Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 34

Wątek: [ pozostale] Akumulator

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    324
    BMW
    e32 m30b30 88r. e38 m62b44 99r.
    Skąd
    Stce
    sylwekk - sztuki nie zobaczysz, ale szybciej znajdziesz awarie,(napięcie też dużo powie)
    przeważnie wymienia się mostek, kto z tych 95 % społeczności posiada praske bądź imadło??:) bo inaczej ciężko diodę wydłubać.

    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    W TDS-ie alternator ma stabilizować napięcie na poziomie 14V (tak też jest).
    pewnie i masz rację lecz tylko w przypadku używania aku. z "tamtej" epoki. czyli typowych kwasowo ołowiowych.
    ładowanie 13,8 aku. służył przez rok, bądź szybciej pada
    obecne technologia wytwarzania aku. zezwalają na wyższe napięcie ładowania oraz na większy prąd(Optima- brak ograniczneń) natomiast w osobówkach EU nie wolno dopuścić do przegrzania(graniczna temp. 60 C) i tu jeszcze podział na wysokie 19 cm tzw. (wręcz wymagane 14,5 V)japończyki i osobówka (EU) 17cm, 14,4 V OK,

    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    Norma to między 13,8 a 14,4 i tego należy się trzymać
    uzależnione od producenta 14.1 - 14.6 wg. Varta

    jeżeli niema żadnych strat na instalacji i mostek jest sprawny to przy włączonym obciążeniu i w pełni naładowanym aku. napięcie nie powinno spadać niżej niż 0.1 - 0.2 V

  2. #22
    No i tu dochodzimy do sedna. W moim alternatorze doszło do wytarcia ślizgów na wirniku, więc i wzbudzanie jest słabsze. Stąd ostatnio auto cierpi na niedoładowanie. Inna sprawa, że od ponad dwóch tygodni jeżdżę bardzo mało, co też nie wpływa dobrze na doładowanie baterii.

    wm, czy posiadasz jakiś patent na podniesienie wysokości napięcia stabilizowanego przez regulator? Kiedyś było to proste, bo regulator był odrębnym urządzeniem (często mechanicznym).

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    324
    BMW
    e32 m30b30 88r. e38 m62b44 99r.
    Skąd
    Stce
    sylwekk - potrafię podnieść napięcie o około 0.5 V ale nie we wszystkich alternatorach, podaj numer swojego na PW to pomogę:)

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    283
    BMW
    Polonez Caro
    Skąd
    Inobrynno
    Ja sie odezwe, pozyczylem od kumpla aku.. i narazie po 4 dniach gnebienia zyje.. Zobaczymy czy padnie w ciagu miesiaca.. jesli nie to kupie aku i bede smigac. Wiem ze moze byc niedoladowany, ale dwa lata wytrzyma :)..

  5. #25
    Cytat Zamieszczone przez wm
    sylwekk - potrafię podnieść napięcie o około 0.5 V ale nie we wszystkich alternatorach, podaj numer swojego na PW to pomogę:)
    Prosty patent znalazłem. Inna sprawa, że jak regulator jest zintegrowany to jakiekolwiek ingerencje są sporo trudniejsze. Jaki chcesz numer? BMW czy Bosch?

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    324
    BMW
    e32 m30b30 88r. e38 m62b44 99r.
    Skąd
    Stce
    bez znaczenia,
    który Ci łatwiej zdobyć:)

    z co za patent znalazłeś??

  7. #27
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Pozwolę sobie podpiąć się pod temat, z uwagi na fachowe wypowiedzi biorących udział w dyskusji :D

    Ostatnio udałem się do znanej hurtowni części motoryzacyjnych, celem nabycia regulatora napięcia który ma pracować z alternatorem przy M30.
    Sprawdziłem numer części BMW przypisany do regulatora napięcia w e32 i przedstawia się on tak: BMW # 12 31 1 735 742 (kierując się wcześniejszymi doświadczeniami przyjąłem że regulator napięcia jest taki sam dla różnych wersji e32, a przynajmniej na pewno jest taki sam dla wersji silnikowych które są w moim kręgu zainteresowań czyli M30, M70)

    Niestety pan na stanowisku sprzedawcy/konsultanta do spraw sprzedaży udzielił mi informacji że podany przezemnie numer części nie figuruje w jego katalogach.
    Dodatkowo pan raczył stwierdzić że w katalogu widnieje 5 różnych rodzajów alternatorów do samego tylko M30 i że regulatory napięcia przeznaczone do nich także się różnią.

    O różnicach w mocy alternatórów seryjnie montowanych w e32 wiedziałem, wiedząc jednak że według VIN w żadnym z moich pojazdów nie ma alternatora o podniesionej mocy (80/110/140 Amper ?), nie zastanawiałem się nad tym dłuzej.

    Alternator który potrzebuje nowego regulatora nie ma żadnych oznaczeń, brak na nim naklejek, wybitych oznaczeń, tabliczek itp. Nie da się go zidentyfikować.
    Przykręcony do niego regulator napięcia, puki jest na swoim miejscu także nie daje się zidentyfikować.

    Jakieś sugestie? Pomysły?
    Czarne e32 w benzynie!


  8. #28
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Z doświadczenia wiem że w hurtowniach ( np IC ) w katalogach mają bajzel i czasem sami nie wiedzą co maja i co do czego pasuje. Regulatory tego typu są bardzo uniwersalne i były montowane w bardzo wielu samochodach ( w katalogu IC mają tego ze 20 rodzajów). A zamieszanie faktycznie jest - bo etk podaje ze ten regulator który szukasz pasuje tylko do jednego modelu alternatora 90a ale pasuje też do jednej 115 i jednej 140a ... Do drugiego typu tych alternatorów jest 1 726 022


    Do m60 jest inny regulator.


    Co do zakupu nowego - kupowałem niedawno koledze do m60 regulator - kupiłem hella - założyłem i okazało się że napięcie totalnie wariowało ! Oddałem i mu założyłem oryginalny uzywany regulator z moich zapasów i śmiga idealnie. Dlatego jak masz inny alternator to może coś wygrzebiesz z niego.

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    324
    BMW
    e32 m30b30 88r. e38 m62b44 99r.
    Skąd
    Stce
    sz4l0ny - jeżeli podałeś odpowiedni numer OEM 12 31 1 735 742 to według

    http://www.realoem.com/bmw/partxref....r=1&series=E32

    pasuje tylko jeden rodzaj regulatora do każdej wielkości alternatora (90,115,140)A

    proponuję - http://cat.hueco-automotive.com/inde...mode=3&lang=uk
    poniżej stronka na której sam odnajdziesz regulator pasujący do twojego auta:)

    http://www.woodauto.com/vehicle.aspx

    tak samo wygląda sytuacja przy 750 oczywiście M70

  10. #30
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Cytat Zamieszczone przez wm
    sz4l0ny - jeżeli podałeś odpowiedni numer OEM 12 31 1 735 742 to według

    http://www.realoem.com/bmw/partxref....r=1&series=E32

    pasuje tylko jeden rodzaj regulatora do każdej wielkości alternatora (90,115,140)A

    proponuję - http://cat.hueco-automotive.com/inde...mode=3&lang=uk
    poniżej stronka na której sam odnajdziesz regulator pasujący do twojego auta:)

    http://www.woodauto.com/vehicle.aspx

    tak samo wygląda sytuacja przy 750 oczywiście M70


    Wg etka są 2 typy alternatorów - i oba typy występowały w wersji 90, 115 i 140A . Są dwa numery regulatorów - podany przez szalonego i prze mnie - i oba pasują do odpowiedniego typu zarówno 90 , 115 i 140A !

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •