie powiesz mi że koszt wymiany czy naprawy skrzyni jest mały i kogoś kto szuka oszczędności na paliwie stać będzie wydać ok 3 tys na remont skrzyni-owszem może kupić używana ale jaką ma pewność że będzie długo mu służyła i że ktoś kto będzie ją zakładał będzie się na tym znał. Każdy ma swoje zdanie na temat gazu w BMW. Jedni polecają drudzy omówią NIE. Proponuje poczytać kolego przez zakupem posty na tym i innym forum o gazie w BMW.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •