Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Wątek: [ pozostale] Akumulator

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    283
    BMW
    Polonez Caro
    Skąd
    Inobrynno

    [ pozostale] Akumulator

    Witam, dlaczego w instrukcji jest napisane ze do 3.5 litra ma byc aku 75 a do 5 litrow ma byc 85 skoro kazdy kaze wkladac 90-100? Bo roznica cenowa to 120zl i chcialbym wiedziec czy jest sens doplacac.


    Przejzalem tematy na forum i wlasnie takie pytanie mi sie zrodzilo.

    Aha i jaki aku na te chwile warto kupic? Koles w sklepie mowil ze formula jest dobry, ale nawet tego nei znam. Niektorzy mowia ze centra standard to kupa i jak centra to tylko futura. Aku ma pracowac 2 lata bez zarzutu.


    Pozdrawiam

  2. #2
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    Warto kupić pasujące pod kanapę bo kupisz o centa wyższe i kicha ,a co do wytrzymałości, niestety nic nie jest długo wietrzne ,ja kupiłem rok temu za 320PLN i chula ,firmy nie pamiętam ,ale nie kupuj naklejki tylko aku
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

  3. #3
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Centra futura jest ok, jak chcesz mieć pewność że 2 lata pochodzi to kup w jakimś sklapie który zajmuje się tą tematyką, będziesz miał gwarancje na miejscu ;P Różnica wg mnie mała, wiadomo auto odpalisz tym i tym, ale jak wsadzisz większy aku to na dłużej starczy, dłużej bedziesz mógł słuchać radia i świecić światłami bez włączonego silnika ;)

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    jak wsadzisz wiekszy aku............

    wsadz taki jak podaje katalog, polak lubi jak cos jest na maxa, olej tez kazdy leje pod max, tak jak i inne plyny, a wsadzanie duzego aku moge polecic dla kogos kto bardzo duzo robi duzych tras, wtedy aku niejest przeladowywany, a przykladowo jak jezdzisz tylko do pracy 2km (a mam takiego kumpla) naprawde wsadzenie przykladowo 110AH mija sie z celem, inaczej- wiekszy aku =dluższe ładowanie,

    aha, są takie dobre akumulatory PERION :D

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    283
    BMW
    Polonez Caro
    Skąd
    Inobrynno
    Czyli wkladac teoretycznie 75.. no to teraz prosze kogos o potwierdzenie instrukcji.. bo nie chce kupic z kolei za malego aku ;) i mowicie ze mozna brac bylejaki aku byle w jakims serwisie z gwarancja na miejscu? W sumie fakt.. jak sie zepsuje to dadza zapasowke a aku pojdzie na gwarancje.. a taki 75 eurobat to za 250 mozna miec wiec czy sie oplaca centre future za 380 brac..? Nie wiem.. To jak z tym katalogiem, czy to prawda?

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Moim zdaniem powinieneś kupić od 70 do 90...


    A co do wysokości pod kanapę - kolega ma boscha 100ah standardowej wysokości i mu pasuje :razz: ja kupowałem specjalny 175mm wysokości a on władował normalny i się cieszy. W zasadzie z tego co mierzyłem to standardowy jest idealnie na styk pod kanapę ( nie wiem co się będzie działo jak tam siądzie baba 140 kilo ) ale jak takich nie wozisz to chyba nie ma znaczenia.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    283
    BMW
    Polonez Caro
    Skąd
    Inobrynno
    Dobra bylem w serwisie.. i nei chca mi dac aku :D mowia ze mam za slabe ladowanie.. 13.6.. no to mowie im ze moj kolega z 735 ma od 2 lat 13.4 i mu aku nigdy nie padl.. a oni ze nie bo mam zle ladowanie i aku bedzie do nich co kilka miesiecy wracac.. Wymienilem niedawno szczotki i tak sie wacha miedzy 13.6, a czasami 13.9.. a on mowi ze ma byc miedzy 14 a 14.5.. spadku na kablach nie ma bo mam takie samo ladowanie na alternatorze jak na akumulatorze.. Co to moze jeszcze byc?

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    regulator , dioda lub zwarcie w alternatorze ...

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    283
    BMW
    Polonez Caro
    Skąd
    Inobrynno
    Regulator ze szczotkami wymienilem. Pozostaja diody? To taka plytka diodowa? Wyciagne to sam czy elektryk musi? A sprawdzic to sam moge? Jeden z mechanikow powiedzial - jesli to diody badz uzwojenie to bys nie mial wogole ladowania i by byl blad na desce rozdzielczej..?

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    miałem kiedyś w innym aucie jakieś jaja z alternatorem i miałem ładowanie raz 13v a za chwilę 16v :razz:


    Jeżeli masz niskie ładowanie to za to odpowiada tylko alternator - więc nie ma co kombinować ...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •