Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: [ elektryka] Modul komfortu

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    283
    BMW
    Polonez Caro
    Skąd
    Inobrynno

    [ elektryka] Modul komfortu

    Witam, ostatnio mam dosyc duzo pytan.. wszystko dlatego ze chce w koncu poskladac ladnie autko, ale tak na cacy.. dlatego tez:

    Czy modul komfortu z 3.0, 3.5 4.0 5.0 r6 v8 v12 czyms sie rozni?


    Powiem tak, mam modul ktory odbija mi zamek, po przytrzymaniu guzika krotko schodzi i wchodzi tylko szyba kierowcy.. za to po wlozeniu modulu kolegi z v8 wszystkie szyby po dotknieciu guzika same schodza, zamek nie odbija wszystko super.. Ale czy na dluzsza mete to bedzie pasowac? Zeby sie nie okazalo ze za pol roku sie skapne ze cos waznego mi nie dziala ;)


    Czy szyby powinny sie rowniez same podnosic po dotknieciu lekko guzika? W sumie skoro kierowcy sie podnosi to czemu nie pozostale 3.. szyberdach tez mi sie sam zamyka i otwiera po dotknieciu. Natomiast koledze z Vki juz nie.. czy to wina uszkodzenia modulow?

    Czy w kazdym modelu komfortu wszystkie szyby po krotkim dotknieciu powinny same schodzic i wchodzic? Czy mam kupic jakis konkretny zeby takie opcje miec? Czy poprostu moj i kolegi jest popsuty...?


    Koncze juz remont mojego e32 i chcialbym miec wszystko dopiete na ostatni guzik :)

  2. #2
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,286
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz

    Re: Modul komfortu

    Cytat Zamieszczone przez Aru89
    Czy w kazdym modelu komfortu wszystkie szyby po krotkim dotknieciu powinny same schodzic i wchodzic?
    U mnie i u mojego kolegi także w 735 działa tylko w ten sposób szyba kierowcy.Pozostałe trzy trzeba trzymać cały czas do np całkowitego zamknięcia.Natomiast szyber dach otwiera się i zamyka to krótkim przyciśnięciu tak jak szyba kierowcy :)

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    U mnie chyba wszystkie szyby tak mają i szyber dach też.


    Co do modułu - jak miałem jakieś problemy to założyłem moduł z 735 z 88 rok ( ja mam 730 v8 z 94) i nie działał centralny ( może to wina fabrycznego i dokładanego alarmu ) ...


    Moim zdaniem - zakładasz - sprawdzasz dokładnie wszystkie funkcje - jak jest ok to się cieszysz i jezdzisz... Teoretycznie wg etk wychodzi ze we wszystkich jest taki sam...

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    267

    Re: Modul komfortu

    Cytat Zamieszczone przez Aru89
    Czy w kazdym modelu komfortu wszystkie szyby po krotkim dotknieciu powinny same schodzic i wchodzic? Czy mam kupic jakis konkretny zeby takie opcje miec? Czy poprostu moj i kolegi jest popsuty...?
    W moim 735 1990 "one touch" w górę i w dół działa tylko w szybie kierowcy i w szyberdachu, w 730 R6 1992 kolegi dodatkowo działa w ten sposób opuszczanie wszystkich szyb (tylko opuszczanie - do podniesienia trzeba trzymać).

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    283
    BMW
    Polonez Caro
    Skąd
    Inobrynno
    Skalpel to ja mam tak jak Ty, a kumpel z V8 ma tak jak Twoj kolega, ja mam 91, a on ma 92 :D.. Czemu oni nie mogli normalnie zrobic tego.. to kto ma 5.0 albo 4.0 i powie ze mu sie takze zamykaja po dotknieciu? To taki modul bym kupil, a jesli nie to wezme ten z 92 roku zeby chociaz schodzily same hehee

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    201
    BMW
    e32 730iA V8
    Skąd
    Wałbrzych
    Tylko szyba kierowcy i szyberdach działaja na krótkie dotknięcie a to wszystko z względów bezpieczeństwa mianowicie aby kierowca niemusiał skupiać sie za długo na otwieraniu/zamykaniu szyby czy szyberdachu reszta szyb nieposiada takiej funkcji gdyz kazdy pasażer niemusi przywiążywać uwagi do prowadzenia auta...to na tyle
    Plany: zawias -40/-40 + 18"...

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    259
    ta, a jak pasazer zostawi otwarte i wysiadzie to kierowca musi trzymać. bezsens. kierowca powinien móc jedym przycisnieciem kontrolowac wszystkie szyby. nie mam pojecia czemu tak nie jest.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Przemik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    250
    BMW
    e32 730i m30b30
    Skąd
    Skierniewice
    Ja niestety też tak mam, tylko szyba kierowcy na dotyki (tylko w dół) i dach. Myślałem, że mam coś z elektryką ale z tego co piszecie widzę, że tak to zrobili w fabryce.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    16
    BMW
    e32 750 i
    Skąd
    ielcz-laskowice
    kluczyk w prawo w drzwiach kierowcy i szyby zamykaja sie po kolei

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    283
    BMW
    Polonez Caro
    Skąd
    Inobrynno
    Chodzi o to w jakiej wersji same sie otwieraja i same zamykaja okna po dotknieciu guzika a nie jego trzymaniu..


    To ze kazde auto ma szybe kierowcy i dach automatyczny to juz wiemy.

    Wiemy ze po 92 roku po dotknieciu opuszczaja sie tez pozostale szyby, ale nie podnosza..


    Co na to ludzie majacy 740 badz 750 bo to sa dobrze doposazone jednostki i jesli maja podnoszenie tez to mozna dokupic z takiego modelu modul.


    Cytat Zamieszczone przez wolowy
    ta, a jak pasazer zostawi otwarte i wysiadzie to kierowca musi trzymać. bezsens. kierowca powinien móc jedym przycisnieciem kontrolowac wszystkie szyby. nie mam pojecia czemu tak nie jest.

    Mysle ze jest to wazna kwestia bezpieczenstwa, nie raz wysiada ktos i w trakcie jazdy sie skapne i trzymac trzeba dlugo guzik zwlaszcza ze w naszych autach dosyc wolno wchodza szyby ;/ z 6 sekund.. w golfie iv kumpla w 2 sekundy szyby sie chowaja..

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •