Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: [mechanika] Witajcie problemy z tylnym mostem :(

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    464
    BMW
    e30 328
    Skąd
    Poznań

    [mechanika] Witajcie problemy z tylnym mostem :(

    Witajcie wracałem z Leszna i i trochę dusiłem furę w pewnym momencie zaczęło buczeć byłem pewien że to podpora wału okazało się że coś stuka w moście dźwięk jest jednakowy przy dodawaniu i ujmowaniu gazu powiedzieli mi że to łożyska w moście co sadzicie naprawiać czy kupić używkę z gwarancji od jakiegoś młodszego dawcy ?? Z góry dziękuje za pomoc
    Gaz to śmierć a my nie chcemy uśmiercać naszych aut!!
    Bardzo Mądry Wybór

  2. #2
    Młodszy dawca to prosta sprawa - wymiana całej główki i po sprawie. Przy naprawianiu należy pamiętać o ustawieniu luzów na mechaniźmie różnicowym.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    464
    BMW
    e30 328
    Skąd
    Poznań
    A co się stanie jak dam dyfer o innym przełożeniu ja mam 2,93 a można dać np od 5.4 V12 ponoć pasuje ??
    Gaz to śmierć a my nie chcemy uśmiercać naszych aut!!
    Bardzo Mądry Wybór

  4. #4
    W zależności, w którą stronę przesunie się przełożenie, będzie albo zrywniejszy albo oszczędniejszy.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    464
    BMW
    e30 328
    Skąd
    Poznań
    sylwekk ale nie będzie to wpływało na skrzynie ?? Proponowali mi żeby wsadzić od 5.4 V12 i że będzie już wieczny ?? ok a jak mam 2.93 a wsadzę 3.15 to co będzie wolniejszy ??
    Gaz to śmierć a my nie chcemy uśmiercać naszych aut!!
    Bardzo Mądry Wybór

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    120
    BMW
    Brak
    Skąd
    EPD
    Witam większe przełożenie 2.93 będzie zrywniejszy będzie miał (kopa) 5.15 większa maksymalna choć tutaj przy 4.4 v8 nie powinno być różnicy ale za to mniejsze spalanie no a z cyferblatem już nie wiem jak będzie pokazywać prędkość zapewne oszukiwać .Co do kupna zapewne będzie lepszym rozwiązaniem używka o takim przełożeniu jaki posiadasz .Pozdrawiam serdecznie
    Robert

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    230
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    Wawa
    nie będzie oszukiwac prędkości... :]

  8. #8
    Cytat Zamieszczone przez 7-mka
    Witam większe przełożenie 2.93 będzie zrywniejszy będzie miał (kopa) 5.15 większa maksymalna choć tutaj przy 4.4 v8 nie powinno być różnicy ale za to mniejsze spalanie no a z cyferblatem już nie wiem jak będzie pokazywać prędkość zapewne oszukiwać .Co do kupna zapewne będzie lepszym rozwiązaniem używka o takim przełożeniu jaki posiadasz .Pozdrawiam serdecznie
    Robert
    Dokładnie na odwrót. 2.93 - teoretycznie auto powinno rozwijać większą prędkość, przy niższych obrotach. 2,93 oznacza, że wał napędowy musi obrócić się 293 razy na każde 100 obrotów koła. Oszustwa na prędkościomierzu nie będzie, bo prędkość jest zbierana z obrotów koła odbierającego (tego dużego talerza w dyfrze), a to koło niezależnie od przełożenia mostu zawsze kręci się z prędkością kół.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    278
    BMW
    e32 735iA
    Skąd
    Słupsk
    jak dasz most taki jak masz to będzie wsio ok, jak dasz o większej cyfrze most, czyli tak jak pisałeś 3,15 auto będzie miało mniejszą prędkość max, ale za to szybciej będzie się wkręcać np do 100 km/h no i przy moście 3,15 troszkę wzrośnie spalanie ze względu na to iż będziesz miał wyższe obroty silnika przy danych prędkościach, temat wiele razy przerabiałem w e30, jak chciałem mieć osiągi a nie prędkość dawałem most o większym przełożeniu np 4,10 zamiast 3,73.
    pozdrawiam :)

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    464
    BMW
    e30 328
    Skąd
    Poznań
    Dziękuje wszystkim którzy do mnie pisali i dzwonili chcąc pomóc dyfer wymieniony okazało sie że tak zwana ,,duża główka " występuje dość rzadko wszyscy mieli te małe co do kosztów to 600 zł most + olej do mostu 90zł 1litr wchodzi 1.2 śmiech na sali, dużo śrub się pourywało od układu wydechowego i osłony wału trzeba było podorabiać. Okazało się że guma łącząca skrzynie z wałem tz. sprzęgło była w częściach oryginał 400zł :( kupiłem używkę oryginalna w bdb stanie za 100zł co wyszło dalej poduszki pod skrzynia zerwane obie po 30 zł sztuka też używka oryginalna. Wiec wyszło coś około 1000zł nie licząc roboty bo sam się bawiłem + koszty paliwa i telefonu :) a teraz cisza i spokój aha przełożenie mam chyba to samo bo nie odczuwam różnicy :wazuup: :wazuup:
    Gaz to śmierć a my nie chcemy uśmiercać naszych aut!!
    Bardzo Mądry Wybór

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •